To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

mam pytanko dotyczące przedszkoli i żłobków

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

BetiÅšwiÄ…tek
Od ilu lat można posyłać dzieci do przedszkola, i ile kosztuje przedszkole miesięcznie, a może wiecie le żłobek???, bardzo bym chciała wrócić do pracy... Beata
Beciak1
Posłałam małego do przedszkola gdy miał 2,5 roku. Przeciętnie place od 180 do 210 zł miesięcznie.
jaAga*
Do złobka można zaraz po macierzyńskim, choć to pewnie zależy od miasta, w moim przyjmują od skończonych 6 miesięcy, zaś do przedszkola od 3 lat, ale rocznikowo, więc czasem dziecko ma dopiero 2 lata i 9 miesięcy.
Ceny to też w zależności od miasta, u nas, w moim małym miasteczku: żłobek 90 zł, przedszkole 100 zł czesnego stałego + opłata za jedzenie : 4 zł dziennie - płacone tylko jak dziecko uczęśzcza + ewentualnie inne dobrowolne zajęcia.
BetiÅšwiÄ…tek
dzięki bardzo za informacje icon_smile.gif Mój synek ma 15 miesięcy icon_smile.gif i od kogoś słyszałam żę żłobki są po ok 600 zł miesięcznie , przedszkola też w tych granicach 41.gif , też jestem z małego miasteczka i wydaje mi sie że tam powinny być ceny niższe niz w duzych miastach ... Szukam pracy obecnie , ale boję się że mi niewystarczy miesięczna wypłata icon_smile.gif...
jaAga*
Może ktoś Ci mówił o przedszkolach/Żłobkach prywatnych? Bo w tej cenie to w małym miasteczku nianię można zatrudnić.
fugu
W moim mieście opłata podstawowa to 179 zł + stawka żywieniowa ok 4 zł dziennie. Także wychodzi więcej. Musisz zadzwonic do przedszkola, albo sprawdzic w necie, jak to jest w Twoim mieście.
..........
.
Beti_24
No Aniu, u nas też jest takie przedszkole, nawet za darmo tylko płacimy na rade rodziców... Ale mój mały ma 1,5 roku i nieprzyjmą go jeszce bo sikia w papersy icon_smile.gif a wogóle to chodzi mi właśnie o te godziny,
tak jak u Ciebie od 8.00 do 13.00 , a w takich godzinach to ja pracy raczej nie znajde , a o to mi właśnie chodzi:) POZDRAWIAM
justin
najlepiej wybierz sie do p-la i zapytaj. Praktycznie w każdym mieście jest inaczej.
Aguhi
W moim mieście za żłobek płaciło się zawsze więcej niż za przedszkole mimo że przedszkola są już wyłącznie prywatne.Żłobek ok 280-320 zł przedszkole 250-270 zł. Jeśli chodzi o wybór żłobek-przedszkole czy opiekunka to zdecydowanie polecam to pierwsze icon_smile.gif
klekotka
CYTAT(Aguhi @ Sun, 15 Mar 2009 - 20:56) *
W moim mieście za żłobek płaciło się zawsze więcej niż za przedszkole mimo że przedszkola są już wyłącznie prywatne.Żłobek ok 280-320 zł przedszkole 250-270 zł.

W moim mieście (Poznań) tez tak drogo 21.gif Za marzec za żłobek z wyżywieniem (dzienna stawka 5 zł) płaciłam blisko 350 zł
agrafkaa
a ja za przedszkole płaciłam 400zł plus 100zł wpisowego
misiaq
We Wrocławiu przedszkole panstwowe kosztuje 360zl ( koszt miejsca i wyzywienia w tym religia, logopeda i gimnastyka 2 razy w tyg) dodatkowo obowiazkowo platna rytmika 18zl miesaic tez zajecia 2 x w tyg No i pozostale zajecia dodatkowe ale to juz jak kto chce.

Za zlobek bez wyzywenia to koszt jest podobno 170 albo 190 zl nie jestem pewna kwoty.

DO przedszkola generalnie przyjmuje sie rocznikowe 3 latki no chyba ze jest miejsce ( co w dzisiejszych czasach graniczy z cudem to wtedy mlodsze np 2,5 roczne moze byc) a do zlobka zalezy od placowki czasami dopiero 6 miesieczna a czasami juz 5 bo co zrobic jak macierzynski trwa 20tyg czyli mniej wiecej 5 miesiecy. To trzeba dopytac w kazdym miescie albo placowce moze byc inaczej.

Wiekszosc placowek jest czynna conajmniej 10godzin dziennie.
sylwial
u mnie za przedszkole samorządowe opłata stała wynosi 179zł + 4zł stawka żywieniowa za każdy dzień, suma sumarum 250-270zł + ewentualnie jakieś zajęcia dodatkowe np tańce 20zł, czy angielski - to dobrowolnie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.