To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Remont mieszkania

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamuśka81
Może ktoś się orientuje, czy można zrobić generalny remont mieszkania zimą? Jedni mi mówią, że czemu nie, a inni , że absolutnie nie bo wilgoć, zimne powietrze itd.
Już zgłupiałam 37.gif .
Pogoda
U mnie remont trwał od 15 września, do 10 stycznia, więc był i jesienią i zimą... Mieszkanie wygląda dobrze icon_wink.gif
sdw
Zależy, co rozumiesz przez generalny remont. Jeśli, np, wymienianie okien, to zimą jednak niekoniecznie. Wszelkie prace malarskie, kładzenie glazur, podłóg (jakichkolwiek) czy inne prace wewnątrz pomieszczeń nie wymagają letniej pogody. Jeśli mieszkanie jest suche i ciepłe nie przeciwwskazań. W zimnym też można robić, tylko trzeba się nastawić, że remont będzie trwał trzy razy dłużej. Najbardziej chybionym pomysłem jest remontowanie mieszkania wilgotnego i zimnego zimą czy jesienią. No i oczywiście wszystkie prace które wykraczają poza wnetrze, powinny być wykonywane wówczas, kiedy aura pomaga schnąć wilgotnej zaprawie.
anuÅ›
My zawsze robimy remont zimą. W tym roku piwnice, schody, malowanie ścian... Co roku coś.
Siulka
. icon_smile.gif
Ammm
No my dom wykańczaliśmy (w zasadzie to jeszcze wykańczamy) zimą. Nikt nie patrzył na nas jak na obłąkanych, więc chyba można.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.