To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dobieramy rozmiar stanika

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
mamami
Dziewczyny zakladam osobny wÄ…tek, albo wpisujcie wymiary albo wklejam link do kalkulatora icon_smile.gif

KALKULATROR


Instrukcja jak należy sie mierzyć :

Obwód pod biustem mierzymy na WYDECHU, bardzo ściśle.
Od uzyskanego wyniku odejmujemy do pełnej piątki po czym jeszcze 5 cm (np wynik 78, odejmujemy do 75 i jesczze 5 czyli obwód biustonosza wychodzi 70 cm), wychodzi nam obwód biustonosza.

Obwód w biuście mierzymy w miękkim biustonoszu lub bez, ale żeby piersi nie obwisały. Mierzymy luźno, żeby nie ściskać biustu.

Tutaj link do TABELI ROZMIARÓW


edit: mierzymy na WYDECHU, dobrze że Doruśka sprostowala, bo ja blęda walnęłam, ale myslałam dobrze tylko mi Y zeżarło icon_smile.gif
mama4
No dobrze, ale w ten kalkulator to mam wpisac obwod juz po tych wszystkich odejmowaniach? Czy tez kalkulator to sam policzy, odejmie i poda jakis cudowny rozmiar? icon_mrgreen.gif
sdw
Do kalkulatora wpisujesz po odejmowaniach icon_wink.gif
#Margola
mnie wyszło 70 D 10.gif jawdrop.gif jawdrop.gif jawdrop.gif jawdrop.gif to chyba niemozliwe... hmmm przeciez nosze 75B ale w sumie te staniki nie były idealnie dopasowane
mamami
CYTAT(stara dobra wiolontela @ Wed, 25 Feb 2009 - 08:46) *
Do kalkulatora wpisujesz po odejmowaniach icon_wink.gif



Wiola, nie. Do kalkulatora wpisujesz rzeczywiste wymiary icon_smile.gif
A.L.
Mamami tez sie zdziwilam. Bo chyba by mi wyszlo z 55 Z 04.gif
A.L.
EE no tylko ciutke sie zagalopowalam. Mialabym 60G.
yellow
CYTAT(mamami @ Wed, 25 Feb 2009 - 09:05) *
Wiola, nie. Do kalkulatora wpisujesz rzeczywiste wymiary icon_smile.gif

.. ja policzyłam jak zasugerowała Wiola i wyszedł mi rozmiar jaki nosze icon_smile.gif
szantrapa
mamami dobrze mówi, mi wychodzi dobrze, jak wpisze rzeczywiste
mamami
A ja wpisujÄ™ rzeczywiste i wychodzi to co trzeba. icon_smile.gif
A ja wpisuję poodejmowany to też wychodzi dobrze, tzn rozmiar inny ale też pasujący icon_smile.gif
yellow
CYTAT(mamami @ Wed, 25 Feb 2009 - 09:55) *
A ja wpisujÄ™ rzeczywiste i wychodzi to co trzeba. icon_smile.gif
A ja wpisuję poodejmowany to też wychodzi dobrze, tzn rozmiar inny ale też pasujący icon_smile.gif


to pewnie zależy też od preferencji - ja wole ciaśniej icon_wink.gif
szantrapa
Gdybym wpisała odjęte to wyszłoby mi 70G a przy rzeczywistych wychodzi mi 70F, niektóre modele nawet w tym rozmiarze są za duże na mnie, stąd moje wrażenie, że trzeba rzeczywiste icon_wink.gif
A.L.
To w koncu jak, bo poczatkujace sie gubia.
*sylka*
wpisałam rzeczywiste rozmiary i mi wyszło 65 D łoo matko to chyba nie możliwe 37.gif ja od zawsze 75B
moze ktoś mi pomoże wybrac jakiś stanik ideał o których tu mowa , tylko ja zupełnie nie mam pojęcia jaki i wogóle jak sie do tego zabrać blagam.gif

edit.lit
Mafia
CYTAT(A.L. @ Wed, 25 Feb 2009 - 10:42) *
To w koncu jak, bo poczatkujace sie gubia.


wpisałam wartości bezpośrenio zmierzone i wskazuje mi noszony przeze mnie rozmiar. Czyli nic nie odejmować wcześniej. icon_smile.gif
Mariena
O rany, nic nie rozmumiem i myślę, że nie zrozumiem, dopóki nie znajde gdzieś i nie przymierzę takiego rozmiaru, jaki mi tutaj wyszedl - zawsze mialam 70-75B a tutaj mi wyszlo 65D. Z tym 65 to nawet bym się zgodzila, ale że D ?
Mafia
Mariena, nie panikuj icon_wink.gif Miska D przy obwodzie 65 jest taka jak C przy 70, taka jak 75B. Czy to Cię uspokoiło? icon_wink.gif
wiesiołek
CYTAT(Macia @ Wed, 25 Feb 2009 - 12:28) *
Mariena, nie panikuj icon_wink.gif Miska D przy obwodzie 65 jest taka jak C przy 70, taka jak 75B. Czy to Cię uspokoiło? icon_wink.gif


NIe zupełnie tak- pięć centymetów w obwodzie to dwie literki w misce, czyli 65D=70B=60F(polskie) lub 60E (brytyjskie)
Mariena
dzięki, bo zbaranialam. Ale poszukam na pewno w sklepie takiego rozmiaru i przymierzę. Może wreszcie zacznę się czuć dobrze w biustonoszu?
amania
CYTAT(Macia @ Wed, 25 Feb 2009 - 10:53) *
wpisałam wartości bezpośrenio zmierzone i wskazuje mi noszony przeze mnie rozmiar. Czyli nic nie odejmować wcześniej. icon_smile.gif



może to jest cudowny kalkulator - czego się nie wpisze, rozmiar wyjdzie dobry 06.gif
Pysio
dziewczyny, ja już zgupiałam od tego wyliczania, może mi ktoś pomoże

mam pod biustem 73
a w biuście 90 ( w staniku, bo mam *** )

wiesiołek
CYTAT(amania @ Wed, 25 Feb 2009 - 13:08) *
może to jest cudowny kalkulator - czego się nie wpisze, rozmiar wyjdzie dobry 06.gif


Widzę , żze ten wątek ściągnął nowe właścicielki słynnych 75B. icon_wink.gif Macia, rewolucja się rozwija. A do was nowych w temacie apeluję- przeczytajcie wszystkei wątki poprzedniki tego- czyli o staniku- ideale, emigracji biustu, producentach i modelach... i szerzcie kaganek oświaty stanikowej dalej icon_smile.gif
mamami
CYTAT(Pysio @ Wed, 25 Feb 2009 - 15:55) *
dziewczyny, ja już zgupiałam od tego wyliczania, może mi ktoś pomoże

mam pod biustem 73
a w biuście 90 ( w staniku, bo mam *** )


Pysio z tabeli wychodzi cos pomiędzy 65E a F (E dla obowdu 89, F dla 91,5, więc ty sie tak posrodku plasujesz, co oznacza ze biustonosze z miską większą niż standard bedą dobre w rozmiarze 65E a te ktorych miseczki są ciut mniejsze 65F.

Dobrze iśc do sensownego sklepu z brafittingiem, gdzie ekspedientka pomoże ci dobrać biustonosz, żeby sie zorientować co i jak.


A właśnie. Może ktoś byłby zainteresowany. W te sobotę 28.II w Katowicach w sklepie 6 zmysł będzie jedna z lobbystek gazetowych dobierała rozmiar.
Może i mnie uda sie tam wybrać.
ajakielka
CYTAT(wiesiołek @ Wed, 25 Feb 2009 - 14:29) *
Widzę , żze ten wątek ściągnął nowe właścicielki słynnych 75B. icon_wink.gif Macia, rewolucja się rozwija. A do was nowych w temacie apeluję- przeczytajcie wszystkei wątki poprzedniki tego- czyli o staniku- ideale, emigracji biustu, producentach i modelach... i szerzcie kaganek oświaty stanikowej dalej icon_smile.gif

Czytam, szerzę powoli kaganek (nasyłam inne na ten wątek), ale do tego szukam naprawdę duuużego biustonosza do karmienia 70J (EU)- pod biustem 76 w biuście 102cm.
mamami
Poczytaj wÄ…tek o producentach icon_smile.gif
fifafo
szok to nie możliwe chyba jedna ide do przymierzenia Wiola daj no jakiś namiar na dobrego dostawcę biustonoszy u nas icon_smile.gif
ja wg kalkulatora mam mieć 75 E
a noszę 75- albo 80 czasem ale c co najwyższe D
szantrapa
Ania podaj wymiary swoje, ile masz pod biustem?
fifafo
Magda ja pod biustem mam85 a bist w miejim staniku bo tylko takie noszę 99 no wcześniej się zmierzyłam i chyba było 96 icon_smile.gif
mamami
Ania wychodzi dokładnie 75E icon_smile.gif

Ja jesczze tylko powiem o jednym, bardzo ważnym icon_smile.gif
Technika zakładania biustonosza. Ważne zeby wszystko co należy wygarnąc do misek.
Biustonosz najlepiej zakładac w lekko pochylonej pozycji, bo wtedy grawitacja nam pomaga icon_smile.gif
Zapinamy od razu z tyłu (bo taki cisny obwód trodno przekręcać na sobie icon_wink.gif
pochylamy sie do przodu, ramiączka zakładamy tak nie do końca i wtedy wygarniamy sobie wszystko spod pach do miski, czterema palcyma icon_smile.gif
Kidy już mamy wygarnięte, nakladamy do końca ramiączka, prostujemy sie, dokonujemy ostatnich poprawek, jeśli jeszcze jakaś podpachowa buła ucieka z miski to wgarniamy ją tam delikatnie.
Ramiączka ustawiamy tak żeby nie wpijaly sie nam w ramiona ani nie zsuwały sie. Glwne potrzymanie ma byc na obowdzie, nie na ramiączkach.

Czy ktoś coś zrozumiał?

poszukam linka, bo gdzieś był filmik jak nalezy to robic icon_smile.gif
fifafo
zrozumiałam
ale nadal nie wiem jak oprosić panią o 75 E ale spoko najwyżej będą się śmiały :)ha
przejrzałam moje staniki mam ich 30 sztuk razem z kilkoma na sznurkach i w praniu icon_smile.gif
więc najwyższą jaką mam miseczkę to C bo taka nosiłam kupowałam
a pod biustem mam nawet jeden 85 ale większość to 75 icon_smile.gif
szok szok szok
Wiola czekam na info gdzie dokupić profesjonalnie u nas
mamami
Oj mnie to też wkurza.
PoproszÄ™ 70F
a pani na to icon_eek.gif
a ja mam chęć wyjść, wrrrr
cos_cos
Ja będę w szóstym zmyśle 28-ego, ja! icon_smile.gif Mimo iż mam dobrze dobrany stanik, to z chęcią posłucham, pooglądam, poprzymierzam.
mamami
Nadio to być moze sie spotkamy, choć ja jeszcze nie wiem komu upchnąć dzieci i jak tam dojechac icon_smile.gif
szantrapa
CYTAT(mamami @ Wed, 25 Feb 2009 - 17:27) *
Oj mnie to też wkurza.
PoproszÄ™ 70F
a pani na to icon_eek.gif
a ja mam chęć wyjść, wrrrr



A ja mam ochotę otworzyc swój sklep 29.gif . Jest nas dużo, a jesli miałby to byc jedyny w mieście z takimi rozmiarami to chyba chętne by były ? icon_smile.gif Wkręciłam się chyba mocno icon_wink.gif
cos_cos
Mamami jak będziesz to Cię gdzieś zaczepię icon_wink.gificon_wink.gif o ile Cię w ogóle poznam icon_biggrin.gif
cos_cos
Mamami jak będziesz to Cię gdzieś zaczepię icon_wink.gificon_wink.gif o ile Cię w ogóle poznam icon_biggrin.gif
fifafo
CYTAT(magdainpoland @ Wed, 25 Feb 2009 - 18:53) *
A ja mam ochotę otworzyc swój sklep 29.gif . Jest nas dużo, a jesli miałby to byc jedyny w mieście z takimi rozmiarami to chyba chętne by były ? icon_smile.gif Wkręciłam się chyba mocno icon_wink.gif

Magda ale to ty mi zaszczepiłaś taką dozę nie pewności jak ja mam rozmiar jak przeczytałam o Twoim 37.gif
a kiedyś mówiłaś ze drobna górą jesteś
toche mi daleko by było do Twojego sklepu ale wysyłka by może doszła icon_wink.gif
szantrapa
Ania dlatego pytałam Cię o wymiary, bo myślałam, że my podobne będziemy miec rozmiary stanika a Ty mnie tym 75 zastrzeliłaś. Ja mam w biuscie tak jak Ty te 96 ale pod biustem 77-78 dlatego mi wychodzi 70F a nawet 70E wg kalkulatora jak wstawię 95 w biuście.
Mafia
CYTAT(Pysio @ Wed, 25 Feb 2009 - 13:55) *
dziewczyny, ja już zgupiałam od tego wyliczania, może mi ktoś pomoże

mam pod biustem 73
a w biuście 90 ( w staniku, bo mam *** )


Pysio, mamy podobne wymiary. icon_smile.gif Moje to 72/91. Staniki dobre na mnie: Panache Ariza 65F, Freya Jeanie 65E, Fantasie Willow 65E. Te leżą najlepiej.
Mafia
CYTAT(mamami @ Wed, 25 Feb 2009 - 17:27) *
Oj mnie to też wkurza.
PoproszÄ™ 70F
a pani na to icon_eek.gif
a ja mam chęć wyjść, wrrrr


Tia, a jak poprosisz o 65F? Wtedy to nie tylko wytrzeszcz, ale jeszcze wykład od doświadczonej Pani, która całe życie staniki sprzedaje i WIE, że takich nie ma.
mamami
Maciu dlatego o takie nawet nie prosze.

A tak na poważnie to jest na mojej prowincji jedna prawie uświadomiona pani. Kupuję tylko u niej, co oszczędza mi sporo stresu.
Pysio
CYTAT(Macia @ Thu, 26 Feb 2009 - 08:54) *
Pysio, mamy podobne wymiary. icon_smile.gif Moje to 72/91. Staniki dobre na mnie: Panache Ariza 65F, Freya Jeanie 65E, Fantasie Willow 65E. Te leżą najlepiej.


dzięki mamami
super Macia, dzięki
teraz przynajmiej wiem od czego zacząć, Twoje staniki bardzo mi się podobają
odynka
no dobra a ja mam tak pod biustem przed odejmowaniem 78 czyli po 70;) a w biuscie 92 i co?icon_biggrin.gif
wiesiołek
CYTAT(odynka @ Thu, 26 Feb 2009 - 12:45) *
no dobra a ja mam tak pod biustem przed odejmowaniem 78 czyli po 70;) a w biuscie 92 i co?icon_biggrin.gif


Przeciez kalulator liczy jak byk, że 70E (DD brytyjskie).A po kilku miesiącach przejdziesz na 65 G lub 65F(brytyjskie)
mamami
Jestem po spotkaniu z profesjonalnÄ… bra-fitterkÄ….
No i zostalam bez bustonosza icon_smile.gif)))
Mój nowy jest juz ewidentnie za maly i za szeroki pod biustem, nic innego nie kupiłam bo nie było w sklepie nic pasującego.

Polecam Wam dziewczęta takie spotkania bo nie ma to jak fachowe oko rzuci sie na biust icon_smile.gif
Na dodatek bezstornne, bo dziewczyna gościnnie w sklepie dobierała rozmiary wiec nie miała interesu żeby koniecznie cos sprzedać.
odynka
CYTAT(wiesiołek @ Thu, 26 Feb 2009 - 12:49) *
Przeciez kalulator liczy jak byk, że 70E (DD brytyjskie).A po kilku miesiącach przejdziesz na 65 G lub 65F(brytyjskie)


dzieki za te przemila odp 06.gif wczesniej mi jakos inaczej wyliczal 37.gif
hmm ciekawe jak ja bym sie w takim biustonoszu czula - obawiam sie ze mogla bym sie dusic... coz trza bedzie sprobowac;)
Pogoda
Mam pytanie do "oświeconych" icon_wink.gif

Jak długo może trwać proces przyzwyczajania się do "ścisłego" obwodu stanika pod biustem?

Chodzę już tydzień w tej mojej Melissie 60J z przedłużką, więc jest 65. (Rozmiar pod biustem mam 68). Ciągle mi niewygodnie, ciągle mnie potwornie gniecie, szczególnie z boku. Wieczorem, to już mnie zwyczajnie żebra bolą...
A może to nie kwestia ścisłego obwodu, tylko złego stanika? Może z tą Melissą coś nie tak?
mamami
Pogoda ja kiedy po raz pierwszy założyłam ścisly stanik długo sie przyzwyczajałam ale nie pamietam dokładnie ile, bo to dawno było. Teraz też będe zmniejszać obwód o kolejne 5 cm ale jeszcze nie kupiłam nic nowego, wczoraj tylko mierzyłam i było bez tragedi icon_smile.gif
Marta_B
Dziewczyny, czy to dotyczy wszystkich biustonoszy czy tylko tych z górnej półki?
wiesiołek
Wszystkich, tyle ,że te z doolnej półki często nie poddają się próbom porównawczym , bo ich po prostu nie ma icon_wink.gif. A rozflaczaja się bardziej niż te z górnej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.