To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kiedy powinnam dostać okres?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Junona
Przez kilka miesięcy przyjmowałam zastrzyki Depo-Provera. Od miesiąca nie stosuję antykoncepcji i nie dostałam jeszcze okresu. Nie znoszę draństwa, ale chyba powinnam już dostać? Dodam, że nie mam absolutnie żadnej możliwości zajścia w ciążę, więc to nie to. Poza tym nie karmię już piersią.
Czy mogę mieć jakieś zaburzenia hormonalne po tych zastrzykach?
Czy powinnam się martwić?
tyczka
W ulotce jest bardzo wyraznie,że płodność może wrócić nawet pół roku po zaprzestaniu stosowania- to samo tyczy się miesiączki.pozdr.
naples
Ciotka moja dostala po 2 miesiacach od odstawienia.
Takze musisz sie uzbroic w cierpliwosc.
Junona
To znaczy, że póki nie wróci @ nie ma ryzyka zajścia w ciążę? Czy powinnam stosować jakieś inne środki na wszelki wypadek?
anita
oczywiście ze jest możliwość zajścia w ciąze, ok 14 dni przed kolejną miesiączką icon_wink.gif
naples
Skoro odstawilas, to jak najbardziej jest ryzyko zajscia w ciaze, bo na chlopski rozum, juz cie nic nie zzabezpiecza.
Ja bym sie dodatkowo zabezpieczala, dla bezpieczenstwa. Plodnosc moze wrocic w roznym czasie, wszystko zalezy od organizmu/
A z tymi 14 dniami, to nie rozumiem, dlaczego akurat 14dni icon_wink.gif ? Przeciez wszystko zalezy od organizmu kobiety, owszem, ze w ulotce jest napisane, ze powraca wtedy i wtedy, ale od kazdej reguly sa wyjatki. Poza tym organizmu wlasnego sie nie przeskoczy icon_wink.gif
Junona
Też mi się wydawało, że jest ryzyko. Słyszałyście może o globulkach Patentex? Czy są skuteczne?
anita
około 14 dni od jajeczkowania, jeśli nie ma ciązy pojawia się miesiączka, więc 14 dni przed miesiączką już jest płodna, chodzi mi o to, ze nie taka jest kolejność że najpierw miesiączka a potem płodnośc, tylko odwrotnie
naples
anita, aha juz rozumiem icon_wink.gif Tylko sie zastanawialam dlaczego wlasnie te 14dni. Tylko wlasnie niewiadomo, kiedy plodnosc wroci, wiec ja bym nie rezykowala.
CYTAT
Słyszałyście może o globulkach Patentex?

Ja slyszalam, ale osobiscie nigdy nie stosowalam globulek. Wiele o nich slyszalam, ale nie wiem czy bym sie na nie zdecydowala, wolalabym prezerwatywy, zas polaczenie prezerwatywy z globulka owszem.
Globulki same w sobie nie maja wielkiej skutecznosci, takze ryzyko zajscia w ciaze jest.
tyczka
Temat był poruszany. Dziewczyno, zapomnij o globulkach 04.gif Chyba,że marzysz o kolejnym dzidziusiu 06.gif
Jeśli mechaniczne, to prezerwatywa, może być w połączeniu RAZEM z globulką.
pozdr.
Junona
tyczka dzięki za podpowiedź. Oj, nie marzę, chyba że ktoś inny mi go urodzi icon_wink.gif Mogę adoptować oseska, bo mój młodszy już taaaki duży się zrobił, lada chwila będzie chodzić icon_wink.gif A na serio dwie cesarki starczą mi na całe życie, dziękuję bardzo.
No to się wstrzymam na razie. Może ten okres w miarę szybko wróci i kupię normalne pigułki. W końcu to najpewniejszy sposób antykoncepcji.
Junona
No i dostałam @. Po dwóch miesiącach. A tak dobrze mi było bez...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.