To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak przyjmować witaminy?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

i.
Czy można łyknąć np. Rutinoscorbin i B complex razem (lub B complex i A+E) czy trzeba odczekać pomiędzy jednym a drugim?

Kiedy najlepiej je łykać przed jedzeniem, w czasie, po czy może to nie ma znaczenia?
kasiarybka
Ilka, najlepiej przyjmować witaminy w trakcie jedzenia.
Wiem, że nie można łączyć wit. C i wapna.
Dziewczyny będą pewnie wiedziały więcej na ten temat.
Pozdrawiam KR.
Małgoś.dz
Ilka, a to mnie zabiłaś. icon_eek.gif
Ja codziennie Å‚ykam: rutinoscorbin plus (zawiera dodatkwo cynk i selen), wit. B complex i wit. A+E.
I wszystko to na raz i za jednym zamachem. wink.gif Nigdy nie zastanawiałam się nad tym czy należy robić przerwę pomiędzy nimi.
Ale tak na logikę, przeceież w aptekach są do kupienia gotowe zestawy witaminowe (no choćby "Centrum", czy inne przeznaczone dla kobiet w ciąży) i są one razem skojarzone i łykamy je jako jedno. I żadne niepożądane reakcje nie zachodzą przecież.

Eeeee, ja bym się nie przejmowała. wink.gif
Agnisma
Też trącam lekomanią, wszystko na raz, hurtowo i bez zastanowienia, co z czym i kiedy icon_confused.gif
i.
Mnie się wydawało, ze żeby lepiej się wchłonęło to trzeba osobno i w zw. z tym robię przerwy po 15-30 min. pomiedzy przyjmowaniem witamin.
Z tym, że to trochę męczące i chyba bez sensu
Natasha
Wiem, że wapń uposledza wchłanianie żelaza, zaś przyśpiesza je wit. c. Miałam bardzo niską hemoglobinę, bo żyłam w nieświadomości. Położna powiedziała, żebym nie łączyła preparatów żelaza z nabiałem, nie piła mleka zaraz po ich braniu. Wyniki od razu mi się poprawiły.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.