To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Alergia na pleśnie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Beata Białystok
Czy są tu mamy dzieci mających alergię na pleśnie? Przez to, że nadal jest ciepło i wilgotno w tym roku pleśnie strasznie atakują. Moja Agatka kolejny raz mocno kaszle i ma chrypkę icon_sad.gif a dopiero co została odczulona na 2 rodzaje pleśni icon_confused.gif Widocznie kolejna pleśń zaczęła pylić icon_confused.gif Jutro mamy wizytę u alergologa i mam nadzieję, że szybko poradzimy sobie z tą alergią.
i.
Beatko, moje starsze dziecko miało alergię na pleśnie. Myszka nie była odczulana - w sezonie jesienno-zimowym brała leki.
Na pociechę napiszę Ci, że już wyrosła z tego (uczulenie męczyło jaą ok. 4 lata).
Beata Białystok
Trzy tygodnie temu Agatka też strasznie kaszlała, zmian osłuchowych nie było, ale pomimo tego lekarz rodzinny zdecydował o włączeniu do kuracji antybiotyku. Przyjmowała antybiotyk przez tydzień i nie było żadnej poprawy icon_sad.gif Na szczęście wróciła nasza pani alergolog i okazało się, że to była alergia na pleśnie. I znowu niepotrzebnie przyjmowała antybiotyk icon_confused.gif Po odczuleniu Agatka wróciła do zdrowia w ciągu 3 dni, a teraz ma znowu takie same objawy icon_sad.gif Dwa lata temu również w połowie listopada Agatka mocno kaszlała, skończyło się aż zapaleniem płuc, a teraz okazało się, ze to była alergia na pleśnie.
i.
Myszka brała na alergię (była jeszcze dodatkowo uczululona na kurz, sierść zwierząt, pyłki i jeszcze wiele, wiele innych) leki wziewne - przy lżejszej alergii Budesonit i Berodual, przy dużej Tilade i jeszcze całą masę innych doustnie - Claritine, Zyrtec, Peritol.
Jej uczulenie objawiało się strasznym kaszlem i obrzękiem gardła icon_confused.gif

O odczulaniu nic nam nie mówiła alergolog - także nie znam się na tym icon_cry.gif
Beata Białystok
Odczulanie Bicomem to cudowna metoda, chociaż nieakceptowana przez większość lekarzy. Agatka w ten sposób pozbyła się już alergii na białko mleka, laktozę, pszenicę i 2 rodzaje pleśni. Oprócz tego stosujemy leki homeopatyczne wspomagające leczenie alergii.
Marghe
Spotkalyscie sie moze z czyms takim?
Zaczynam mieć pewne podejrzenia co do miodu..
Orientujecie sie moze, jak moze sie objawiac tego rodzaju alergia?
M.
i.
Mysza miała uczulenie na miód - wszystkie alergie objawiały się u niej albo kaszlem i dusznościami albo wysypką z bąblami icon_confused.gif

Alergia na miodek jest dość powszechna niestety icon_cry.gif
Marghe
Ratunku. Miałam napisac oddzielnego posta o tym miodzie, a wtrącilam sie do czyjegoś.. Przepraszam .
Da sie coÅ› z tym zrobic?
M.
lidka123
mój synek miał robione testy aparatem bicom.... wyszła mu strasznie długa lista rzeczy na które jest uczulony....
odczuliliśmy go (na początek) na soję i zachorował(musielismy przerwać odczulanie) ale po jakimś czasie podałam mu soję, na którą był odczulony- dostał strasznej biegunki i kataru... czyli to odczulanie to chyba troszke naciągana sprawa...
teraz pomaga mu tylko Zyrtec....
alergie pokarmowe przechodzą u większości dzieci po roku, u niektórych po 3-4 roku życia....
Beata Białystok
U mojej córeczki alergia pokarmowa ujawniła się dopiero w 4-tym roku życia i przeszła po odczuleniu bicomem icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.