To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

biały język

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sela_
o czym może świadczyć biały język ( białe kropeczki na języku), trochę mnie to nie pokoi icon_sad.gif może wiecie coś na ten temat, aha i mały nie ma gorączki. Proszę o radę icon_rolleyes.gif
dumiczowa
Ile ma Mały?

możliwe że sa to pleśniawki....

czy Mały przeszedł kuracje antybiotykową?
sela_
Maksiu ma 10 miesięcy i rzeczywiście przeszedł kurację antybiotykową miał anginę .... proszę o radę
dumiczowa
wiesz co, zadzwon i zapytaj się lekarki co mu mozna dac, bo to normalne ze mogły się zrobic takie odczyny po antybiotyku. Wiem że przepisuja sachol do smarowania jezyka , ale to bardzo szczypie, lub zwykły fiolet. Poza tym powinnaś dawac jeszcze Lakcid lub lakcidofil po zakonczonej kuracji dla odbudowania flory bakteryjnej.....moze obejdzie sie bez smarowania jęzorka....
pozdr.
addera
Jeżeli okaże się, ze to grzybica, a tak może być po antybiotyku lekarz może przepisać Nystatyne (zawiesina do smarowania) do języka.

Czasami plamy na języku świadczą też o alergii, ale w tym przypadku myślę, że to jednak antybiotyk miał taki wpływ.
i.
Biały nalot na języku po kuracji antybiotykowej to zwykle grzybica. Najlepiej poradź się lekarza w tej sprawie - nie wolno tego lekceważyć.

Mojemu synkowi pomógł fiolet - wodny roztwór gencjany. Nystatyna niestety w ogóle na to świństwo nie działała icon_confused.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.