To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dobra kawa :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
Ciocia Magda
Zgodnie z zapowiedziami, proszę o informacje o dobrej kawie. Jeśli o mnie chodzi, to najbardziej smakowała mi do tej pory Illy w srebrnej puszce, ale kosztowała jakieś 35zł, więc i powinna być przepyszna icon_evil.gif

Zauważyłam też, że kawy mielone dość szybko wietrzeją - więc koniec końców trzeba będzie kupić ten młynek i kupować kawę w ziarnach. Ale zanim do tego dojdzie.... mówicie, że lepiej kupować kawę niemiecką icon_wink.gif

A może ktoś kupuje kawę w palarniach? ponoć przez allegro można.

użytkownik usunięty
Chętnie poczytam. Zwłaszcza w kontekście niedalekich zakupów icon_smile.gif
bolka
Bardzo dobra nescafe espresso, dla mnie trochÄ™ za mocna, jednak w smaku pyszna.
Ogólnie mi najbardziej podchodzą nescafe, bo nie mają jakiejś kwaśności, którą wyczuwam w innych kawach.
Moja siostra maniacko lubi jacobs velvet.

No ale chyba każda marka by mi smakowała z ekspresu ciśnieniowego;)
Malgood
potwierdzam jacobs velcet jest boski!!
mama_do_kwadratu
ja mam ciśnieniowy dla ubogich- czyli kafetierę icon_smile.gif Jacobsa Kronunga niemieckiego miałam
a rozpuszczalna Jacobs Velvet
Adasia
Z ekspresu ciśnieniowego dobra kawa wyjdzie tylko wtedy, gdy jest... dobra icon_wink.gif
Musi być świeża, czyli najlepiej dopiero co zmielona (najlepiej w młynku żarnowym, wtedy zachowuje smak).
Testowaliśmy różne, ale najbardziej smakuje nam Tchibo kupowana w sklepie Tchibo - nie paczkowana, bo taka, jeśli wcześniej jest zmielona i niby próżniowo zabezpieczona, i tak zwietrzeje jak trochę poleży. Jest duuużo tańsza od tych kupowanych w ekskluzywnych kawiarnio-herbaciarniach, a w naszej opinii naprawdę niezła.
Do ciśnieniowego najlepsza espresso (mają teraz dwa rodzaje), kupuję po trochu, mielą na miejscu (ale muszą zmielić grubo!). Po zakupie trzymam w lodówce w szczelnym opakowaniu, tak do dwóch tygodni.
Do tego cukier ciemny, bo nasz kryształ trochę zniesmacza.

Dostaliśmy ostatnio Illy, ale sobie leży grzecznie w szafce i czeka na wszelki wypadek.
minka.
Jesli z ekspresu to szwedzka Gevalia(pewnie w Polsce mozna w sklepach Ikea kupic)jest naprawde dora icon_smile.gif
Jesli parzona w tygielku to zawsze turecka albo serbska(patriotyzm meza;) ) Kawa tak parzona ma niesamowity smak:)
marghe.
my lubimy włoską Kimbo (pochodzi z NEapolu)
Illy jest dla mnie ciut za kwaśna
Lavazza Qualita' Oro nie jest zła

Rezcz jasna najlepsze są kawy kupowane w "palarniach", na wagę. Raczej nie PL niestety. Przez Allegro jeszcze nie kupowałam.

Chociaż smakowa (pomarańczowa) z Pożegnania z Afryką fajna jest icon_smile.gif

Rozpuszczalną piję tylko wtedy kiedy nie mam innego wyjścia icon_smile.gif
Ciocia Magda
Dziewczyny, kto ma dużo czasu i entuzjazmu, może zapoznać się ze stroną caffeprego. Ma bardzo obszerne forum, z opisem wielu ekspresów i kaw - ale niestety jak dla mnie, wybory zbyt wyszukane icon_wink.gif

Dzięki Adasiu, za info o Tchibo - na pewno wypróbuję, bo i świeżo mielona kawa i cena atrakcyjna. Ich kawy rozpuszczalne są straszne, ale wierzę Ci na słowo, że mielone lepsze.
Ryjek
Do eksperu cisnieniowego uzywam Lavazzy Espresso (kupuje w Niemczech - taniej)

https://allegro.pl/item523924702_kawa_lavaz...at.html#gallery

a rozpuszczalnej Jacobs Velvet icon_smile.gif
skanna
Już pisałam w innym wątku, że nam Tchibo Espresso średnio smakuje, za gorzka jest i za intensywna, wolę łagodniejsze gatunki. Poza tym T. Espresso to zdaje się mieszanka arabiki z robustą, a takie zdecydowanie przestały nam smakować (tak samo jak różowa Lavazza) - wolimy samą arabikę.
Niemniej jednak te kawy w Tchibo warto wypróbować, bo część z nich jest naprawdę smaczna i mają przyzwoity stosunek jakości do ceny, w przeciwieństwie do Lavazzy, która w Polsce ma cenę tak ohydnie wywindowaną, że po prostu nie warto jej kupować.

Lubimy też Dallmayr Prodomo Naturmild i Eduscho Wiener Gold - pewnie smakosz i znawca by pogardził icon_smile.gif, ale my lubimy kawy łagodne, nie kwaśne i nie za mocne
Adasia
Rozpuszczalnej nie kocham żadnej, mój żołądek też nie, a Tchibo instant w szczególności.
To nowe T espresso (chyba "creme") jest delikatniejsze. A wybór rzeczywiście taki, ze po raz pierwszy właśnie u nich poczułam różnicę w smakach.
...asia...
No dobra dziewczyny wymarzyłam sobie na urodziny ekspresik do kawy.
Kawę obecnie pijam rozpuszczalną Jacobs Aroma, lubię też Nescafe. Czyli koneser ze mnie żaden 06.gif
Kawki lubię delikatne, niekwaśne ale jednocześnie w miarę mocne. Aha i pijam tak ze 3-4 kawy dziennie (nie wiem czy to ważne, pewnie tak żeby mi pikawa nie siadła).
Co mi poradzicie bo ciemna jestem jak tabaka w rogu diabel.gif .
Dorka
CYTAT(skanna @ Sun, 25 Jan 2009 - 23:26) *
Poza tym T. Espresso to zdaje się mieszanka arabiki z robustą, a takie zdecydowanie przestały nam smakować (tak samo jak różowa Lavazza) - wolimy samą arabikę.
Niemniej jednak te kawy w Tchibo warto wypróbować, bo część z nich jest naprawdę smaczna i mają przyzwoity stosunek jakości do ceny, w przeciwieństwie do Lavazzy, która w Polsce ma cenę tak ohydnie wywindowaną, że po prostu nie warto jej kupować.

Lubimy też Dallmayr Prodomo Naturmild i Eduscho Wiener Gold - pewnie smakosz i znawca by pogardził icon_smile.gif, ale my lubimy kawy łagodne, nie kwaśne i nie za mocne

Tak jak pisałam już w innym wątku icon_wink.gif, teraz pijemy wspomnianą przez skannę różową LAVAZZA CREMA E GUSTO DOLCE, ale może dlatego, że od niedawna, to nie zdążyła się nam znudzić i nadal smakuję icon_smile.gif.
U mamy piłam przywiezioną z Niemiec Dallmayr Prodomo Naturmild i ta taką zwykłą, nie z ekspresu i bardzo mi smakowała.
Potwora
CYTAT(minka79 @ Sun, 25 Jan 2009 - 20:54) *
Jesli parzona w tygielku to zawsze turecka albo serbska(patriotyzm meza;) ) Kawa tak parzona ma niesamowity smak:)


Możesz polecić dobrą kawę ( do kupienia w POlsce) do tygielka?
Uwielbiam kawÄ™ tygielkowÄ… icon_wink.gif
skanna
CYTAT(...asia... @ Mon, 26 Jan 2009 - 08:28) *
Co mi poradzicie bo ciemna jestem jak tabaka w rogu diabel.gif .


Wszystko, co wymieniłam powyżej icon_smile.gif

Dorka, niewykluczone, że Lavazza różowa mi się po prostu "przejadła" - w kwietniu ubiegłego roku M. przywiózł z Włoch 3 kg, a biorąc pod uwagę, że przedtem jeszcze pół bagażnika kawy przywieźliśmy z wakacji to sama rozumiesz icon_smile.gif
minka.
Ola Fisia niestety nie mam pojecia jakie kawy sa w Polsce dostepne. Moja mama kiedys robila zwykla arabike w tygielku i byla ok. Jak bylismy w Serbii to tez pilismy jakies najzwyklejsze kawy, tam wszyscy parza w tygielkach kawe kazdego rodzaju:) Wiec konkretnej ci nie polece.
Mariena
Ja podpisuję się pod którąs z dziewczyn, jeśli o Kimbo chodzi, tylko ja mówię o białej.

I zdecydowanie CarteNoir, czarne opakowanie, dla mnie najlepsza, od niedawna można kupić w Polsce, przedtem zwoziłam ze świata, gdzie spotkałam - to korzystałam 06.gif
Mrówa
Oj poczytam Was i może skorzystam. Ja póki co na głodzie kawowym ... dzieć mi kawy pić nie pozwala 21.gif

Jeśli lubicie eksperymenty zapraszam do spróbowania kawy smakowej (nie podam marki bo nie wiem co piłam icon_redface.gif ) ... chodzi mi o połączenie smakowe: pół na pół kawy waniliowej i orzechowej i do tego śmietanka. Zaskoczona byłam smakiem ...
Maciejka
Carte Noire można kupić w Polsce??? Naprawdę? A ile kosztuje? I gdzie można kupić. Uwielbiam!
marghe.
Kimbo :
https://www.kimbo.it/ita/casa-prodotti-scheda.asp?id=5
mniam
Ciocia Magda
No to jak już znamy gatunki dobrej kawy, to przyznajcie się jeszcze jak je przechowujecie - ja słyszałam, ze należy w lodówce, ale z kolei przed zaparzaniem należałoby ją odpowiednio wcześnie wyjąć, żeby się "ugrzała" icon_wink.gif . To może jednak puszka w szafce wystarczy?
Mrówa
MagdaEZ ... ja przechowuję w lodówce i nie wyjmuję odpowiednio wcześniej przed zaparzeniem (może to błąd ... nie wiem). Jeżeli nie trzymałaś kawy nigdy w lodówce to spróbuj i porównaj aromat takiej szafkowej i lodówkowej. Moim zdaniem różnica jest. Moja koleżanka zapasy kawy trzyma w zamrażalniku.
Monika ww
Czy kawę w ziarnach też lepiej jest w lodówce przechowywać?
tyczka
Widzę,że wątek powstał i bez mojego udziału 06.gif

Po pierwsze, również zapraszam do zapoznania się z Cafe Prego.

Jeśli o mnie chodzi, to poleciłabym właśnie Illy, nie Lavazzę. I- Minka,podpiszę się też za Tobą, że Gevalia ma specjalny urok.

W ogóle najlepiej jest kupować kawę ziarnistą i oczywiście samemu mielić- wtedy ma to urok i aromat! 08.gif
ciao
Segafredo albo Lavazza czerwona(ta jest dosc mocna)
justin
a jaki młynek najlepiej kupić?
Na pewno macie sprawdzone.
mama4
CYTAT(Magda EZ @ Tue, 27 Jan 2009 - 04:31) *
No to jak już znamy gatunki dobrej kawy, to przyznajcie się jeszcze jak je przechowujecie - ja słyszałam, ze należy w lodówce, ale z kolei przed zaparzaniem należałoby ją odpowiednio wcześnie wyjąć, żeby się "ugrzała" icon_wink.gif . To może jednak puszka w szafce wystarczy?


Tutaj o tym, co decyduje, ze kawa bedzie dobra icon_wink.gif


https://www.starbucks.ca/en-ca/_Worlds+Best...undamentals.htm
Ciocia Magda
Dzięki Mamo4 icon_biggrin.gif, czyli jednak kawa w lodówce tylko wtedy kiedy przechowujemy ją dłużej bo inaczej przy każdym otwarciu pojemnika zbiera się w nim wilgoć.

Byłam w Tchibo, kupiłam kawę Guatemala Medium - pani mi poleciła i na miejscu zmieliła ziarenka. Zapach niesamowity, w smaku niestety nieco czuć kwas, ale z mlekiem pyszna. I taka właśnie aksamitno kremowa jak lubią kawosze. Kosztowała niecałe 10zł za 250g - czyli bdb.
Abotak
A niech Was!! Przez Was to wszystko! icon_twisted.gif

Naczytalam sie i w koncu wzielismy i zakupilismy machine 08.gif
I M obsluguje serwujac niebianskie cappuccino.
Zapomnialam juz ze moze tak smakowac icon_mrgreen.gif

Z propozycji wyprobowalismy Lavazza, zalaczone do serwisu kapsulki Illy, sypana Carte Noire, na wlasna odpowiedzialnosc Percol Rainforest Organic i naszej wiejskiej lokalnej marki i nie wiem czy to autosugestia po tym czego sie o aromacie ekologicznych naczytalam +patriotyzm lokalny 08.gif ale te 2 ostatnie wypadly bezapelacyjnie najlepiej ( potwierdzone przez M ktory nie wiedzial co pije jako ze probki ja przygotowalam icon_mrgreen.gif )
Najgorzej wypadly kapsulki Illy.
Mrówa
CYTAT(Magda EZ @ Wed, 28 Jan 2009 - 18:54) *
Byłam w Tchibo, kupiłam kawę Guatemala Medium - pani mi poleciła i na miejscu zmieliła ziarenka. Zapach niesamowity, w smaku niestety nieco czuć kwas, ale z mlekiem pyszna. I taka właśnie aksamitno kremowa jak lubią kawosze. Kosztowała niecałe 10zł za 250g - czyli bdb.

Czy to jest sieć ? Jak ich szukać w okolicy?
Ciocia Magda
Spróbuj przez net - sklepy Tchibo
Dorka
CYTAT(Magda EZ @ Wed, 28 Jan 2009 - 18:54) *
Byłam w Tchibo, kupiłam kawę Guatemala Medium - pani mi poleciła i na miejscu zmieliła ziarenka. Zapach niesamowity, w smaku niestety nieco czuć kwas, ale z mlekiem pyszna. I taka właśnie aksamitno kremowa jak lubią kawosze. Kosztowała niecałe 10zł za 250g - czyli bdb.

Właśnie dziś zakupiłam tą samą i piję teraz z mlekiem icon_smile.gif, ale zapachem mogłabym się odurzać, uwielbiam zapach kawy, chyba bardziej niż smak.

Jak już jesteśmy przy kawie, może ktoś założy wątek herbaciany?
Tobatka
Mieszkam przy palarni kawy i się zapachem odurzam, jak wiatr zawieje (bo uwielbiam zapach świeżo mielonej kawy) icon_smile.gif Kawy pijam mało, nie lubię kwaśnej, obowiązkowo musi być mleko.. Ale marzy mi się ekspres ciśnieniowy, oj marzy icon_smile.gif Poczytałam sobie i wypisałam Wasze typy icon_smile.gif


A kawę mieloną przechowuję w zamrażarce - mama tak mi przykazała, że niby dłużej świeża. Sama takiej nie pijam, dla gości i rodziców trzymam - na razie ponoć jeszcze smaczna icon_smile.gif
Mrówa
CYTAT(Magda EZ @ Thu, 29 Jan 2009 - 14:21) *
Spróbuj przez net - sklepy Tchibo

blagam.gif ... dzięki. A ja imbecylek szukałam na tej stronie i oczywiście nie znalazłam wallbash.gif
Ciocia Magda
no ale niestety, mapka pokazuje nie tylko sklepy Tchibo ale też stoiska w marketach, gdzie kawy na wagę Ci nie zmielą. Sklepów Tchibo jest chyba niewiele, ja widziałam je na mapce w ulotce.

zajrzałam do ulotki - w Gdańsku sklep jest w Galerii Bałtyckiej i CH Alfa.
Monika ww
CYTAT(Maciejka @ Mon, 26 Jan 2009 - 21:36) *
Carte Noire można kupić w Polsce??? Naprawdę? A ile kosztuje? I gdzie można kupić. Uwielbiam!


Maciejko, wczoraj widziałam w Tesco, jest też w Selgrosie ( mielona 250g kosztuje 11,21zł, a rozpuszczalna 100g 15,85zł ).

emce
CYTAT(Monika ww @ Sat, 31 Jan 2009 - 11:47) *
Maciejko, wczoraj widziałam w Tesco, jest też w Selgrosie ( mielona 250g kosztuje 11,21zł, a rozpuszczalna 100g 15,85zł ).


Maciejko, Carte Noire nabyłam dzis w Aldiku koło mnie 06.gif Tylko cena "aldikowa" - mieloną mam za 15 z czymś, a rozpuszczalna była po 21 z kawałkiem 21.gif
A sprawdzałas w stokrotce? icon_wink.gif
Maciejka
W Stokrotce nie ma. Ale wybiorę się do TESCO może. Na razie kupiłam trywialnie Tchibo Exclusive. icon_smile.gif
marghe.
Carte Noire jest w Almie i (chyba) w Piotrze i Pawle
użytkownik usunięty
CYTAT(marghe. @ Sun, 01 Feb 2009 - 20:29) *
Carte Noire jest w Almie i (chyba) w Piotrze i Pawle

Dzisiaj w carrefourze widziałam.

My zawsze pijemy illy w srebrno czerwonej puszce, ewentualnie lavazza w czarnej. Najlepsza kawa jaką do tej pory piłam nazywała się Delta bodajże raczyliśmy się nią w Portugalii nie wiecie czy można ją dostać nieco bliżej??

Kawę uznaje jedynie z ciśnieniowego ekspresu, lub z tej włoskiej kawiarki (marghe przypomnij mi jak się ona nazywa?). Obowiązkowo z mlekiem i brązowym cukrem.
marghe.
moka icon_smile.gif
lornetka
A czy u nas można dostać syropy do kawy? Przyznam, że nigdzie nie widziałam, albo niedostatecznie szukałam, bo kupujemy w Niemczech.
ktoÅ› wie, czy w sklepach jest coÅ› takiego?
marghe.
Można.

O ile siÄ™ nie mylÄ™ to np w Coffe Heaven

w necie też https://www.sklep-ballantines.pl/sklep/inde...,17,sall,1.html
https://www.smakoszyki.com.pl/syrop_do_kawy.html
https://www.e-espresso.pl/index.php?cat_id=32 ( wydaje mi się, ze te mozna dostać w Bomi)
lornetka
Dzięki Marghe, widzę jednak, że przebitka cenowa w tych sklepach jest spora, nawet bardzo.
mama_misia
Czy któras z mam pija moze niskodrazniace kawy jak np. Astra ?
Ja moge pic jedynie te a to ze wzgledu na moje problemy z zoładkiem.Ale przyzwyczaiłam sie i nie zamieniłabym na inna.
Patissier
nienie.gif
Patissier
nienie.gif
justin
wow.
mama_misia
Niezle ,przyda sie taki wykład na temat kawy icon_wink.gif
ale jest dobry i przydatny.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.