To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Katar sienny

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

karolaijula
Witam

Już myślałam że moja malutk anie dostanie "w spadku" alergii po mnie ale niestety zaczęła się wiosna i zaczął się katarek icon_sad.gif

Czy są jakieś domowe sposoby na złagodzenie go czy tylko srodki farmakologiczne. Pytam bo ja wiele lat leczyłam się na AZS i ciągle brałam steriody i chciałabym tego oszczędzić Julce
magnusia
Ja cały rok mam katar, u synka też się zapowiada.

W najgorszych chwilach brałam tabletki Zyrtec, potem pojawiły się też Alertec, ale nie wiem, czy ma to zastosowanie u dzieci.
I kropelki do nosa.

Dodatkowo mam problem z zatokami, więc jeśli Twoja maleńka ma gęsty katarek, warto wziąć skierowanie na zabiegi naświetlające, "lampy".

W leczeniu kataru nie podaje się sterydów, tylko leki antyhistaminowe na bazie kromoglikanu albo nedokromilu sodu, czyli np. krople Tilade albo Ditec. Sterydowe są leki wziewne, ale to na kaszel przy alergii, zeby nie powstała astma.


Ale konkretniej: odkąd pamiętam zawsze sprawdzały się inhalacje wszelkiego rodzaju: rumianek, solanka, mieszanki z eukaliptusem. Wdychanie czosnku i cebuli. i jedzenie 06.gif Także picie herbatki z pokrzywy trochę łagodzi. Jeśli to pyłki, to dużo wietrzyć mieszkanie, pościel... z samego rana albo całkiem pod wieczór, bo najmniej pyłków lata, często myć ręce i twarz w letniej wodzie, trzmyać się z dala od łąk i kwiatków. Często wycierać na mokro podłogi itp, bo pyłki się zbierają. Nie sprzyja też suche powietrze, to dobrze nawilżać.

...i czekać aż wiosna minie 41.gif

powodzenia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.