To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

filtr do wody

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

uulka


mam pytanie - czy stosujecie jakieś filtry do wody?przeglądając neta to jest tego tyle, że można się pogubić 21.gif
xxyy
Ja mam filtr Brita. U nas jest bardzo twarda woda i taka metaliczna w smaku. Przefiltrowana smakuje duzo lepiej.
ATTA
U nas też Brita.
krolewienka
jak wyżej icon_smile.gif u mnie też woda "metalowa", po filtrze znacznie lepsza.
Gremi
ja tez mam Brite i rowniez jestem zadowolona.
tyczka
Nie mniej jednak.. jakoś mnie te filtry nie przekonują. Swego czasu byłam "promotorką" Brity w markecie 37.gif 03.gif i wcale nie wierzyłam w to, co też kazano nam opowiadać 48.gif Pewnie dlatego tak szybko przestałam 04.gif
krolewienka
jeszcze coś apropos BRITY - jeśli byś się zdecydowała - kup granatowy dzbanek. mam biały i nie wygląda za ładnie po jakimś czasie użytkowania icon_wink.gif
Ciocia Magda
Ja mam granatowy dzbanek Brity i też nie wygląda wspaniale icon_sad.gif - chociaż pewnie lepiej niż biały (mama ma taki). Chyba te dzbanki trzeba po prostu co jakiś czas wymieniać. Zamierzam się "przesiąść" na Maxtrę - jakieś opinie w porównaniu z Classikiem?
U mnie woda przefiltrowana jest zdecydowanie lepsza niż bez filtra - widać to najlepiej po wnętrzu czajnika - ale filtry powinnam wymieniać chyba co 2 tygodnie, bo zauważam, że wtedy jakość wody się pogarsza.
Gremi
n ja mam wlasnie Maxtre i naprawde jestem zadowolona. Filtr wymienia sie srednio raz w miesiacu.
xxyy
Moja ma na wieczku jest wskaznik kiedy filtr nalezy juz wymienic. Wypada srednio raz w miesiacu.
Ciocia Magda
U mnie też na wieczku jest wskaźnik - tylko że on odlicza wyłącznie czas (4 tygodnie dokładnie) a nie stopień zużycia filtra. To tylko taki przypominacz, że trzeba filtr wymienić, natomiast faktyczna żywotność filtra zależy od jakości wody i tego, ile jej zużywamy (jest przeznaczony na ok. 100 litrów wody). Na moje oko, filtr nadaje się do wymiany po dwóch tygodniach.
Mariena
Widzę, że Brita króluje, u mnie w kuchni od ponad 3 lat i widać różnicę - nie ma kamienia a smak lepszy. Taką przefiltrowaną gotuję, studzę i... nie kupujemy już tyle czasu wody mineralnej - ta smakuje teraz tak samo.
Tuni
Britta, ale zadowolona nie jestem.
Kamienia faktycznie mniej ale za to jakiś czarny osad, podejrzewam, ze to węgiel z filtra i jakoś mnie to nie cieszy:/

A to "niezbyt ładne wyglądanie dzbanków" możecie rozwinąć?
brak czyli fiolka
a który dzbanek Brity polecacie?
Musze swój wymienić na nowszy model i nie wiem który wybrać?
Ciocia Magda
W Carrefourze jest promocja Marelli XL - z dwoma wkładami Maxtra kosztuje 67zł.
CrazyMary
My też mamy Britę i jestem zadowolona. Ale faktycznie zgadzam się z Magdą EZ, że filt trzeba raczej częściej wymieniać (ja zwykle zapominam i wymianiam nawet rzadziej niż co miesiąc icon_redface.gif)

Tuni - a ten osad - masz na myśli takie małe czarne kuleczki wypływające z filtra? Bo raz miałam coś takiego, ale mam wrażenie, że to był wadliwy filtr po prostu.
Tuni
Nawet nie kuleczki, poprostu jakbyś czymś czarnym posmarowała dzbanek:/
katiek
Dzbanek Britty, filtry używamy Anna i ja jestem zadowolona-herbata zdecydowanie bardziej mi smakuje nasza z wody z filtra niż ta sama robiona na wodzie z kranu. Filtr wymieniamy co ok. miesiąc.
mala121
Ja mam taki filtr z pięciostopniowym systemem odwrotnej osmozy. I jestem zadowolona późniejszą jakością wody i lepszym stanem czajnika icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.