To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nuvaring, ktoÅ› stosuje?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bolka
Gin zaproponował mi taką formę antykoncepcji pierścienia nuvaring, i teoretycznie mi odpowiada, bo
zalety:
po 1: raz w miesiÄ…cu,
po 2: nie obciąża wątroby tak jak tabletki,
po 3: najkrótszą drogą docierają hormony tam gdzie są potrzebne (pierścień umieszcza się w pochwie)
po 4: najmniejsza dzienna dawka hormonów,
(minusy:
czytałam na forum ginekologicznym, że przeszkadza w stosunku, ale można wyjąć na trzy godziny,
i jeszcze kwestia czy ten pierścień nie wypada w odpowiednich okolicznościach np. jakiś większy wysiłek...)

Nie wiem jak w praktyce się sprawdzi, stosuje ktoś i jakie wrażenia icon_wink.gif?
olivia
Wiem ze moja kolezanka stosuje , mowila mi ze podczas stosunku absolutnie nic nie czuje , zreszta jej maz tez nie , wypadac nie wypada i ogolnie jest bardzo zadowolona . Pierwszy raz zakladala jej gin , teraz sama to robi
SylwiaT
Witam. w poniedziałek idę do ginekologa i chcę poprosić o taką antykoncepcję - słyszałam i czytałam dużo dobrego na jej temat. Martwię się czy jest równie dostępna jak pigułki, tzn. czy jest w każdej aptece.
naples
NR jest bardzo wygodna antykocepcja, jak na ten czas.
Znam wiele osob, ktore ja stosuja i sobie ja chwala. Sama tez zastanawiam sie nad zmiana na NR z tabletek.

Podczas stosunku nie jest wyczuwalny ani dla partnera ani dla partnerki. Wygoda jest to, ze nie musisz o nim pamietac codziennie, jak w przypadku tabletek icon_wink.gif A odnosnie dostepnosci, to naprawde jest prawie w kazdej aptece. W Polsce NR jest juz jakis czas dostepny na rynku, wiec z tym nie powinno byc problemow zadnych. Jedynie mozna sie przejsc i popytac, bo pewnie ceny beda rozne, a po co przeplacac icon_wink.gif

W razie pytan pytac, chetnie pomoge icon_smile.gif
Evita Peron
Czesc dziewczyny, fajny watek, przypadkiem trafilam. Tez mam taki krazek, juz dobrych kilka miesiecy, i swietnie pelni swoja funkcje. Dodatkowo libido mi skoczylo jak jeszcze na zadnej antykoncepcji dotad! Widze ze pytalyscie o koszty i dostepnosc... dostepny jest (przynsajmniej w wiekszych miastach) prawie w kazdej aptece, a jak nie to mozna zamowic i nastepnego dnia bedzie do odebrania. A ceny wahaja sie miedzy 37- 60zl, wiec polecam popytac w kilk miejscach. Pozdrawiam cieplutko wszystkie uzytkowniczki!
naples
Polecam zakupy przez internet w dozie - Dbam o zdrowie www.doz.pl.
Zamawiajac tam za 1szt placimy 44,44zl, zas za 3paka zaplacimy 126,64zl. Zamawiamy sobie w internecie i odbieramy w aptece, super sprawa!
Evita Peron
Fajna sprawa z ta apteka, duza wygoda... tylko moglyby byc troche tansze, zwykle kupuje za max 42zl, to tu na kazdym pakowaniu mam 3 zl w plecy 21.gif
Dzaga
podnoszÄ™ temat

czy jest ktoś kto używa nuvaring i jest zadowolony?

mi niestety nie słuzy ten krążek - wracam do tabletek icon_sad.gif
Gruszka
A jaka jest róznica w działaniu na organizm? trochę nie mogę pojąć, dlaczego ktos np. ma bóle głowy po tabletakach, a po zastosowaniu NR nie? - przeciez inny jest tylko sposób dostania się hormonów do organizmu.
I co ma wspólnego "droga" wchłaniania substancji z działaniem na wątrobę? (taka jest informacja podana - jako plus NR, że nie obiąża wątroby jak tabletki). Przecież ostatecznie i tu i tu wszystkojest we krwi.
Czy ktos może mi wytłumaczyć różnice?
Dzaga
gruszka to nie o watrobe chodzi tylko o przewod pokarmowy - bo tabletki taką drogę muszą przebyć
a jedno i drugie dostaje sie do watroby wiec obciąża jednakowo - tyle że niby nuvaring ma mniejsza dawke hormonow wiec de facto wątroba ma lżej icon_smile.gif

to tyle... a kto jak toleruje? to bardzo indywidualna sprawa
Gruszka
Dzaga, a możesz napisać, czemu Ty go źle tolerujesz?

zastanawiam się, bo ja po tabletkach mam koszmarne bóle głowy - prawie dzień w dzień i zaczynam sie zastanwiac nad zmianą, ale boje się, że skutki uboczne obu produktów moga być podobne...
Dzaga
ha!
ja krwawiłam 3 tygodnie...
byłam senna i wiecznie zmęczona... druga połowa dnia była dla mnie juz nie do wytrzymania... leżałam na podłodze z dziecmi ona sie bawiły a ja ledwo oczy otwierałam.... masakra...

i cały dekold i plecy w krostach

ból głowy nie wystąpil co prawda

zubu
Stosowałam tylko jeden miesiac potem zrezygnowałam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.