To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Instalacja wodna.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tuni
Czeka mnie wymiana instalacji wodnej w całym mieszkaniu. Wiąże się to z wyborem odpowiednich rurek. I tutaj pojawia się problem, ile osób , tyle opinii. Może tutaj ktoś mi konkretnie doradzi. Do wyboru mam rurki miedziane albo plastikowe (mowa o takich zgrzewanych z grubego plastiku). No i mamy dylemat, które lepsze, które trwalsze?
No i co Wy na to?
Basia
Ja stawiam na rurki miedziane icon_smile.gif Niedawno wykańczaliśmy dom i właśnie taką mamy instalację. Podobno są trwalsze, niż platikowe, choć trochę droższe. Ale na tym chyba nie warto oszczędzać.
Pozdrawiam.
Małgoś.dz
A ja myślę, że to nie kwestia ceny jest tutaj wymierną odpowiedzią na pytanie czy rurki miedziane są najlepsze czy nie.
Tak naprawdę, żeby wybrać odpowiedni materiał należy wiedzieć z jaką wodą mamy do czynienia w naszej okolicy (twarda, miękka). Nie każdy materiał może być jednakowo użyty.
Rurki miedziane, to dobry materiał, ale należy zdawać sobie sprawę, że ulega on, zresztą jak każdy chyba metal - korozji.

Do wyboru mamy trzy rodzaje materiałów: miedź, tworzywo sztuczne i stal.
Tunisku, nie będę się rozpisywała na ten temat. Podam Ci linki, gdzie przeczytasz sobie fachowe wiadomości, a także odpowiedzi fachowców w dziedzinie instalacji wodnych na konkretne pytania. Może któreś z nich Ciebie zainteresują.


Zczego rury?

Miedziane czy plastikowe?

Miedziane rurki

Instalacja wodna z miedzi

Przed wykonaniem instalacji
Tuni
Małgosiu, wielkie dzięki. Jak zwykle niezawodna.
Tuni
WygrzebujÄ™ temat.

Czy plastikowe rurki lepiej zgrzewać czy kleić? Co jest rewalsze?
łazienka w prawdzie już dawno gotowa, ale teraz jesteśmy na etapie kuchni i znowu mam dylematy icon_confused.gif
Małgoś.dz
Ja od razu mówię, że nie wiem. icon_rolleyes.gif
Tutaj chyba hydraulika trzeba wypytać...
Tuni
Buu, a tak na Ciebie liczyłam.

A hydraulików wypytałam i co jeden to opinia inna. Osobiście wydaje mi się, że zgrzewane sa trwalsze i takie też zrobiliśmy w łazience. Ale teraz jeden fachman zmącił moją pewność w tej kwestii więc zapytuję tutaj.
Małgoś.dz
Tunisku przykro mi. icon_redface.gif Ale ja naprawdę nie jestem omnibusem. wink.gif O niektórych sprawach z dziedziny budownictwa mam tylko pobieżne informacje, o innych nie wiem nic. Może za 20 lat będę wiedziała wszystko. icon_lol.gif

Nie wiem czy coś Ci to pomoże, ale poczytaj sobie o rurach z tworzyw sztucznych. Jest tam również napisane o metodach łączenia.

Pozdrawiam. icon_smile.gif
moko.
Tuni ja mam sklejane a potem dodatkowo zgrzane, dla pewnosci icon_biggrin.gif
Tuni
Moko, jak to potem zgrzane? U nas facet jak zgrzewał to nakładał dwie rurki na takie rozgrzane końcówki i potem te rurki jedna w drugą. To jak to wczesniej skleić?
moko.
Tuni pytaj mojego taty. On nam robił instalacje wodną.
Ale coś kojarze że najpierw rurki sa zgrzewane a potem an miejsce zgrzania jest zakładany pierścień i on jest sklejony do rurek.
więc każde zgrzanie ma dodatkową osłonę.
Tuni
A no to teraz już wiem icon_razz.gif
Dzięki.
amania
Specjalista mi powiedział, że najlepsze rurki są czegoś co w skrócie zwie się PE-X albo miedziane (nie korodują).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.