To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zamiast raczkowania na pupie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

dorcias3123
Witam!
Moja córcia skończy w tym tygodniu 15 miesięcy. Zamiast raczkować bardzo sprawnie i szybko porysza się na pupie. Nie bardzo widzi się jej wstawanie. Klęknie na kolanko (jedno) i tyle. Byliśmy u neurologa i rehabilitanta. Podobno jest ok. Mamy ćwiczyć, czekać i jeździc do kontroli. Byłoby mi łatwiej i byłabym spokojniejsza gdyby odezwał sie ktoś kogo dzieciak zachowuje się lub zachowywał przynajmniej podobnie. Pozdrawiam gorąco!
emiliaO
A jakiej specjalizacji był rehabilitant?? Polecam metodę NDT-Bobath...
ruda_kasia
To bądź, moja córka poruszała się na pupie z jedną nogą podwiniętą, jak szympansiątko mniej więcej, na łapach się opierając... klasycznie nie raczkowała chyba nigdy.
Fakt, że mając rok zrobiła pierwszy krok, ale jeszcze kilka miesięcy posuwała na pupie, bo było szybciej.
Nie powiem, rąbnięta jest...., ale fizycznie absolutnie sprawna. Nawet może starszą o 4 lata siostrę przegania, np. umie wejść na płot. Obecnie ma 4 lata.
PS ostatnio spotkałam znajomą z córką, która zaczęła chodzić w wieku 18 miesięcy, mój siostrzeniec 17 msc. (oboje z czerwca 2007 r.) nie wyglądają, żeby coś było nie tak.
Edi Zet :)
Nie wszystkie dzieci raczkują. Nie muszą. Jeżeli wybrała sobie ten sposób na szybkie przemieszczanie się to raczej nie będzie go zmieniała na raczkowanie, bo ten, który stosuje sprawdza się icon_smile.gif Wg. mnie nie ma co panikowac icon_smile.gif
emiliaO
Oczywiście, że nia ma co panikować, ale jak dziecko nie raczkuje to warto rekompensować mu to ćwiczeniami ruchów naprzeminnych. Pomijam sprawność ruchową, myślę raczej o współpracy półkul, która stymulowana jest właśnie poprzez ruchy naprzemienne.
madzia28
Witaj.Nie wszystkie dzieci chcą raczkowac,jednak uważa sie że jest to dla nich najodpowiedniejsza forma przemieszczania sie.Ja moją córcie też uczyłam raczkowania jednak w wieku 7 m-cy,po uprzedniej wizycie u fizjoterapeuty.wystarczyla jedna wizyta i dobre wskazówki.Mala juz po tygodniu smigala na kolankach a dzien przed skonczeniem roczku poszla sama na nozkach.

Jesli neyrolog nie widzial nic nie pokojÄ…cego to znaczy ze twoja corcia jest po prostu leniuszkiem,i trzeba ja zachecac zeby wzmocnila sobie miesnie ,moja rada to cwiczcie ile sie da.Jesli mozesz to napisz jakie cwiczenia zalecil rehabilitant i ile juz cwiczycie?powodzenia
LilySnape
Mój synek zaczął chodzić, gdy skończył rok i pięć miesiecy. Raczkował po ukończeniu roku i miesiąca, próbował wstawać miesiąc później. Kilku różnych lekarzy mówiło, że jest OK, zresztą ja i mąż też nie gimnastycy icon_wink.gif A u mnie z moich obserwacji wynikało, że mu się nie chce icon_wink.gif A teraz śmiga aż miło icon_smile.gif
dorcias3123
Cwiczymy miesiąc. Dotychczas przy ćwiczeniach na czworakach nie chciała Asieńka ruszyć ani ręką ani nogą- buntowniczka od razu się napinała, prostowała i na pupę. Aż tu od wczoraj nogi zaczęły w końcu współpracować z rękami. Raczkować pewnie nie będzie bo szybsza jest na pupsku, ale przynajmniej wzamcniamy nóżki. Też myślę, że leniuch z niej a po drugie chyba jej trochę nie zależy bo i tak dostanie się tam gdzie chce. będziemy ćwiczyć do skutku. 06.gif
emiliaO
Powodzenia icon_smile.gif
madzia28
Tak trzymaj,powodzenia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.