To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zapytanie dz gosp a ZUS a etat

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ulcik
Na jaki etat musiałaby być zatrudniona osoba żeby płacić mniejszy ZUS ? niepełną składkę znaczy się .. słyszałam że to może być 1/3 etatu ale słyszałam też że cały etat .. ktoś coś wie icon_smile.gif

u
okko
Ula nie ma znaczenia na jaki wymiar etatu- ważne ile bedzie zarabiac- bo musi zarobic przynajmniej 1276zł brutto( od 1 stycznia 2009)
Ja byłam zatrudniona na 0,37 etatu
ulcik
CYTAT(okkko @ Sun, 08 Feb 2009 - 13:03) *
Ula nie ma znaczenia na jaki wymiar etatu- ważne ile bedzie zarabiac- bo musi zarobic przynajmniej 1276zł brutto( od 1 stycznia 2009)
Ja byłam zatrudniona na 0,37 etatu


aha

hmm a jak siÄ™ od tego ZUS liczy ?

czy to jest tak ?
https://2009.maly-zus.pl/skladki-zus/skladk...1-276-zl-brutto
+ dodatego ja płacę jakieś 200 zł ? prawda ?
u
okko
Przy takim zarobku brutto na umowe o prace ty płacisz tylko zdrowotny- aktualnie 215 z groszami- a ile zus-u to ci firma powinna wyliczyc i odprowadzic
moko.
CYTAT(ulcik @ Sun, 08 Feb 2009 - 13:51) *
aha

hmm a jak siÄ™ od tego ZUS liczy ?

czy to jest tak ?
https://2009.maly-zus.pl/skladki-zus/skladk...1-276-zl-brutto
+ dodatego ja płacę jakieś 200 zł ? prawda ?
u

Ulcik musisz zarabiac 1276 zł brutto, by z działalności płacić tylko składkę zdrowotną - aktualnie 215,35
Pracodawca, u którego pracowałabyś ponosi kosztów łącznie na kwotę : 18,61% + 1276,00 = 1513,46
18,61% tyczy się TYLKO sprawy Ulcika. Inny pracodawca może mieć inną stawkę % kosztów uzależnioną od składki wypadkowej - jej różnej % wysokości.
CYTAT(ulcik @ Sun, 08 Feb 2009 - 13:51) *
Ulcik sprecyzuj pytanie ! bo totalnie nie rozumiem tego
https://2009.maly-zus.pl/skladki-zus/skladk...1-276-zl-brutto
+ dodatego ja płacę jakieś 200 zł ? prawda ?

Chodzi Ci o co o Twój koszt, gdybyś zatrudniała kogoś na etacie? + siebie?
Jak co pisz na pw
Dominika_
CYTAT(moko. @ Mon, 09 Feb 2009 - 18:50) *
Pracodawca, u którego pracowałabyś ponosi kosztów łącznie na kwotę : 18,61% + 1276,00 = 1513,46


Mokuś, dokładniaczku - nie zawsze 18.61% icon_smile.gif
moko.
Robaczku akurat w przypadku zapytania Ulcika dokładnie tyle.
I nie zdrabniaj mojego nicka.
p.s
przesło Ci ? 29.gif
Dorotka25
ano nie zawsze icon_wink.gif
moko.
oczywiście, ze nie zawsze, ale wzorcowo(ze tak powiem) jest tyle icon_biggrin.gif
a nie zawsze to z powodu jak wiecie składki wypadkowej - jej różnej stopy %
Dorotka25
bingo.
Ulcik nie pisała tu dokładnie o jaką sytuację biega, a jak wiesz, z forum korzysta wiele osób, dla których Twoja odpowiedź (lub innej osoby) może mieć duże znaczenie ale może ją opacznie zrozumieć - w sensie że "tak zawsze jest".
Na procent, o jakim napisałaś, wpływ ma nie tylko wypadkowa ale też fundusz pracy, którego w niektórych sytuacjach się nie płaci. (Oczywiście w sytuacji o którą pyta Ulcik FP będzie płacony.)
moko.
Czepiacie się słowek koleżanko, całkiem niepotrzebnie, skoro podkresliłam, ze odpowiadam na pytanie Ulicka(tylko Ulcika i Ulcika sprawę) znając tę sprawę dokładniej niż przedstawiono na forum....
generalnie nie rozumiem za bardzo tej dyskusji....??

p.s
edytowałam post wyżej BY niektórzy ZROZUMIELI, ze odpowiadam TYLKO Ulickowi.
Dominika_
CYTAT(moko. @ Fri, 13 Feb 2009 - 22:02) *
generalnie nie rozumiem za bardzo tej dyskusji....??


To jest przykład tego, jak Ty potrafisz się zachować. Wiesz, jak Kuba Boga tak Castro Kubie icon_wink.gif
Dorotka25
To jest forum dyskusyjne, każdy ma prawo zabrać głos, zwłaszcza jeśli czyjaś odpowiedź może być dla innych osób myląca.
Uwzględnij, że niektórzy nie pytają tylko szukają, czy był podobny wątek i mogą zasugerować się Twoją odpowiedzią, która akurat w ich przypadku może nie będzie miała zastosowania
moko.
Uwzgledniam, uwzgledniam, dlatego zgodnie z tym, że większość moze mylnie odczytac mój post, go edytowałam.
Uwzględnijcie również to, ze odpowiedziałam konkretnie na pytanie Ulcika, znając więcej szczegółów.
I tylko szkoda, ze tak mało chętnych doradza......
CYTAT(Dominika_ @ Sat, 14 Feb 2009 - 09:32) *
To jest przykład tego, jak Ty potrafisz się zachować. Wiesz, jak Kuba Boga tak Castro Kubie icon_wink.gif

Ty chyba nie rozumiesz, albo nie chcesz.? albo ja niewyraźnie mówie?
Nie rozumiem dyskusji polegającej na tym, ze tłumaczycie mi co mówie........ skoro kilkakrotnie tłumaczyłam, że odpowiedziałam tak Ulcikowi, bo znam więcej szczegółów niż zostało przedstawione na forum..... a wy dalej pogadanka? po co? skoro przyznałam Wam rację ( w połowie) i wytłumaczyłam się! co kierowało mną udzielając takich wyjaśnień.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.