To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

KREM NA BLIZNY POOPERACYJNE - JAKI NAJLEPSZY ???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

miqa
Znalazłam na allegro krem na blizny i rozstępy No SCAR.
Czy ktoś z Was miał okazję go stosować , albo wie coś na jego temat, cena w internecie jest niska w porównaniu z ceną w aptece. Proszę piszcie. Dodam że jestem miesiąc po operacji pęcherzyka żółciowego i chcę aby ta blizna jak najszybciej wybielała.
Mika
contratoubex lub tańszy tylko troche śmierdzący cepam icon_wink.gif
tissaia
Contratubex. Jak dla mnie- rewelacja, bliznę miałam paskudną a teraz prawie nie ma po niej śladu. Wart swojej ceny.

A blizny po woreczku ( miałaś laparoskopię? ) ładnie bledną same..w sumie to maleńki punkciki sa.
~anula~
A stosował ktoś Contratubex u dziecka? Czy może jakiś inny specyfik lepiej? Mała moja rozwaliła sobie brodę no i blizna będzie ze 3 cm w sumie, więc nie taka znów mała... A i tak sobie muszę zakupić to może bym i ją od razu "jednolicie" potraktowała? Aha i czy te blizny to od razu po odejściu strupa najlepiej smarować czy trzeba odczekać, no nie wiem ile? Mam ślady po usuwaniu żylaków takie półtoramiesięczne - sama nie wiem, chyba już by się przydało się ich pozbywać?
Mika
możesz i córkę tą maścią "potraktować" icon_wink.gif
smaruje siÄ™ zagojone blizny
~anula~
dzięki Mika, poczekam jeszcze z tydzień, bo ta jej rana sprzed tygodnia dopiero.
aha i przy okazji znalazłam stary wątek, może się komus przyda
~anula~
A Dermatix może ktoś stosował? Poczytałam dziś sobie w necie i akurat o Contratubex były róóóżne opinie a o tym raczej same dobre.... Tylko ta cena: od 150 zł za 15 g - ale ponoć na długo wystarcza.
tissaia
Sam - no trochę smarowałam..sądzę, że koło 4-5 miesięcy tak regularnie po 2 razy dziennie, a potem to jak mi się przypomniało. miałam paskudną bliznę po usunięciu guza tarczycy, nie chciało mi się draństwo zagoić przez ponad pół roku i blizna była okropna. A teraz jej po prostu nie widać...
Anuk
Contratubex i Cepam mają taki sam skład, tylko producent i cena inna. Obecnie słyszłam również o ozonoterapii, podobno bardzo dobrze wspomaga leczenie blizn (www.centrumleczeniaran.pl)

Anuk
ewela
Witam!

Ja uzywałam krem no- scar . Jestem z niego bardzo zadowolona.
Jak rana po cesarce się zagoila, natychmiast zaczełam wklepywac ten krem. Aktulanie nie mam blizny, tzn jest malusia kreska, ale prawie niewidoczna.

Krem naprawdÄ™ polecam.

Pozdrawiam
Ewelka
lena.
ja stosowalam contractubex i cepan też. Niby jedno i to samo, ale cena inna... dla mnie bzdura. Moim zdaniem cepan nie jest wart nawet 1% contractubexu. Tym zelem smarowałam bliznę jakieś 2 m-ce i efekt był baaardzo zadowalający - a cepan prócz tego, ze zapach miał przykry - to jeszcze efektu nie przyniósł mi zadnego. Ja contractubex stosowałam tak, że nakładałam cienką warstewkę na bliznę i tylko lekko rozsmarowywałam i tak zostawiałam. Na początku probowałam to wmasowywać w nadziei, że przyniesie szybszy i lepszy efekt ale dostałam wysypki po kilku razach więc wcierać nie polecam.
Mika
CYTAT(perła @ Mon, 06 Apr 2009 - 09:58) *
ja stosowalam contractubex i cepan też. Niby jedno i to samo, ale cena inna... dla mnie bzdura. Moim zdaniem cepan nie jest wart nawet 1% contractubexu. Tym zelem smarowałam bliznę jakieś 2 m-ce i efekt był baaardzo zadowalający - a cepan prócz tego, ze zapach miał przykry - to jeszcze efektu nie przyniósł mi zadnego. Ja contractubex stosowałam tak, że nakładałam cienką warstewkę na bliznę i tylko lekko rozsmarowywałam i tak zostawiałam. Na początku probowałam to wmasowywać w nadziei, że przyniesie szybszy i lepszy efekt ale dostałam wysypki po kilku razach więc wcierać nie polecam.


dlatego trzeba wypróbować na sobie
to co Ty napisałaś o cepanie,ja mogłabym napisać o contratoubex`ie - nie to,że drogi to G działa icon_wink.gif
u mnie przez ten żel blizna zamiast się skurczyć to się rozeszła ...
więc nie zawsze to co droższe jest lepsze
lena.
Mika pisałam to wyłącznie z własnego doświadczenia i zgadzam się z Tobą w 100% ze nie zawsze droższe lepsze od tańszego - w moim przypadku akurat sie to potwierdziło choć przy wyborze leku nie kierowałam się ceną a opiniami o nim.
Filip_inka
Hejka
Chcialam zapytac czy jesli minely juz dwa miesiace od operacji to jest jeszcze sens stosowania zelu?
Kilka tygodni po zabiegu smarowalam cepanem ale mam alergie na zapachy i niestety nie tolerowalam go...
Czy Contratubex tez tak strasznie jedzie cebula?
isllandia
A czy któraś z Was próbowała używać Contractubex na rozstęp? Póki co mam jeden mikroskopijny w okolicach pępka, ale to dopiero 33tc, więc może się ich pojawić więcej.
lena.
w czasie ciąży bym nie radziła stosować, ale po można spróbować, a może pomoże icon_smile.gif
cubusmama
CEPAN polecam. Stosowałam, mnie pomógł szybciutko w połączeniu z rozmasowywaniem tejże blizny.
KrystynaBoro
[edit: moderacja]
Tigerek
Bzdury na bzdurach i bzdurami pogania... śmierdzi mi tu reklamą a nie maścią :/
adrianna.otulak
Ja na blizny pooperacyjne stosowałam specjalne kremy. Dużo fajnych informacji można znaleźć na luxusportal lub w google. Udało mi się natrafić na markę Shiseido, która doskonale sprawdza się właśnie na tego typu problemu.
WiolkaK
Ja smarowałam Cepanem- śmierdzi dość mocno ale działa. No i nie jest jakieś drogie.
wiklinowa
a jak długo musiałyście smarować, żeby blizna zniknęła? i jaki czas po zabiegu można zacząć stosowanie takich maści?
kuna87
Ja mam jakąś maść z silikonem.. Sutricon albo jakoś tak icon_wink.gif
rowan_berry
to chyba żel icon_wink.gif Fajne są też ich plastry silikonowe, stosowałaś? Jeden plaster masz nawet na 5 dni, można je docinać na wymiar.
różyczka
Ja używałam plastrów, opakowanie kupiłam jak tylko się okazało, ze będę musiała mieć cesarkę. Fajnie zabezpieczały bliznę, dzięki czemu nie drapałam;) no a sama blizna jest jaśniutka (widać tylko, jak się ktoś dobrze przyjrzy).
rowan_berry
Laser to droga sprawa, poza tym zawsze na niego przyjdzie pora, wcześniej można spróbować mniej inwazyjnych metod, które też mogą dać bardzo fajny efekt, jak chociażby te wspomniane plastry
różyczka
Dokładnie, laser to jednak ostateczność, no i kosztuje sporo. Ja się cieszę, że szybko po cc zaczęłam naklejać plastry, dzięki temu kuracja nie trwała długo. Wszystko dzięki pani w aptece:)
cremecaramel
CYTAT(kuna87 @ Mon, 20 Feb 2017 - 18:23) *
Ja mam jakąś maść z silikonem.. Sutricon albo jakoś tak icon_wink.gif

sutricon jest bardzo dobry, stosowałam ten żel na drobne blizny po trądziku i tez u dziecka na blizny po ospie, super zadziałał, można sobie taki delikatny masaż robić przy smrowaniu i na pewno trochę cierpliwości trzeba zeby był efekt
rowan_berry
Cierpliwości to potrzeba i przy "cudownych" zabiegach. Bo jednorazowo nic nie pomoże, zawsze potrzeba czasu i serii zabiegów, tak jak tutaj potrzeba regularności w stosowaniu plastrów czy żelu sutricon.
daria19
Jeśli mam coś polecić na blizny to super sprawdza się olejek bio oil. Kilka miesięcy temu miałam operacje na kolano.
Po ściągnięciu szwów zostały blizny. Stosowałam kilka maści, ale nie widziałam rezultatów, moja przyjaciółka poleciła mi
właśnie ten olejek więc stwierdziłam, że zaryzykuje. Blizny bledły i stały się mniej widoczne. W dodatku olejek szybko się
wchłania i ładnie pachnie. Warto go stosować 2 lub 3 razy dziennie żeby były widoczne postępy.
patrycha92
ja również jestem za olejkiem bio oil, ponieważ dobrze się sprawdza. blizny z czasem bledną i są mniej widoczne. trzeba trochę
poświęcić czasu i być koniecznie systematycznym, bo inaczej może nie być zamierzonych efektów.
olka55
Po operacji powiekszenia biustu smarowalam sie Veraderm'em. Polecam, wystarczy regularne uzywanie i dawka cierpliwosci, zeby blizny ladnie sie rozjasnialy. Oczywiscie najlepiej nakladac preparat na swieza blizne, wtedy efekty szybciej sie pojawiÄ….
maria1980
ja stosowałam plastry silikonowe sutricon, byłam bardzo zadowolona z rezultatów. Plastry są komfortowe w użytkowaniu i moim zdaniem o wiele fajniejsze niż maści i kremy bo zawsze potem jest w nich upaćkane icon_razz.gif a z plastrami nie ma takiego problemu icon_smile.gif
ljubljana
O tym szczerze powiem że nigdy nie słyszałam... Po cesarce w sumie mogłoby się przydać.
maria8988
Jeśli blizny już się zagoją, to powinno używać się kremy o właściwościach regenerujący naskórek i działającym łagodząco i przeciwzapalnie i nawilżająco oraz dodatkowo z właściwościami antybakteryjnymi. Takim kremem zdecydowanie jest Octenicare. Ja polecam, bo na moją bliznę sprawdził się idealnie. Jest teraz bardzo mało widoczna.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.