To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Firanki do okna z drzwiami balkonowymi

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Aneczka
Kto mi pomoże?

Szukam pomysłu na firanki.
1. Pokój dzienny: dwa okna (na jednej scianie) oba szerokości ok 3m. (dokłanych wymiarów nie znam, bo jeszcze tam nie mieszkam) Jedno z drzwiami na balkon. Drzwi zajmują prawie połowę okna i nie są oddzielone żadnym betonowym slupkiem ani niczym takim. Drugie "zwykłe"
2. Sypialnia: Jedno okno z drzwiami na balkon, identyczne jak w pokoju dziennym.
3. Pokój dziecięcy: jak sypalnia.

I teraz jakie firanki???
Dwuczęściowe (takie mam w tej chwili): w oknie krótka, do parapetu, a w drzwiach długa, do ziemi.
Na całości okna długa (ale wtedy zasłania grzejnik icon_sad.gif )
Na całości krótka, do parapetu - ale wtedy co z drzwiami? To co prawda 7/8 pietro, ale głupio tak z łysym dołem drzwi. I co na te drzwi? Długie zasłony?
A te zasłony to dwuczęściowe (jedna długa, druga krótka, czy takie zasłaniające kaloryfer)?
A może firanki i zasłony letnie (długie) i zimowe (krótkie)? W sumie latem można by grzejnki zasłonić...
Ika
A czemu przeszkadza Ci zasłanianie grzejników...? Takie masz ładne? icon_mrgreen.gif

Firanka czy zasłona nie odetną Cię od ciepła, chyba że powiesisz teatralne kotary, grube i ciężkie jak diabli.
Ostatecznie jeśli te grzejniki takie piękne to firanki bym dała dwuczęściowe, a zasłony normalne. Kiedyś tak miałam.
Aneczka
Teraz w mieszkaniu mam na grzejnikach "liczniki", no i zawsze nam mądrzy ludzie od tych liczników mówili, żebyśmy broń boże nie zasłaniali grzejników niczym, nawet firankami. W nowym liczników nie będzie, więc to jakiś atawizm chyba.
Choć przyznam, że na zwykłych oknach bardzo mi sie podobają krótkie firanki.
CrazyMary
To ja specjalnie kupowałam długą, zeby grzejnik zasłonić... icon_wink.gif
Ale nieźle wygląda dwuczęściowa - krótka na okno i długa na drzwi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.