To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czy któraś z was dostała zwrot połowy kosztów wyprawki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

małgorzata27
bo ja wlasnie chce połowe która wynosi około 2 tysi i ciekawa jestem czy sąd to w ogóle uwzględni..na wsz.mam paragony.
wiosna111
Witam!
A co to są za koszty? Bo ja tez planuje wystąpic o zwrot bo z ojcem nie da się rozmawiać...bo wciąż nie ma pieniędzy....za to 2 auta,mieszkanie za 500tyś i co roku wakacja... Do jakiego sądu zamierzasz składac wniosek? rodzinny czy cywilny? Mi sędzina mówiła że mozna.....
mirka25k1
Do sadu rodzinnego, są to wszystkie koszty poniesinone w czasie ciąży i po .
Ika
Oczywiście. Ja dostałam. Osiem lat temu, ale nic się w tej kwestii nie zmieniło, nadal są zasądzane zwroty połowy kosztów wyprawki. Bywają także zasądzane zwroty części wydatków ciążowych, jeśli są uzasadnione (np. leki w zagrożonej ciąży, witaminy itp).
Sąd oczywiście rodzinny, cywilny nie ma nic do tego.


Na marginesie - błagam, "sędzia", nie "sędzina"! Sędzina to żona sędziego.
aneta8787
CYTAT(małgorzata27 @ Fri, 30 Jan 2009 - 14:53) *
bo ja wlasnie chce połowe która wynosi około 2 tysi i ciekawa jestem czy sąd to w ogóle uwzględni..na wsz.mam paragony.

Witam, ja wlasnie kilka dni temu mialam dostac zwrot tych kosztow ale zostalam poinf. przez ex ze wystapily jakies bledy i dostane je pozniej oczywiscie ze nie mial tych pieniedzy ale obaczymy jelsi to byla kwestia tlyko jakiegos bledu to w tym tyg na dniach powinny przyjsc jesli dluzej tzn ze poprostu klamal na co i tak wyglada...BARDZO DOBRZE ZE TRZYMASZ PARAGONY... ja ego nie robilam poniewaz wszystko co kupowalam kupowalam dla dziecka i nie sadzilam ze mi sie to przyda wsumie wydalam ok 5 tys mial mi zwrocic polowe na ktora sie nie zzgodzil bo wlanie zazyczyl sobie paragony wiec zgodzilam sie na 1500 ktore mi zaproponowal...nie boj sie faceci to cwaniaki beda sie chwytac wszystkiego...
MamaJulki
czy odzież ciążowa też się w to wlicza ? czy przelewy bankowe (zakup używanych rzeczy przez allegro) mogą być dowodem zakupu ?
aneta8787
CYTAT(MamaJulki @ Thu, 13 May 2010 - 20:13) *
czy odzież ciążowa też się w to wlicza ? czy przelewy bankowe (zakup używanych rzeczy przez allegro) mogą być dowodem zakupu ?




odzież ciazowa rowniez, lekarstwa jesli chorowalas np w czasie ciazy, wyprawke dla dziecka, itp itd co do przelewow vankowych to nie wiembo w tytule [rzelewu pisze sie ttylko numer aukcji nie ma czarno na bialym napisane za jaka rzecz, ale z rugiej strony nikt ci teog nie udowodni bo tego nie m jak sprawdzic a raczej sad sie w to bawic nie bedzie..pozdrawiam
MamaJulki
ale w tytule przelewu jest napisane np. spodnie ciążowe, ochraniacz na łóżeczko itp... wtedy chyba nie powinni robić problemu
aneta8787
CYTAT(MamaJulki @ Fri, 14 May 2010 - 21:52) *
ale w tytule przelewu jest napisane np. spodnie ciążowe, ochraniacz na łóżeczko itp... wtedy chyba nie powinni robić problemu




Jezeli w tytule przelewu masz ywraznie napisane jaka rzecz zostala zakupiona (bo jest wielu co wpisuja tylko nr aukcji), ale tak jak mwoie jesli masz wpisane np odziez ciazowa itp itd to bardzo duzo cie to ratuje icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.