To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nocny ból nóżki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

karoleenka
Chciałam się Was zapytać czy może któraś miała podobny problem i co z tego wynikło...

Nasz synek kilka miesięcy temu miał okres kiedy budził się w nocy z płaczem skarżąc się na ból nóżki- wskazywał na łydkę lub stopę- raz była to prawa kiedy indziej lewa nóżka, masowaliśmy mu ja i przechodziło...myślałam , ze to skurcze zapytaliśmy o to
pediatrę, która nam powiedziała, że to normalne we wrocławskim klimacie - ponoć ze względu na dużą wilgoć tzw morowy klimat?
przestaliśmy drążyć bo w sumie samo przeszło

W minionym tygodniu zdarzyły się nam już dwie noce kiedy mój synek budził się z płaczem skarżąc się na ból nóżki- i jak ostatnio masujemy , przechodzi ...

no kurka nawet jeśli to wina klimatu znacie jakies sposoby na to aby mu ulżyć albo zapobiec takim bólom?
albo może miałyście podobne problemy z dzieciaczkami i co z tego wynikło?

Trochę mnie to martwi bo może powinnam zrobic jakieś badania ? w sumie przy całym zaufaniu do naszej pediatry mam lęki...zwłaszcza, ze mój mąż w dzieciństwie miał reumatoidalne zapalenie stawów...jednak pediatra w tej kwestii nas uspokoiła.

Myślałam, też o bólach wzrostowych- czy coś takiego może w ten sposób sie objawiać - bo faktycznie na przełomie tych kilku miesięcy syn bardzo nam urósł.







~Luna~
karoleenka jeśli twój synek zażywa Singulair, mogą to być skutki uboczne stosowania tego leku.
Jest grupa dzieci, które na leczenie Singulairem reagują bólami brzucha oraz skurczami kończyn.
emiliaO
A ja bym radziła zrobić ASO i CRP... Jeśli pediatra mówi o wpływie klimatu no to ja bym to rozumiała jako bóle reumatyczne właśnie.... Ja jako dziecko miałam ten problem. Zostało mi to dzisiaj niestety - przy zmianie pogody. Pomagało rozgrzewanie stawów....\
A jeśli tamte wskaźniki będą podwyższone to może powinien zostać zaaplikowany antybiotyk.... reumatyzm powodują paciorkowce. Tyle wg moje wiedzy... Co oczywiście nie musi być właściwą odpowiedzią na Twój problem....
agarad
Moga to być również tzw. bóle wzrostowe - moja córka też co jakiś czas ma takie nocne bóle.
karoleenka
AQA- miał kuracje miesięczną Singulairem ale to było w styczniu i wtedy nic mu nie było.
także pewnie mogę to wykluczyć

emiliaO- a co to za badania ? jak je sie robi?

agarad- no to by była chyba najlepsza opcja na tle innych problemów z reumatyzmem...a co robisz w czasie takiego ataku, masz jakis skuteczny patent na szybka pomoc?
kasiazielonka
ja pamietam ze tez miala takie bóle-okazało się ze sa wzrostowe-wedrowalo mi po nogach-z lewej na prawa ale bolaly mnie zazwyczaj łdyki lub tuz pod kolanami-mialam wtedy kilka lat-znow wrocilo jak mialam kilkanascie-robilam aso i nic nie wyszlo bo tez byly podejrzenia wiec jak przeczytalam Twojego posta to od razu mi sie przypomnialo jak to ze mna bylo
ale tez polecam zrobienie badan!!!
emiliaO
ASO i CRP robi się z krwi. Dokładnie nie wytłumaczę co to za wskaźniki. CRP to białko, którego ilość zwiększa się w stanach zapalnych organizmu. ASO jeśli jest podwyższone to sugeruje reumatyzm właśnie. Jak zrobisz badania to przynajmniej będziesz wiedzieć czy to to czy nie to....
karoleenka
Dziękuje Wam bardzo-nawet nie wiedziałam, ze są takie badania- niestety jak pisałam wczesniej pediatra nas uspokoiła ale też nie wiem dokładnie jak przebiegała rozmowa bo wtedy akurat mąż był z synem, a nie chce mi się wierzyć, że nasza lekarka mu nie powiedziała o takiej możliwości 21.gif

Zrobimy badania.

I oby to jednak wzrostowe było..
agarad
karoleenka niestety nie mam patentu icon_wink.gif
Ja w takich sytuacjach masuję i masuję, ale czasem to nie pomaga, przy naprawdę ciężkich bólach jak mała długo płacze i nie chce ból przejść podaję lek przeciwbólowy, raz posmarowałam maścią przeciwbólową /swoją/ - acha i starsze dziecko też tak miało, my nie robiliśmy badań, po rozmowie z lekarzem i przeczytanej literaturze icon_wink.gif trzymamy się tej opcji o bólach wzrostowych i mam nadzieję, że to to.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.