To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ratunku,uczulenie po solarium.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dirty Diana
Ja widać w pasku pod spodem za 24 dni nastąpi Ten Wielki Dzień. Poszłam na solarium, niepomna, że kiedyś się to już skończyło źle. Nie byłam 5 lat nas nim. Poszłam na 4 minuty, a dziś swędzi cholernie, plecy, piersi i brzuch. Skóra jest zaczerwieniona i jakby z wysypką. Macie jakieś domowe sposoby? Czy pędzić do lekarz?
Mika
coś mi się wydaje,że się przypiekłaś,a nie masz uczulenie icon_wink.gif
możesz próbować z wapnem,clatytyną
posmarować się czymś łagodzącym oparzenia słoneczne
ja miałam np. taką wodę avonu działała przy lekkich zaczerwienieniach
przy większych apteka

na początek może próbuj nawilżyć?
Dirty Diana
Mika, to uczulenie, na 100%. Nie piecze mnie tylko swędzi. Zresztą, miałam tak 5 lat temu, ale myślałam...Właściwie, durna ja, nie wiem, co myślałam. SWĘDZI!
Ewelinek
Calcium, jak się do jutra nie zmniejszy/nie zblednie to radzę iść do lekarza co byś w Wielkim Dniu nie była w kropki lub plamki icon_wink.gif
Mika
CYTAT(Kaelsa @ Wed, 25 Mar 2009 - 14:35) *
Mika, to uczulenie, na 100%. Nie piecze mnie tylko swędzi. Zresztą, miałam tak 5 lat temu, ale myślałam...Właściwie, durna ja, nie wiem, co myślałam. SWĘDZI!


to albo wapno albo proszki p. alergiczne -claritine,clemastinum
ruda_kasia
loratan jest bez recepty - mnie pomaga, jamam uczulenie na "zwykłe" słońce.... po 2 dniach powinno zejść i dużo wapna
Mariena
Fenistil? jak swędzi i piecze 03.gif 03.gif

A tak na serio - Panthenol w spray`u, świetna rzecz. mam w domu faceta uczulonego co jakiś czas na slońce polączone z jego wlasnym potem - sympatyczne uczulenie, nie ma co 37.gif I panthenol pomaga, przyjemnie chlodzi i lagodzi swędzenie.
Dirty Diana
Dzięki. Byłam w aptece, pani zaleciła:fenistil,wapno,rutinoscorbin i flonidan(akurat miałam ten lek w domu). Przestało swędzieć. No ale na ślubie wystąpię biała jak mąka 13.gif
niewidzialna
już lepiej biała jak mąka niż w jakiś dziwnych plamach krostach czy nie wiadomo czym jeszcze...a może samoopalacz?
m4rusia
CYTAT(Kaelsa @ Wed, 25 Mar 2009 - 18:23) *
No ale na ślubie wystąpię biała jak mąka 13.gif


Hmmm, samoopalacz?? Tylko nie eksperymentuj z nim dzień przed icon_biggrin.gif
Dirty Diana
Uff, zaszło...prawie.
Samoopalacz trzeba umieć nakładać...Ja poważnie mówię, że nie umiem. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby jakiś plam nie było.
Macio
A natryskowe opalanie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.