To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Katar nie do wysmarkania

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Irenka.
Jak w temacie. Weronika dziś przyszła z przedszkola z wyraźnie przytkanym nosem. Przeszkadza jej to, próby smarkania kończą się jej protestem: "Nie dam lady!". Nie wiem czy teściowej udało się fuknąć jej do nosa wodą morską, bo przedtem sobie nie dała. Przez telefon przyszło mi do głowy jedynie, żeby wpuściła do szklanki gorącej wody kilka kropel Olbas Oil i zrobiła jej inhalację. Nie dzwoniłam jeszcze do domu, czy to coś dało.

Poradzicie coÅ›? blagam.gif

Drugi etap pewnie będzie taki, że spływający po gardle katarek zacznie ją łaskotać i będę mieć kaszelek. Chciałabym tego uniknąć jednak...
hawah
W takich sytuacjach moim dzieciom pomagajÄ… kropelki Sinupret
szantrapa
My dostalismy taki aerozol Mucofluid. Ale doktor wyraźnie powiedziała, że na gęstą wydzielinę, rozrzedza i powoduje, że sama ścieka. Faktycznie tak działa. No i my mamy stały zestaw, duuużo Marimeru plus frida .
Sun
Fałdynie często nie daje się nawet Fridą ściągnąć. Wąskie przewody nosowe i klapa.
madzia28
Ja polecam dosc ciepla kÄ…piel w naparrowanej Å‚azience,do tego spray do noska euphorbinum-jest bardzo skuteczny,pomaga nawet na zatoki ,no i sciÄ…ganie fridÄ….powodzenia i trzymam kciuki bo ja tez nie znosze jak jula ma katar
annjur
U nas podobnie jak u Madzi Mucofluid na gęsty nie lejący się katar.
Irenka.
Byliśmy dziś u lekarki. Wczoraj Weronika wymiotowała przez 15 minut, tak się dziecko umęczyło, że popękały jej naczynia krwionośne na buzi i chodzi taka "piegowata". Okazało się, że bakteria, która tydzień temu wywołała jej zapalenie spojówek, nie dała się wygonić tak łatwo i weszła w zatoki. Mamy antybiotyk (Klacid o ile dobrze pamiętam), syrop Eurespal i Flavamed. Do tego Lakcid osłonowo. 7 dych zostało w aptece 37.gif
lulla
do noska dla dzieci to najlepszy jest euphorbium (łagodny i pomaga szybko), wypróbowane i sprawdzone na mojej małej
Sun
CYTAT(Isia23 @ Thu, 19 Mar 2009 - 18:43) *
7 dych zostało w aptece 37.gif


Ja zostawiam dwa razy tyle icon_sad.gif
pirania
ja stosuje stary babciny sposob czyli gotowane jajka przykladam0 zasadniczo chodzi o to ze one dosc wolno traca cieplo a nie to ze ze to jajka. Wiec tez ze na patelki podgrzewa sie sol lub cukier- czyli kresztaly- w szmatke i przykladac tez dosc wolno oddaja cieplo. A jak jestem za leniwa to w czasie kapieli przykladam do zatok dosc cieple pieluszki- tak na granicy odczuwania goraca przez dziecko.
Sun
CYTAT(pirania @ Fri, 20 Mar 2009 - 14:55) *
ja stosuje stary babciny sposob czyli gotowane jajka przykladam0 zasadniczo chodzi o to ze one dosc wolno traca cieplo a nie to ze ze to jajka. Wiec tez ze na patelki podgrzewa sie sol lub cukier- czyli kresztaly- w szmatke i przykladac tez dosc wolno oddaja cieplo. A jak jestem za leniwa to w czasie kapieli przykladam do zatok dosc cieple pieluszki- tak na granicy odczuwania goraca przez dziecko.


Pewnie to dobry sposób, ale moje sobie nie dadzą niczego przyłożyć icon_sad.gif A Fałda to już na pewno nie.
Irenka.
I mamy ospÄ™!
Tzn Weronika ma, ja zauważam początki depresji u siebie..
Sun
A my mamy zapalenie oskrzeli. I zastrzyki, na wyraźne nasze żądanie 21.gif Mateusz podobno tylko przeziębiony. Dostał Eurespal. Acha, już to widzę...

Isia - nie martw się, ospę daje się przetrwać icon_wink.gif Chyba, że ta depresja to nie od tego... przytul.gif
madzia28
Trzymam kciuki za chore maluchy i ich dzielne mamy,dacie rade...
Irenka.
depresja z tego, że prawdopodobnie zakład pracy mojego męża ogłosił upadłość.. Ech...
Sun
CYTAT(Isia23 @ Fri, 27 Mar 2009 - 16:28) *
depresja z tego, że prawdopodobnie zakład pracy mojego męża ogłosił upadłość.. Ech...


icon_sad.gif Przykro mi bardzo. przytul.gif Ja zawsze mówię, że praca - rzecz nabyta, ale wiem, ze to nieśmieszne jest icon_sad.gif Dobrze będzie. Tak czuję! Mimo wszystko. Jakbyś chciała popisać, cokolwiek - wiesz, gdzie mnie znaleźć! icon_smile.gif
Irenka.
A powiedzcie mi- do ilu dni będzie ją wysypywać? Dziś jest szósty dzień walki icon_smile.gif
I nie wiem- szukać nadal nowych kropek czy wystarczy już w tym momencie paćkanie istniejących?
Sun
CYTAT(Isia23 @ Mon, 30 Mar 2009 - 10:09) *
A powiedzcie mi- do ilu dni będzie ją wysypywać? Dziś jest szósty dzień walki icon_smile.gif
I nie wiem- szukać nadal nowych kropek czy wystarczy już w tym momencie paćkanie istniejących?


Myślę, że powinno wystarczyć paćkanie istniejących 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.