To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pierwsze dziecko ma największe szanse zostać alergikiem

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

amania
U mnie problem dotyczy obu, ale większość lekarzy pyta jako które dziecko się urodziły i jak słyszą, że jako pierwsze, to nie mówią nic, za to po odpowiedzi "jako trzecie" już kilka razy usłyszałam powiedziane z lekką rezygnacją "no taaak". Albo ci nasi lekarze niedoinformowani, albo po prostu mają zupełnie odmienne obserwacje icon_smile.gif
magda208
Ja na alergie zapatruje sie inaczej ale moje najstarsze dzieci nigdy nie byly alergikami.Pewno nie z racji urodzenia a racji tego co jadlam w ciazy i podczas karmienia.do tego jeszcze karmienie ich-byly karmione jeszcze stara metoda nie nowa jak Kaspian.Na zdrowie im wyszlo.
Choc mimo ze swoje zesmy przeszli nie zaluje bo mam dzieki temu wieksza wiedze i jestem bogata o doswadczenie.
lulla
ja osobiście (jako najstarsze dziecko) gdy byłam mała miałam skazę białkową, a mój młodszy brat już nie miał tego typu problemów więc może coś w tym jest..
sdw
Najbardziej obciązony alergią jest mój syn, najmłodszy z trójki rodzeństwa. Średnie dziecko miewa objawy sporadycznie. Najstarsze jest zdrowe jak koń.

CoÅ› w tym jest, tylko co? :mrgeen:
grzałka
ryzyko alergii rośnie w przypadku alergicznego rodzeństwa, procentowo oczywiście nie pamiętam
u mnie cała trójka alergików
nikol
U nas mama alergik dróg oddechowych,tata alergik dróg oddechowych,córka alergik skórny niby ma skazę białkową a jak zje danonki to nic jej nie jest,syn alergik skórny.
magnusia
Moja starsza siostra nie ma alergii, ale za to ja mam na sporo rzeczy. Moja młodsza wprawdzie tylko trawy i zboża, ale bardzo dotkliwie (oczy). Ja głównie zmiany skórne i katarek całoroczny, ale brałam w dzieciństwie 5 lat szczepionki odczulające.
A moi rodzice zdrowi:)
Za to mój malutki ma wieczny katar, na pewno alergiczny, ale na diagnozę za wcześnie.

Na pewno długie karmienie piersią zmniejsza u dziecka ryzyko i gwałtowność alergii.
Czytalam tez badania, że im starszy ojciec, tym większe ryzyko. Plemniczki już nie pierwszej świeżości:(

41.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.