To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co siÄ™ ze mnÄ… dzieje?!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tyczka
Dziewczyny, ratujcie, bo niedługo się nie zmieszczę już w żadne swoje ciuchy (bo w te letnie niektóre to się już nie mieszczę,help!)

Wczoraj Męzulo odwiózł Miska do przedszkola, skoro świt.. ja wróciłam do łóżka i wiecie o której wstałam ?!!! Była 12:30... 37.gif Obudziłam się jak młody bóg, niemniej jednak spałam sobie ciurkiem jakieś 13-14 godzin. Potem pokrzątałam się po domu i spożyłam ogromną ucztę, do końca dnia wpitoliłam jakieś 3000 kcal.
I to mi nie przeszkodziło, żeby znów o godz.21 być baaaardzo śpiącą, położyć się po 22 i spać kolejne prawie 9 godz. (bo Młody mnie obudził).
Teraz również jestem wypoczęta i...głodna 37.gif 41.gif

Ratujcie! Bo ani w diecie nie mogę wytrwać, zaczęłam jeść słodycze, choć przez ostatnich parę lat praiwe ich nie jadałam i jakoś nic mi się nie chce...
Ot, przez ostatnie 3 dni miałam ochotę na "coś tłustego". Musiało być tłuste, nie słodkie i już. Więc wpieprzałam parówki z remuladą, tudzież ziemniaki z majonezem. HELP 41.gif !!!

PS. W ciąży nie jestem, hormonów żadnych nie przyjmuję.
Edi Zet :)
Więcej pijesz? Może pomierz sobie cukier, choc jak chudniesz to pewnie nie cukrzyca.
tyczka
Ależ nie chudnę, tyję. Przez ostatnie 10 miesięcy przybyło mi 5 kilo...
Nie piję więcej, tyle co zawsze.. a cukier zawsze miałam niski..nawet bardzo (teraz to już pewnie przeszłosć 21.gif )
Edi Zet :)
No chciałam napisac jak nie chudniesz...
Zrób sobie morfologię z podstawową biochemią, hormony tarczycy.
Beciak1
A może po prostu tak reagujesz na przesilenie zimowo-wiosenne
Dirty Diana
Kurdę, ja też tak mam. I wyniki dobre. Może to normalne, jak się wchodzi w wiek "stateczny"?
Ma.
ja tez mam podobnie.spie dlugo bo klade sie razem synkiem czyli kolo 20-21 a nigdy nie moge sie wyspac. ale u mnie to wynik problemow osobistych, jestem chyba juz zmeczona wszystkim.marze o bezludnej wyspie choc na jeden dzien
tyczka
Zrobię te badania, bo- o la Boga! Dziś ważyłam kolejne 2 kilo więcej niż ostatnio! 21.gif 48.gif
Aleksandra
Dziewczyny, przy takich objawach zróbcie sobie badania tarczycy. Ale nie tylko TSH ( gdyż tu nie zawsze wychodzą nieprawidłowości), ale również FT3, Ft4 i ATPO . Mnie nikt wcześniej nie zlecał tych badań, a ciągłe zmęczenie tłumaczyłam nawałem pracy, przesileniami itp itd. Od paru lat borykałam się z opuchliznami i wreszcie ortopeda zlecił mi wykonania hormonów. Wyniki wyszły fatalne ( TSH powyżej 100 przy normie do 4, ATPO 800 - norma do 34) .
W ciągu 3ch miesięcy endokrynolog ustawił mi idealnie hormony, a dolegliwości ( ciągłe zmęczenia, opuchlizny) przeszły.
mamajuzwkrotce
Olu, a jak wyglądało to ustawianie hormonów? Moja mama ciągle narzeka na opuchnięte nogi, zmęczenie. Chyba muszę ją wysłać na to badanie.
Aleksandra
CYTAT(mamajuzwkrotce @ Tue, 21 Apr 2009 - 21:40) *
Olu, a jak wyglądało to ustawianie hormonów? Moja mama ciągle narzeka na opuchnięte nogi, zmęczenie. Chyba muszę ją wysłać na to badanie.

Ja miałam opuchlizny wokół kolan, co akurat nie jest typowe przy niedoczynności tarczycy ( a tak w ogóle, to ja wyglądam raczej na nadczynność niż niedoczynność - długa, chuda, z wielkimi oczami 32.gif pewnie dlatego nikt nie podejrzewał mnie o niedoczynność) . Hormony ustawia endokrynolog przez podawanie hormonu tarczycy ( ja biorę lek o nazwie letrox). Nie wiem jak wygląda typowe leczenie niedoczynności. Ja miałam stopniowo zwiększoną dawkę l-tyroksyny .
joaba


Tyczka a nie zaczęłaś czasem brac antykoncepcyjnych piguł?,bo ja tez sie tak czułam gdy bralam Diane,miałam ,źle dobrane piguły przeszłam na Mercilon i po 3 mieś. wszystko sie uregulowało-skończyło sie obżarstwo,gromadzenie wody itd,dziewczyny maja racje dobrze dobrane hormony to gwarancja sukcesu.Mi pomógł ten Mercilon ,produkuje go ta sama firma co Cerazette,jest delikatny od lat na rynku-sprawdzony.
mamajuzwkrotce
CYTAT(Aleksandra @ Fri, 24 Apr 2009 - 22:52) *
Ja miałam opuchlizny wokół kolan, co akurat nie jest typowe przy niedoczynności tarczycy ( a tak w ogóle, to ja wyglądam raczej na nadczynność niż niedoczynność - długa, chuda, z wielkimi oczami 32.gif pewnie dlatego nikt nie podejrzewał mnie o niedoczynność) . Hormony ustawia endokrynolog przez podawanie hormonu tarczycy ( ja biorę lek o nazwie letrox). Nie wiem jak wygląda typowe leczenie niedoczynności. Ja miałam stopniowo zwiększoną dawkę l-tyroksyny .


Dzięki Olu przytul.gif , ganiam już mamuśkę by sobie zrobiła te badanie prywatnie, ale gdzie tam. Teeraz jej tylko ja w głowię, bo w ciąży, eh.

I Olu, długa, chuda...Pewnie piękna dziewczyna jesteś icon_smile.gif Szczupła i zgrabna z pięknymi dużymi oczami icon_smile.gif icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.