To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

skóra jak papier ścierny

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

OLA77
no własnie takowa posiadam na dłoniach- masakra jakaś! między palcami-DRAMAT, czasami nawet pęka i szczypie. wiem że powinnam udac się do lekarza, ale jakoś nie moge tam dojśćicon_smile.gif może ktoś ma jakies sprawdzone sposoby. Nie pomaga mi zwykłe natłuszczanie, żaden krem czy oliwka. Dzielta się informacjami!!!!
sammy
CYTAT(OLA77 @ Wed, 04 Mar 2009 - 11:53) *
no własnie takowa posiadam na dłoniach- masakra jakaś! między palcami-DRAMAT, czasami nawet pęka i szczypie. wiem że powinnam udac się do lekarza, ale jakoś nie moge tam dojśćicon_smile.gif może ktoś ma jakies sprawdzone sposoby. Nie pomaga mi zwykłe natłuszczanie, żaden krem czy oliwka. Dzielta się informacjami!!!!


Na moje oko jest to klasyczna egzema, sama jestem jej właścicielką. Proponuję pójście do dermatologa, ale jeżeli uda Ci się dostać maść "Diprogenta", to polecam, powinna pomóc. Jednak wizyta u lekarza, czy chcesz czy nie, jest konieczna.

pozdrawiam
s.
OLA77
dzięki za info. a kurcze od czego to coś sie robi? u mnie problemy pojawiły się po urodzeniu dziecka. w lecie jest lepiej a zimą jak pisałam.
przeczytałam o tym w necie i może to i to jest, ale mnie to nie swędzi:)icon_smile.gificon_smile.gif
Siulka
.
Anuk
Ola,
zdecydowanie powinnaś pójśc do dermatologa. Może być kilka przyczyn takich objawów np. alergia, atopowe zapalenie skóry, a czasem nadkażenie grzybicą. Raczej bym nie eksperymentowała bo można zaszkodzić. Na samo przesuszenie dobrze zrobią kąpiele parafinowe (można kupić w aptece), a na noc smarowanie rąk DIPROBASE (to neutralna całkowicie, maść, samo podłoże).
cath
Wiem że pisałaś ze nie pomagają żadne kremy ale spróbuj może krem do rąk z Avonu- krem z gliceryną i silikonem. Mnie tylko on pomaga (i mojemu mężowi) na suchą skórę dłoni szczególnie między palcami.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.