To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

RTG kręgosłupa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

*sylka*
witam
chciałam prosić o wyjaśnienie opisu zdjecia kręgoslupa szyjnego , odebrałam własnie wyniki ale nic mi one nie mówię, a moja dr będzie jutro
może ktoś z Was mi pomoże , mam się bać 37.gif

anomalia rozwojowa w postaci kręgosłupa kostnego c5-6 ze współistnieniem drobnych zmian zwyrodnieniowych poza tym spłycenie lordowy szyjnej

cokoliwek to znaczy brzmi dziwnie , przynajmniej dla mnie
grzałka
jakiś błąd w opisie- bloku kostnego C5-C6 może?
kręgosłup jest zawsze kostny
drobne zmiany zwyrodnieniowe są typowe powyżej 20 roku życia. a spłycenie lorodozy szyjnej może powodować bóle głowy i bóle kręgosłupa w tym odcinku

bać się nie ma czego, żyć będziesz. ale może Ci dokuczać ten odcinek
xxyy
Ja bym to nazwala poczatkiem problemow ale bez paniki. "Lordozy" mialas na mysli? A zmiany sa o obrebie kregow 5 i 6 stego.
Dopytaj co Ci wolno a czego nie wolno by zmiany sie nie poglebialy.
Jak masz prace przy biurku to powinnac szczegolnie zwrocic uwage na prawidlowa postawe przy siedzeniu.
*sylka*
dzięki za wyjaśnienia
grzałka błędy to pewnie moje, ja osobiście nie mam wyników przed sobą, mąż był odebrać i dyktował mi przez telefon, Alan biegał dookoła więc mogłam coś źle zrozumieć
a jeszcze jedno do jakiego lekarza tzn specjalisty powinnam się wybrać? do ortopedy ?
grzałka
do ortopedy i do poradni rehabilitacyjnej
*sylka*
mam przekaz do neurologa , byłam ten z kolei zlecił pilnie rezonans tylko ze czas oczekiwania u nas to ok 2-3 miesiecy, prywatnie koszt 700 zł z kontrastem
głowa nadal mocno boli, kręgosłup też a żadna rehabilitacja niewskazana bo nie chcą czegoś tam uszkodzić
nie wiem jak ja mam normalnie funkcjonować, 29.gif 29.gif
żołądek wysiada od leków , bo mam dośc silne, bez nich to już wogóle bym nie dała rade
xxyy
Co Ci dokladnie powiedzial?
Mialam cos takiego bo mi sie dysk przesunal. Czy wspomnial cos o dyskopatii?
*sylka*
nie wiem co mi jest , opis jest powyżej prześwietlenia, a o dysku nikt nic nie wspominał,
yoka
rezonans kręgosłupa robi się bez kontrastu, więc wychodzi trochę taniej.

Ale jestem zdziwiona, że nie chcą zalecić rehabilitacji na podstawie RTG - we Wrocławiu na podstawie zdjęcia ;ekarz też wypisuje skierowanie na zabiegi.
grzałka
rehabilitacji nie zleca się na podstawie zdjęcia tylko na podstawie oceny stanu klinicznego pacjenta po uprzednim zdiagnozowaniu
xxyy
Grzalka a RTG nie wystarczy by postawic diagnoze? Kurcze mam od wielu lat powazne problemy z kregoslupem a nigdy mi nie zalecili rezonansu.

Edit: rezonansu czy czegokolwiek innego procz RTG
grzałka
Leni, w jednych chorobach wystarczy w innych nie wystarczy, u jednych chorych wystarczy u innych nie
*sylka*
Leni no właśnie nie chieli zlecić żadnej rehabilitacji niestety, tez żąłuję bo miałam nadzieję na ulgę po jakiś masażach
może ten rezonans dlatego że ta głowa dość mocno boli,
udało mi się załatwić przez znajomą, że rezonans będzie 6 marca 29.gif , niby miesiąc wcześniej niż miałam pierwszy termin ale to i tak miesiąc czekania 37.gif
dzwoniłam prywatnie żeby się umówić, to powiedzieli ze ok 3 tygodni czekania , wiec ten tydzień to już poczekam nie płacąc 700 zł 29.gif
xxyy
No i co? Masz diagnoze?
*sylka*
oj dawno nie zaglądałam
mam mam , nie pamietam teraz nazwy co tam wypisali ale oprócz tego bloku kostnego i zwyrodnień mam coś przestawione co może spowodować przepukline, nie pamiętam szczegółów bo nie mam wyników przed sobą , w każdym bądz razie mam prowadzoną rehabilitację
na szczęście nic nie uciska na rdzeń więc to chyba najważniejsze, teraz póki co czekamy nadal na rehabilitacje bo terminy 37.gif
yoka
zaczęłaś już rehabilitację? Jakie masz zabiegi?
*sylka*
niee zaczynam 19 maja dopiero, na szczęście nie mam już takich mocnych bóli, a co do rodzajów zabiegu to nie potrafię odczytać, sa 4 rózne po 10 zabiegów kazdy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.