To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

sumamed forte

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

LidiaMama
ile dni pani doktor powiedziała ze trzy dni ,moge jak chce 5 dni wiec ...a jeszcze kaszle i ma katar goraczka mineła < była angina ropna>
KIKI20
ja nie jestem zwolenniczką takich antybiotyków. mnie sie wydaje ze jak daje 10 dni codziennie to taki zadziała i juz.

a jak była angina ropna to daj 5 dni .
A_KA
My Sumamed zawsze brałyśmy po 3 dni. Ale działa on jeszcze przez jakiś czas... (nie pamiętam dokładnie ile)

Co to znaczy, że "możesz jak chcesz 5 dni"? To jest zdanie lekarza, czy Twoje...?

Ja miałam kiedyś taką sytuację, że po tych 3 dniach objawy nie ustąpiły zupełnie... dzwoniłam do lekarki i z nią rozmawiałam (myśląc, że może antybiotyk nie trafiony). Powiedziała, żeby odstawić lek tak jak mówiła, poczekać trochę, bo on jeszcze ciągle działa. I faktycznie - Karola wyzdrowiała już szybko.
klekotka
Ja summamed podawałam Nadusi 1 raz (w jej zyciu) i przez 3 dni (z reszta w ulotce też wyczytałam, aby podawac przez 3 dni). Już po pierwszym podaniu było lepiej. Nawet nie było konieczności podawania dłużej
mama_do_kwadratu
CYTAT(KIKI20 @ Wed, 28 Jan 2009 - 21:42) *
ja nie jestem zwolenniczką takich antybiotyków. mnie sie wydaje ze jak daje 10 dni codziennie to taki zadziała i juz.

aaaaa, czyli im dłużej podajesz, tym skuteczniejszy antybiotyk...hmmm...ciekawe
KIKI20
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Thu, 29 Jan 2009 - 13:38) *
aaaaa, czyli im dłużej podajesz, tym skuteczniejszy antybiotyk...hmmm...ciekawe



jakoś tak na chłopski rozum
mama_do_kwadratu
no, ale chyba zależy jaki ma power, tak na chłopski rozum i jaką siłę rażenia icon_smile.gif

ja brałam kiedyś Sumamed przez 3 dni (ciężka infekcja atypowa czy jakoś tak)
A_KA
Mnie się wydaje, że Sumamed to jest lek, który zawsze bierze się przez 3 dni...
Nawet znalazłam takie cuś : https://www.jestemchory.pl/lek_prn.via?id=106557

Poza tym, przy tym leku, bardzo ważne jest jak się go podaje tzn. "Sumamed należy zażyć na jedną godzinę przed posiłkiem, lub 2 godziny po posiłku" (https://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2051)



To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.