To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bolące rozstępy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

nikol
Prawie 3 mc temu urodziłam syna przez cc.Blizna dobrze się zagoiła,czasami jeszcze swędzi,ale mam problem z rozstępami.Brzuszek smarowalam całą ciążę,ale w 8 mc pojawiły się rozstępy wokół pępka.Brzuszek mialam mocno do przodu,z czego też dostałam przepukliny pępkowej.Ciągle smaruję go róznymi specyfikami na rozstępy,ujędrnienie,wyszczuplenie,a skóra cały czas jest nadwrażliwa,boląca,swędząca a nawet odrętwiała.Nie wiem czy do tego przyczyniło się to,że miałam cc.W pierwszej ciązy zrobiły mi się rozstępy po bokach,musialam dużo leżeć i one nigdy mnie nie bolały,wiadomo szpecą skórę,ale z tym można żyć.
Może któraś z was miala podobny problem i mi poradzi co z tym fantem zrobić,albo chociaż pocieszy,że np za rok to minie.
tyczka
Jeśli chodzi o "odrętwiałą" jakby skórę i nieco swędzącą w oklicy cięcia- normalne.A skóry nie czułam w tej okolicy przez ponad rok.
Anecznik
Tyczka to normalne, że rozstępy na początku mogą swędzieć, przede wszystkim wówczas kiedy dopiero się "wybijają". Miałam dokładnie ten sam problem. I mimo, że od początku ciąży smarowałam się podobno super dobrym kremem to i tak wyszły to i tak swędziały. Z czasem rozstępy zbledną i nie będą swędziały. Drętwienie raczej jest tez normalne po cesarce, ja się z tym borykałam około 6 miesięcy....jak nie dłużej. Czucie w większości wróciło do normy i w tej chwili nie zwracam na to uwagi. Także bez obaw, wszystko z czasem wróci do normy icon_wink.gif
nikol
Tyczka,Anecznik dzięki dziewczyny za odp.Zawsze to jakieś pocieszenie,że kiedyś to minie.Te wredne rozstępy chyba nadal mi się wybijają bo nadal je czuję 37.gif .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.