To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Długość urlop wychowawczego

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

karolaijula
Właśnie zabierałam się do pisania pisemka do pracy o powrót po wychowawczym i znalazłam na necie informację iż urlop przysługuje w wymiarze 3 lat!!!Jak to jest i komu przysługuje. PILNE bo na dniach muszę dostarczyć do pracy pismo że wracam.
tissaia
Pracodawca udziela urlopu wychowawczego maksymalnie na 3 lata, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 4 lat.
karolaijula
Czyli jeśli wykorzystałam ciągiem 2 lata to został mi jeszce rok i mogę napisać prośbę o jego udzielenie????
tissaia
No możesz, możesz. Tzn. możesz napisać po prostu informację, że go przedłużasz...Prośba brzmi ładniej, ale sugeruje możliwość odmowy. a tu pracodawca odmówić nie może.
karolaijula
Dzisiaj dowiedziałam się jak jest rzeczywiście i .... Urlop wychowawczy jest w wymiarze 3 lat ale MOPS płaci tylko 24 miesiące a więc trzeci rok jest bezpłatny icon_sad.gif
moko.
no tak jest.
tissaia
No tak, tak.
Mi nie płaci wcale....jestem cały czas na bezpłatnym...
karolaijula
Ja miałam 2 lata płatnego wychowawczego i dobrze że się dowiedziałam że ten kolejny rok byłby bezpłatny bo nie byłabym w stanie utrzymać dziecka z alimentów. W poniedziałek zanoszę pismo o rezygnacji z wychowawczego i zobaczymy co dostanę 4 kwietnia chociaż na 99% spodziewam się wypowiedzenia icon_sad.gif
tissaia
Karola- to może, skoro spodziewasz się na 99% wypowiedzenia, to może -póki co -nie rezygnuj z wychowawczego, tylko spróbuj poszukać jakiejś pracy na pół etatu. Bo na "połówce" możesz pracować na wychowawczym, z tego co wiem.
Ja jestem na urlopie wychowawczym, ponieważ praca którą wykonywałam zajmowała mi zdecydowanie zbyt dużo czasu i dla Maksia już go nie starczała..Ale- dorabiam cały czas. Pracuję dorywczo, na umowy o dzieła, na zlecenia. Nie chcę zrezygnować z wychowawczego z bardzo pragmatycznej przyczyny - ubezpieczenia. I ciągłości pracy.

Może spróbuj czegoś poszukać, cp mogłabyś w dom urobić albo na połowie etatu. Albo - zacznij szukanie pełnoetatowej pracy, nie rezygnując z wychowawczego -żeby nie zostać potem "na lodzie". No bo skoro spodziewasz się zwolnienia...
karolaijula
Niestety moja mieścinę dotknął kryzys i ludzie są nagminnie zwalniani tak więc są zerowe szanse na znalezienie pracy nawet na pół etatu icon_sad.gif Pozostanie mi jeszcze kuroniówka przez rok. Zawsze jakieś piniądze. Dzięki rodzicom wystarczy mi dla Julki i dla mnie icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.