To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

urlop wychowawczy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

reni82
witam.mam mały problem może ktoś mi pomoże.w pażdzierniku kończy mi się urlop wychowawczy a zarazem umowa o prace, jestem z drugim dzieckiem w ciąży i poród mam w grudniu co mam zrobić czy przedstawić pracodawcy zwolnienie lekarskie czy przedłużyć urlop wychowawczy pomóżcie
Dorott
CYTAT(reni82 @ Mon, 23 Mar 2009 - 14:39) *
witam.mam mały problem może ktoś mi pomoże.w pażdzierniku kończy mi się urlop wychowawczy a zarazem umowa o prace, jestem z drugim dzieckiem w ciąży i poród mam w grudniu co mam zrobić czy przedstawić pracodawcy zwolnienie lekarskie czy przedłużyć urlop wychowawczy pomóżcie


jeżeli kończy Ci sie umowa to nie możesz przedłużyć wychowawczego...ale skoro jesteś w ciąży to pracodawca powinien przedłużyć Ci umowę do dnia porodu
reni82
więc nie będzie mi przysługiwał ani urlop macierzyński ani wychowawczy.z dniem porodu skończy mi się wszystko
mała 82
Reni byłam w tej samej sytuacji co Ty. Będąc na wychowawczym zaszłam w drugą ciążę, pracodawca przedłużył mi umowę do dnia porodu-obowiązek- tak jest napisane w kodeksie pracy.
Musiałam zaniesc zaswiadczenie że jestem w ciąży i przybliżony termin porodu. Macierzyński Ci normalnie przysługuje ale musisz go sama załatwic w Zusie, zakład praca wypełnia Ci papiery do Zusu, a Ty dodatkowo zostawiasz tam akt urodzenia dziecka (oryginał). Dostajesz normalnie tyle ile Ci przysługuje tak jak byś pracowała :smile; pozdrawiam i powodzenia
reni82
więc nie zostaje mi nic innego jak zrobić tak jak radzicie.znowu kupa załatwiania dzieki za rady.pozdrawiam
moko.
Umowa o pracę będzie przedłużona do dnia porodu potem zasiłek macierzyński wypłaci ZUS.
Chyba, że szef jest taki ekstra i przedłuży umowę na dłużej 48.gif
reni82
niestety szef nie jest taki miły.jak dowiedział się że jestem w ciąży z pierwszym dzieckiem wystawił mi wypowiedzenie,uratowało mnie wtedy zaświadczenie o ciąży i zwolnienie lekarskie więc nie licze na to że teraz będzie taki miły
moko.
No to po zwolnieniu będziesz mieć zasiłek macierzyński płatny w 100% przez ZUS a potem urząd pracy, ewentualnie nowa praca.
reni82
dużo to tego zasiłku nie będzie bo jestem zatrudniona na pół etatu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.