To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kupujmy pewniej i taniej!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Vintage
Mam prośbę do wszystkich mam, żeby dzieląc się swoim doświadczeniem stworzyły listę preparatów leczniczych i kosmetycznych dla dziecka sprawdzonych i tanich. Ja idac do apteki staje przed wyborem: która woda morska? która witamina d? który aspirator a może gruszka? Już widzę, że kilka razy przepłaciłam w aptece... Dałam się już naciągnąć na kapsułki Vita K, które jak sie okazuje mają tańszy odpowiednik Baby K (dokładnie ten sam skład a cena 30% niższa).
Pytam Was więc które preparaty do pielęgnacji są najlepsze i najtansze. CHodzi mi przede wszystkim o chusteczki wilgotne, kremy, wody morskie, pieluszki itp
karolaijula
Ja używam chusteczek Dzidziuś wg mnie są tanie i dobre. Wiem że są też inne tańsze ale spróbowałam raz tylko chusteczek TESCO i mała dostała bardzo dużej wysypki więc zostałam przy Dzidziusiu.

Z ręką na sercu mogę polecić pieluszki TESCO ale te w fioletowym opakowaniu (są jeszcze w niebieskim) wg mnie są identyczne jak te PAMPRERSA oryginalne tylko nie posiadają tego zielonego paska wewnątrz pieluszki co uwarzam za plus bo czym mniej chemii dla pupy tym lepiej. Koszt pieluszek to 29,99 za paczkę. W tej chwili kupuję roz. 5 więc w paczce jest 50szt.
Co do witamin to stosuję VIBOMIL niemowlę (dawny VIBOVIT) w kropelkach. Koszt jakieś 13zł na 2 miesiące. Nigdy nie "eksperymentoałam" z innymi witaminami bo te mi zalecił pediatra, tzn Julce zalecił icon_smile.gif
Mam też aspirator MARIMER nie pamietam ceny bo dawno kupowałam ale coś koło 25zł. Jak dla mnie rewelacja, bo nie potrzeba dokupować żadnych dodatkowych filtrów tylko podkładamy papier toaletowy lub chusteczkę, cały się "rozkłada" i można go wypucować po kazdym użyciu icon_smile.gif Mała nawet przy dużym katarze daje sobie nim nosek czyścić chociaż ma już skończone 2 latka.
mazia
Woda morska do noska - HUMEX - większa od standardowych typu Marimar, Sterimar a kosztuje 24-26zł.
OLA77
a ja polecam chusteczki z rossmana babydream. Ja uzywam tych niebieskich. W paczce 80szt a cena 5 zł z groszami bo teraz podrozały a i jeszcze tak samo pieluchy z rossmana.
semi
chusteczki Bambino, pieluchy Bella Happy-nie widze różnicy w porównaniu z pampersami, aspirator marimer no i vigantol zamiast vita D w kapsułkach(pierwszy na recepte 4 zł, drugi 17, pierwszy wystarcza na wiele miesiecy, vigantol-na miesiac)
trylinka
CYTAT(OLA77 @ Fri, 06 Mar 2009 - 17:24) *
a ja polecam chusteczki z rossmana babydream. Ja uzywam tych niebieskich. W paczce 80szt a cena 5 zł z groszami bo teraz podrozały a i jeszcze tak samo pieluchy z rossmana.


A propos rossmana polecam proszek do prania "Domol". Paczka 2 kg kosztuje 8 zł a ponieważ to jest koncentrat starcza na dłużej niż te duże powszechnie reklamowane wynalazki.
Ja akurat piorę w tym dzieciowe rzeczy, ale polecam tak ogólnie, jako oszczędność dla rodziców.
krolewienka
pieluchy jakoś te z rossmana nam nie podpasowały. zdecydowanie wolimy pampersy. za to chusteczki - po wypróbowaniu chyba już wszystkich dostępnych na rynku naszym numerem jeden jest bella happy - zarówno granatowe, jak i pomarańczowe. kosztują troszkę ponad 5 zł za 72 szt.
ostatnio też, jako, że Zuzia nie ma uczulenia, zamiast płynu do płukania Lovela (którego używałam od samego początku) używamy Silan Naturals migdałowy. pięknie zmiękcza, pachnie ślicznie i kosztuje trochę więcej niż połowa Loveli icon_smile.gif
pinklady3
mój synek ma skłonności do AZS , kupujemy emolianty.
próbowałam Oilatum i Emolium ale ich tańszym odpowiednikiem jest seria firmy AAOceanic OILLAN. płyn do kąpieli 250 ml kosztuje 20 zł a nie 40 jak oilatum.
zapomniałam kupic Oillan i wymyłam synka mydłem Bambino kupionym w markecie za 1,15 awaryjnie jak nam Oillanu zabraknie.
powiem że bardzo dobre, pachnie ładnie i zero wysypki.
mazia
ja może przesadzę ale uwielbiam myć włosy moich chłopaków szamponem z kaczuszką - Bambi. ma śliczny zapach który utrzymuje się długo na włoskach a do tego jest niemiłosiernie tani. Poza tym od jakiegoś czasu kupuję mydło Kajtek-też bardzo ładnie pachnie. pewnie znalazłabym jeszcze coś wartego polecenia ale w tej chwili nie pamiętam.
anax
mazia ja też lubię szampon bambino z kaczuszką śliczny ma zapach.
chusteczek mokrych używam rożnych,biedronkowe dada,rosmana lub z lidla wszystkie są oka ceny ostatnio w biedronce za 4-pak zapłaciłam 12zł w rosmanie są po 4zł troszkę mniejsze od tych standarowych ale ilościowo jest tyle samo i jeszcze z lidla są chyba po 5 z groszami a w rossmanie niepamiętam.
pieluch dada z biedronki mogę polecić za 29,90 bardziej mi pasują niż rossmana ale też polecam.
wodę do noska morską kupowałam po 9,90 ale nie pamiętam nazwy jutro napiszę nie jest taka rewelacyjna jak sterimar ale może być.
A_KA
CYTAT(pinklady3 @ Sat, 07 Mar 2009 - 19:58) *
wymyłam synka mydłem Bambino kupionym w markecie za 1,15 awaryjnie jak nam Oillanu zabraknie.
powiem że bardzo dobre, pachnie ładnie i zero wysypki.


Karolę Bambino uczulało icon_wink.gif. W przedszkolu mieli - Karola musiała swoje typowo do skóry alergicznej przynosić. Teraz stosujemy mydełko z serii AA do skóry wrażliwej. Jest bardzo fajne, tanie (coś koło 3 zł) no i nas nie uczula...

A jeśli chodzi o pieluchy to ja z czystym sumieniem mogę polecić pieluchy Tesco - ale te fioletowe (nie białe). Przy Karoli ich jeszcze używałam, nie widziałam różnicy pomiędzy nimi a Pampersami (no, tylko cenową icon_wink.gif). Ostatnio byłam w Tesco i widziałam, że one nadal SĄ icon_wink.gif. No... niedługo znowu mi się przydadzą icon_wink.gif. Duża paczka - chyba 80 szt. (w najmniejszym rozmiarze) kosztuje coś koło 30 zł. Nawet jedną wyjęłam sobie (paczka była rozerwana) i są takie same jak kiedyś icon_wink.gif.

Gia
Witam, moze ktoras mamawypiowie sie odnosnie syropków przeciwgoraczkowych? dzis pani w aptece pokazała mii Ibufen, Ibum i Paracetamol? Ktory z nich jest najlepszy?
odynka
my uzywamy ibufenu - sprawdza sie super:)
mazia
CYTAT(odynka @ Mon, 09 Mar 2009 - 23:14) *
my uzywamy ibufenu - sprawdza sie super:)


My też.
anax
CYTAT(anax @ Sun, 08 Mar 2009 - 14:26) *
wodę do noska morską kupowałam po 9,90 ale nie pamiętam nazwy jutro napiszę nie jest taka rewelacyjna jak sterimar ale może być.


zacytuje siebie.woda się nazywa rhinoton.spray do nos 30ml.jest to izotoniczny roztwór soli morskiej z substancjami koloidalnymi utrzymującymi wilgoć.srodek konserwujący chlorek bezalkonium.Dawkowanie.dorośli i dzieci od 2 roku zycia kilka razy dziennie 1-2 rozpylenia do kazdego otworu nosowego niemowlęta i dzieci do 2 r.ż 1 rozpylenie do kazdego otworu nosowego.

A dla zainteresowanych pieluchy hapy bella dwie paki za 55zł w cerffour
agrafkaa
my mamy małego alergika używamy mydła bambino pachnie tak dziecięco i świetnie nawilża szampon bambie jest świetny długo pachnie włoski są mięciutkie jak używaliśmy pieluszek czego już dawno nie robimy to były to jednak happy te biedronkowe go odparzały i to nie dlatego że był w nich za długo ale za to chusteczki nawilżone biedronkowe są dobre jeśli chodzi o syropy przeciw gorączkowe i zapalne to ibufen najlepiej zbija temperaturę i uśmierza ból a nie wiedziałam że są zamienniki wody morskiej sterimar a jej cena jest oszołamiająca
Adelajda
W razie choroby polecam aerozol do gardła Hascosept. Tańszy odpowiednik Tantum Verde.
mama_do_kwadratu
CYTAT(Gia @ Mon, 09 Mar 2009 - 16:51) *
Witam, moze ktoras mamawypiowie sie odnosnie syropków przeciwgoraczkowych? dzis pani w aptece pokazała mii Ibufen, Ibum i Paracetamol? Ktory z nich jest najlepszy?

Ibufen/Nurofen/Ibum sÄ… lekami przeciwgorÄ…czkowymi i przeciwzapalnymi, zawierajÄ… ibuprofen; podaje siÄ™ dopiero przy bardzo wysokiej temp
Paracetamol jest tylko przeciwgoraczkowy, nie ma działania przeciwzapalnego
pinklady3
my też stosujemy ibufen.
a szampon z kaczuszka dla starszego syna, pięknie pachnie i tylko 2 zł.
pinklady3
A tańszym odpowiednikiem oilatum jest Oillan firmy AA Oceanic.
250 ml kosztuje 20 zł.
mazia
CYTAT(Adelajda @ Thu, 12 Mar 2009 - 00:04) *
W razie choroby polecam aerozol do gardła Hascosept. Tańszy odpowiednik Tantum Verde.


jak najbardziej siÄ™ zgadzam.
LilySnape
O pampersach i chusteczkach jest dużo w temacie wyprawkowe hity i kity więc nie będę się powtarzać (dużo tam nastukałam), tylko napiszę, że ostatnio odkryłam w Lidlu tabletki do zmywarki za ok. 8 zł i są naprawdę spoko, nie trzeba kupować Calgonitu za 20 zł.
Vintage
CYTAT(pinklady3 @ Sat, 07 Mar 2009 - 20:58) *
mój synek ma skłonności do AZS , kupujemy emolianty.
próbowałam Oilatum i Emolium ale ich tańszym odpowiednikiem jest seria firmy AAOceanic OILLAN. płyn do kąpieli 250 ml kosztuje 20 zł a nie 40 jak oilatum.
zapomniałam kupic Oillan i wymyłam synka mydłem Bambino kupionym w markecie za 1,15 awaryjnie jak nam Oillanu zabraknie.
powiem że bardzo dobre, pachnie ładnie i zero wysypki.


Dzięki za radę - sama mam AZS i oszczedzałam Oilatum na wyjątkowe okazje, jak juz mialam bardzo podrażnioną skóre. Nie mogłam nigdzie dostać tego Oillan - w koncu kupiłam i wypróbowałam, Są super!!! I lepsze dozowanie niż Oilatum. KPolecam płyn natłuszczający do kapieli i parafinową kąpiel do rąk.
Gia
Dziewczyny, piszecie o pieluchach TESCO, w fioletowym opakowaniu. Kupiłam je ostatnio i ku mojemu zdziwieniu sa ceratkowe i zamiast rzepów maja przylepce. Czy to o tych pieluszkach piszecie ze sa takie fajne?
katiek
Wprawdzie kupowałam je jakieś 5 lat temu ostatnio, ale już wówczas były bawełniane a nie ceratowe
krolewienka
dziewczyny drogie, używające emulsji do kąpania z parafiną. też używałam, ale za radą doświadczonej koleżanki (ta zaś za radą położnych ze szpitala, w którym rodziła), zakupiłam za około 3 złote parafinę ciekłą w aptece (buteleczka identyczna jak woda utleniona) i do każdej kąpieli Zuziowej dodaję troszeczkę (malusio naprawdę) płynu nivea i trochę tej właśbnie parafiny. Mój dzieć co prawda AZS niet, ale dziecko mojej koleżanki (tej, która mi poleciła parafinę) tak - i działa super. jeden minus - zostawia ślady tłuste na wanience. ale mnie to akurat nie przeszkadza, a skórka Zuzi taka mięciutka i nic suchości icon_smile.gif
kaskago
CYTAT(Gia @ Mon, 30 Mar 2009 - 16:56) *
Dziewczyny, piszecie o pieluchach TESCO, w fioletowym opakowaniu. Kupiłam je ostatnio i ku mojemu zdziwieniu sa ceratkowe i zamiast rzepów maja przylepce. Czy to o tych pieluszkach piszecie ze sa takie fajne?

bo pewnie kupiłaś TESCO VALUE, które są raczej granatowe niż filetowe
te polecane to TESCO Unisex

też przy Borysie używałam ciekłą parafiną za 3 zł a apteki icon_smile.gif
mazia
CYTAT(Gia @ Mon, 30 Mar 2009 - 16:56) *
Dziewczyny, piszecie o pieluchach TESCO, w fioletowym opakowaniu. Kupiłam je ostatnio i ku mojemu zdziwieniu sa ceratkowe i zamiast rzepów maja przylepce. Czy to o tych pieluszkach piszecie ze sa takie fajne?


Może pomyliłaś białe TESCO które faktycznie sa ceratkowe z fioletowymi TESCO ale droższymi, które na pewno nie sa ceratkowe. Albo jakiś trefny rzut pieluch czy cooo...
Gia
CYTAT(kaskago @ Wed, 01 Apr 2009 - 10:50) *
bo pewnie kupiłaś TESCO VALUE, które są raczej granatowe niż filetowe
te polecane to TESCO Unisex

też przy Borysie używałam ciekłą parafiną za 3 zł a apteki icon_smile.gif

Zgadza sie, kupiłam TESCO VALUE- nie wiedziałam ze sa jeszcze jakies inne, było tylko jedno opakoanie fiolet/granat wiec nie miałam w czym wybierac:)
Teraz juz wiem ze musze szukac czegos innego Unisex- tylko czy one sa w rozmiarze 3?
Agnieszka Kamila
z tą ciekłą parafiną muszę spróbowac, ale jak już wykończę wszystko co mam, my używamy pianki ATOPIN, drogie jak diabli ale wydajne uzywam juz chyba 2 miesiąc i jeszcze ciężka butelka icon_smile.gif
na ciemieniuchę u nas najlepiej działa ... masło,
na gorÄ…czkÄ™ czopki paracetamol
do noska disne mar ~ 13 zł
chusteczki penaten na allegro wychodzą około 7 zł za paczkę
body kupujÄ™ w tesco takie pakowane po kilka sztuk
pajacyki bawełniane tez kupuję w tesco są pakowane po kilka sztuk, tylko wydaje mi się że rozmiary są mniejsze niz jest na metkach bo tomek szybciej z nich wyrasta niz z innych ubranek
często tez zaglądam u nas na targ tam tez mozna kupic fajne bawełniane ubranka za nieduże pieniądze do tej pory się nie sparzyłam, zawsze po praniu wyglądają ok

Natomiast za każdym razem jak kupiłam pajacyki w 51015 to było coś nie tak z zapięciem w kroku
Pogoda
Chusteczki Bambino - jedne z najtańszych i najlepszych.

I ja też "codzienną odzież" - body, pajace - kupuję w wielopakach w TESCO. Są tanie a przy tym bardzo ładne i na prawdę dobrej jakości. Pajace z Cocodrillo po trzech praniach były brzydkie, zmechacone i ponaciągane. Te z Tesco dłuuuuugo wyglądają porządnie i "trzymają formę".
misiaq
No temat jak dla mnie wymarzony!!! Bardzo dziekuje. Poczytalam i nawet notatki zrobilam icon_smile.gif
Ja mam jeszcze tylko pytanie o aspirator. Czy polecacie fride czy jednak jakis inny tanszy zamiennik?
klekotka
CYTAT(misiaq @ Tue, 26 May 2009 - 01:00) *
Ja mam jeszcze tylko pytanie o aspirator. Czy polecacie fride czy jednak jakis inny tanszy zamiennik?

Ja mam marimar. Nie wiem czy tańszy (nie pamiętam icon_redface.gif ) ale nie trzeba kupować tych specjalnych filtrów tylko jako filter służy watka)
ulii14
Ja też polecam marimer icon_wink.gif
I jeszcze coś: chusteczki nawilżane Wickies z Kauflandu. Duże opakowanie 80 chusteczek poza promocją 3.99 zł małe 24 chusteczki poza promocją kosztują 1,49 zł. I na prawdę nie różnią się od innych. Małe opakowanie super na spacer do wózkowej torby icon_wink.gif
Przy pieluchach nie eksperymentuje... jestem wierna marce Pampers- drogo wychodzi ale jak przeliczałam cenę za sztukę na przykład z Huggies'ami których jest mniej w paczce, to w sumie różnicy nie ma. U nas Tesco nie ma więc fioletowe pieluchy nie osiągalne...
dankin-82
faktycznie parafina rewelacja, sama bym nie wpadła na to a w kryzysowej sytuacj gdy brak nam oilatum świetnie się sprawdza i zostawia super "barierę" na ciałku; mi jakoś brodzika nie wymazała icon_wink.gif
katiek
Chusteczki babydream białe (sensitive) z Rossmana. Tanie -ok. 5 zł za paczkę , w promocji dwu lub czteropaku po ok. 4-4,50 za 80 sztuk. Nie wysychają za szybko, co jest ważne przy dziecięciu zapominającym zamknąć opakowanie lub rozwalającym to opakowanie w czasie otwierania (mi się go nigdy rozerwać nie udało nawet jak chciałam...)
Co do parafiny, to się niedawno w jakimś programie wypowiadali, że nie powinno się jej używać bo to olej mineralny.
Generalnie kosmetyki babydream z rossmana są fajne i tanie-Kinga ostatnio zachwycona jest kremem dla dziewczynek Mała księżniczka-szpanu zadaje w przedszkolu 03.gif
iwo1
Do czyszczenia w domu polecam środki W5 z Lidla
Super,wydajne tanie i skuteczne
Iwo
kejt.chmiel
Ja polecam dla maluchów nieco starszych do podcierania pupy chusteczki Liliputz z rossmana. Są świetne i ekstra pachną. No i taniutkie. Aktualnie używamy nawilżanego papieru toaletowego, żeby można było po użyciu wrzucić do ubikacji i spłukać. Zresztą z tej firmy polecam też inne rzeczy, bo mają całą serię.
agnese
dzieki wam kupiłam pieluszki tesco i świetnie się sprawdzają teraz muszę poszukać tego odpowiednika oilatum icon_smile.gif

i mam pytanie czy poza Pampers jakaÅ› firma ma pieluchomjatki?
kejt.chmiel
Rossman ma pieluchomajtki i są b. dobre. Cena jakoś 20-25 zł.
cath
Body i pajace kupuję earl days na Allegro. wychodzą naprawdę tanio a i z jakości jstem bardzo zadowolona.
pieluchy Huggies w biedronce kosztują 39,99zł ("4" 66szt), pampersy czasem są w promocji za 42zł w Aptece Super-Pharm.
Ma.
CYTAT(agnese @ Thu, 11 Jun 2009 - 00:45) *
dzieki wam kupiłam pieluszki tesco i świetnie się sprawdzają teraz muszę poszukać tego odpowiednika oilatum icon_smile.gif

i mam pytanie czy poza Pampers jakaÅ› firma ma pieluchomjatki?


Jesli szukasz odpowiednika Oilatum, to rownie skuteczne sa produkty firmy Oilan, chyba to nawet polska firma jest, ma kremy, mydlo, szampony no wszystko...natluszczajace, dla alergikow etc. ja uzywam i polwcam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.