To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

powiekszone wezly chlonne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

emilka231
we wtorek zrobil mi sie jeczmien na oku,bylam u okulisty przepisal masc i krople do oczu.wszystko stosowalam wedlug zalecen. w czwartek zaczela bolec mnie szyja po tej samej stronie co ten jeczmien.wczoraj pekl i wszystko ladnie sie goi tylko ze strasznie wyszedl mi wezel chlonny jest, wyczuwalna taka kulka mniej wiecej o srednicy 2 cm, i w tym miejscu mam opuchlizne.dzis natomiast zaczelo mnie bolec po przeciwnej stronie i tez zaczyna puchnac ale tam narazie nie wyczuwam zadnego guzka.dodam ze boli mnie nawet przy przelykaniu,ale gardlo mnie nie boli tylko w miejscu wezlow chlonnych

co to moze byc??czy to moze byc od oka??czy cos bardziej powaznego?pytalam sie znajomej farmaceutki to powiedzila ze jak wezly sa powiekszone i wyczuwa sie kulke to jest to grubsza sprawa i konieczna jest wizyta u lekarza.

boli mnie to niesamowicie i niewiem co robic czy jechac jutro na pogotowie czy poczekac do poniedzialku i isc do lekarza rodzinnego

moze znacie jakies domowe sposoby na usmierzenie tego bolu,dostepne bez recepty farmaceutyki niestety nie dzialaja
Anuk
Wiesz co to trudno stwierdzić, nie wolno lekceważyć. Powinnaś udać się do lekarza, który ustali przyczynę. Może to być zapalenie węzłów chłonnych (wywołują je drobnoustroje takie jak: bakterie, wirusy, pierwotniaki i grzyby). Jęczmień powodują gronkowce - więc moze jedno z drugim jest powiązane. Warto sprawdzić.

Mam nadzieję, że teraz już wszystko ok - minął już miesiąc od Twojego postu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.