To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czy robicie same kremy i inne kosmetyki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
mama_oliwki
znalazłam kilka fajnych stronek i fora kosmetyczne
dziewczyny same robiÄ… sobie kremy, toniki czy sera
produkty i półprodukty kupują w internetowych sklepach np
www.mazidla.pl
sa tam recepruty i takie tam....
dziewczyny chwala sobie robione kosmetyki
jak jest u was?
maania
ja stosuję ale zamawiam z biochemiaurody.com 06.gif są tam zestawy które zawierają składniki w odpowiednich proporcjach, poza tym właścicielka tego sklepu zawsze doradzi co dla naszej cery będzie odpowiednie.
miałam problemy ze skórą, trafiłam na świetną kosmetyczkę i tak sie zaczęło.
Mariena
Nigdy nie przyszlo mi to do glowy. Lubię rękodzielnictwo, ale chyba w innym zakresie, w tej kwestii zostane chyba przy kupnych specyfikach.
Agnieszka(mamaMieszka)
Ja jeszcze nie stosuje, ale na forach, zwlaszcza wegetariankich poznalam wiele dziewczyn,ktore od dawna tylko "domowej roboty" kosmetykow uzywaja (nie testowane na zwierzetach) i bardzo sobie je chwala...
P.s. aha, adres do stronki, o kt. chodzi Mamie Oliwki to www.mazidla.com icon_wink.gif
Podrawiam
lena77
ja zamawiam w mazidlach i w biochemii urody. na razie kupuje te najprostsze albo takie produkty, ktore mozna stosowac samodzielnie, bo nie mam jeszcze miarek ani wagi. ostatnio odkrylam eclipte do wlosow, ktora lacze z kwasem hialuronowym w zelu. po prostu rewelacja.
ciao
ja sie przymierzam do zrobienia peelingu do ciala z fusow kawy ale cos mi marnie idzie zbieranie tych fusow,dopiero jak umyje filizanki przypominam soobie ze powinnam je odlozyc do miseczki 21.gif
trzkasienka
piling jest fajny icon_smile.gif ale ja niepijaca kawy zaparzam sobie fusy esktra tylko do pilingu... nie ja, ale moj maz robi mydla, srodki do prania, raz mi zrobil szampon ale musi jeszcze troche popracowac, bo efekt nie byl zbyt ciekawy 06.gif
mama_oliwki
CYTAT(lena77 @ Thu, 02 Apr 2009 - 17:57) *
ja zamawiam w mazidlach i w biochemii urody. na razie kupuje te najprostsze albo takie produkty, ktore mozna stosowac samodzielnie, bo nie mam jeszcze miarek ani wagi. ostatnio odkrylam eclipte do wlosow, ktora lacze z kwasem hialuronowym w zelu. po prostu rewelacja.

ja zakupiłam kwas hialurynowy 06.gif
faktycznie fajnie mięciutka skora po nim jest na razie nic więcej nie moge powiedzieć..
a i czekam na olej arganowy
i kupiłam jeszcze (ale to juz z LOREALA) MIKRODERMABRAZJE
mama_oliwki
LENNA opisz działąnie odżywki moze tez sobie sprawie
lena77
ja tego kwasu do twarzy nie moge stosowac, albo nie potrafie, nie wiem-roluje mi sie i mam wrazenie, ze jednak zapycha mi pory. lacze wiec go z eclipta. sypie do miseczki owa eclipte (na oko) dodaje ciut wody i troche kwasu, by bylo geste. nakladam na wlosy; po 30 minutach myje wlosy. jestem tak zachwycona efektami, ze zlozylam w bu mega zamowienie tylko na eclipte i kwas. wlosy mam ciemne, cieniutkie, falowane z tendencja do puszenia. po tej odzywce sa grube i tak fajnie pofalowane i kolor jest taki brazowy, choc eclipta nie barwi wlosow. moj zachwyt nad tym produktem po prostu nie ma granic. gebule traktuje hydrolatem oczarowym zamiast toniku, ktory tez jest rewelacyjny. od czasu jak odkrylam mazidla i biochemie nie kupuje zadnych gotowych kosmetykow, oprocz tuszy do rzes. wlosy farbuje henna zmieszana z amla i indygo. dostalam krecka po prostu. szkoda tylko, ze niektore z tych specyfikow strasznie smierdza, np. spirulina smierdzi jak kurze g....
ciao
a ja w koncu wyprobowalam peeling do ciala z fusow kawy i jest .....REWELACYJNY!!!
Szkoda tylko ze go nakladalam na stojaco,nie pomyslalam zeby sobie siasc w wannie,efekt byl taki ze wszystko wokol bylo brudne z kawy 37.gif
mama_oliwki
CYTAT(lena77 @ Tue, 07 Apr 2009 - 13:39) *
ja tego kwasu do twarzy nie moge stosowac, albo nie potrafie, nie wiem-roluje mi sie i mam wrazenie, ze jednak zapycha mi pory. lacze wiec go z eclipta. sypie do miseczki owa eclipte (na oko) dodaje ciut wody i troche kwasu, by bylo geste. nakladam na wlosy; po 30 minutach myje wlosy. jestem tak zachwycona efektami, ze zlozylam w bu mega zamowienie tylko na eclipte i kwas. wlosy mam ciemne, cieniutkie, falowane z tendencja do puszenia. po tej odzywce sa grube i tak fajnie pofalowane i kolor jest taki brazowy, choc eclipta nie barwi wlosow. moj zachwyt nad tym produktem po prostu nie ma granic. gebule traktuje hydrolatem oczarowym zamiast toniku, ktory tez jest rewelacyjny. od czasu jak odkrylam mazidla i biochemie nie kupuje zadnych gotowych kosmetykow, oprocz tuszy do rzes. wlosy farbuje henna zmieszana z amla i indygo. dostalam krecka po prostu. szkoda tylko, ze niektore z tych specyfikow strasznie smierdza, np. spirulina smierdzi jak kurze g....

spirulina to glon, więc śmierdzi 43.gif
ja tez mam cienkie włosy i takie sianowate
chociaz dużo mi sie juz poprawiły
nie wiem od czego od tak
wiesz co mi sie kwas nie wałkuje wchłania się i tyle po nim...
buźka mięciutka jak pupcia nie mowlaczka 29.gif
mama_oliwki
CYTAT(ciao_848 @ Tue, 07 Apr 2009 - 14:19) *
a ja w koncu wyprobowalam peeling do ciala z fusow kawy i jest .....REWELACYJNY!!!
Szkoda tylko ze go nakladalam na stojaco,nie pomyslalam zeby sobie siasc w wannie,efekt byl taki ze wszystko wokol bylo brudne z kawy 37.gif

pilungujesz całe ciało czy tylko tam gdzie cellul
hm..
nie wiem czemu ale zaraz mi siÄ™ kojarzy, ze kawa to na cellul jest icon_rolleyes.gif
mama_oliwki
mam już dermabrazje z loreala juz sobie nawet raz zrobiłam
faktycznie jak papier ścierny
zobaczymy jakie będą efekty
i mam już olej arganowy
jeszcze tylko coÅ› od wewnÄ…trz musze sobie zafundowac
myslałam o wyciągu z pestek winogrona
wiecie coÅ› na ten temat??

i chyba zakupie tonik z kwasami AHA i BHA
ciao
cale cialo tre choc najbardziej to szanowna pupe i nogi 03.gif
mama_oliwki
CYTAT(ciao_848 @ Thu, 09 Apr 2009 - 23:16) *
cale cialo tre choc najbardziej to szanowna pupe i nogi 03.gif

04.gif 04.gif a jednak i jak efekty?
mama_oliwki
CYTAT(lena77 @ Tue, 07 Apr 2009 - 13:39) *
ja tego kwasu do twarzy nie moge stosowac, albo nie potrafie, nie wiem-roluje mi sie i mam wrazenie, ze jednak zapycha mi pory. lacze wiec go z eclipta. sypie do miseczki owa eclipte (na oko) dodaje ciut wody i troche kwasu, by bylo geste. nakladam na wlosy; po 30 minutach myje wlosy. jestem tak zachwycona efektami, ze zlozylam w bu mega zamowienie tylko na eclipte i kwas. wlosy mam ciemne, cieniutkie, falowane z tendencja do puszenia. po tej odzywce sa grube i tak fajnie pofalowane i kolor jest taki brazowy, choc eclipta nie barwi wlosow. moj zachwyt nad tym produktem po prostu nie ma granic. gebule traktuje hydrolatem oczarowym zamiast toniku, ktory tez jest rewelacyjny. od czasu jak odkrylam mazidla i biochemie nie kupuje zadnych gotowych kosmetykow, oprocz tuszy do rzes. wlosy farbuje henna zmieszana z amla i indygo. dostalam krecka po prostu. szkoda tylko, ze niektore z tych specyfikow strasznie smierdza, np. spirulina smierdzi jak kurze g....

może za szybko nakładałaś krem po kwasie
mi sie też tak zrobiło
nakładam kwas odczekuje z 10min i dopiero krem
jak nałoże krem zaraz po kwasie to tez sie wałkuje
lena77
CYTAT(mama_oliwki @ Wed, 15 Apr 2009 - 17:11) *
może za szybko nakładałaś krem po kwasie
mi sie też tak zrobiło
nakładam kwas odczekuje z 10min i dopiero krem
jak nałoże krem zaraz po kwasie to tez sie wałkuje

nie wiem, ale zauwazylam , ze po potraktowaniu kwasem gebuli, na drugi dzien mam brode usiana pryszczami; wiec chyba zel nie dla mnie.
wczoraj dostalam puder bambusowy-super.
mama_oliwki
a jak jest z odcieniami pudru
bo przecież nie kazdy będzie pasował do mojej karnacji bladej twarzy
lena77
jest bialy, ale nie powoduje bielenia twarzy. mozna go uznac za transparentny. lekko matuje i tak odswieza twarz, nawet moje brodowe gule tak jakos pojasnialy. albo to juz autosugestia? cholera wie.ale poki co jestem zadowolona
mama_oliwki
ja wcale nie uzywam pudrów ani podkładów
jakoś mi strasznie przeszkadzały
albo nie byłam przyzwyczajona do nich


jakbyscie wypróbowały jakies super kosmetyki to polećcie
ciao
CYTAT(mama_oliwki @ Wed, 15 Apr 2009 - 17:09) *
04.gif 04.gif a jednak i jak efekty?


No chodze i sama sie macam,dotykam,taka jestem gladziutka 06.gif to poniekad tez z braku meza 03.gif
ciao
kurcze teraz jeszcze raz przeczytalam co napisalam 37.gif ,oczywiscie bez dwuznacznosci z tym maceniem siebie 04.gif
mama_oliwki
to co ten mąż z toba wyprawia, że tracisz gładkość? 29.gif 29.gif 29.gif
mama_oliwki
ciao 848 samymi fusami siÄ™ pilingujesz czy masz jakis przepis?
ciao
CYTAT(mama_oliwki @ Thu, 04 Jun 2009 - 18:50) *
to co ten mąż z toba wyprawia, że tracisz gładkość? 29.gif 29.gif 29.gif


A to juz chyba z racji wieku 37.gif
Same fusy plus zel pod prysznic
mama_oliwki
gdzieś wyczytałam,z e nie którym dziewczynom od fusów pękały naczynka
jak u was z tym?
Karrramba
Mi popękały na udach. 21.gif
mama_oliwki
hmm
no właśnie ja tez zauważyłam kilka pajęczynek na udzie chociaz nie robiłam jeszcze pilingu kawowego,
więc sobie daruję co by nie miec więcej
gilly
Może głupie pytanie ale skąd wziąć rzeczy do produkcji takich kosmetyków?
muppet
CYTAT(gilly @ Fri, 28 Jul 2017 - 08:57) *
Może głupie pytanie ale skąd wziąć rzeczy do produkcji takich kosmetyków?


Często są w aptece. Ja jeszcze na allegro kupuję.
kuna87
Moja ciotka z wujkiem zaczęli sami kosmetyki robić..
Ale już trochę przeginają, bo wszystko jest bee tylko ich cudowne kosmetyki sa cacy
Nejt
Osobiście nie robię sobie takich specjałów , ponieważ sama nie posiadam odpowiedniej wiedzy . Znam jednak osobę, która wytwarza takie rzeczy i sprzedaje . są to takie totalnie naturalne kosmetyki , Ostatnio zaczęłam je stosować i wydaje mi się , że jest efekt , ale tak naprawdę ocenię to po kilku miesiącach stosowania . Niemnie jednak wydaje mi się , że takie rzeczy są coraz popularniejsze , ponieważ ludzie w coraz mniejszym stopniu chcą wcierać się w siebie rozmaite chemikalia , których nie brakuje w rzeczach sklepowych. Także jak ktoś ma pojęcie o tym to może założyć firmę i chyba nawet na tym zarobić
blanca89
Kiedyś miałam zamiar zrobić sobie sama krem, ale później zapał jakoś mnie opuścił. Wolę kupować dermokosmetyki w aptece, bo jeszcze najlepiej mi służą. Przy wrażliwej cerze boję się eksperymentować.
Brigit
Też kupuję dermokosmetyki, ale słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat samodzielnie robionych kosmetyków i chyba się w końcu skuszę icon_wink.gif Nie wiem tylko gdzie szukać dobrych przepisów?
Annka100
Ja sama robię czasami peelingi z kawy i miodu, czasami mieszam olejki do twarzy sama. Ale bawić się w tworzenie kremu z półproduktów... za dużo zachodu z tym i pewnie one mają krótki termin przydatności.. nieee 06.gif
muppet
A czemu? Co Ci nie wychodziło?
hanna3
Mozna w ten sposob poprawiac sobie wyglad swojej cery. Mi pomagaja kosmetyki Skin79. I jak dodatkowo sie dolozy takie zabiegi domowe to mozna miec ladna cere. Peelingi sa fajne.
muppet
Nie znam tych produktów. Ale ostatnio większość kosmetyków robię sama, nie interesuje się więc nowinkami.
śrubka
Nie, nie mam na to czasu ani ochoty
Alice7
Może nie tyle co robię własne kosmetyki, ale używam naturalnych produktów typu olejki. Świetnie się sprawdzają do pielęgnacji włosów, twarzy oraz całego ciała.
alessandraa
Ja nie robię sama kremów, bo nie mam na to czasu, ale często stosuję oleje. Moja pielęgnacja dłoni i ciała polega na tym, że zwracam uwagę na kosmetyki, których używam i staram się wybierać naturalne kosmetyki, które mają dobry wpływ na skórę.
monkka9
Czasami staram się zrobić w domu jakiś kosmetyk. nie eksperymentowałam z tym jeszcze za bardzo, ale do tej pory robiłam peeling do ciała, maseczkę i płukankę do włosów i olejek do olejowania dłoni. Ale chciałabym się bardziej tym pobawić icon_smile.gif
Marcelina78
W sklepach jest tyle dobrych, gotowych kosmetyków, że szkoda mi czasu na siedzenie i robienie w domu własnych. Ostatnio odkryłam produkty https://www.le-petit-marseillais.pl/ i jestem zachwycona. Mam ich krem do mycia i regenerujące mleczko, działają cuda na moją suchą skórę, już dawno nie była tak nawilżona i gładka w dotyku. W dodatku podczas ich stosowania wokół unosi się fantastyczny zapach.
rowan_berry
Jeśli lubicie robic kosmetyki to zobaczcie koniecznie botame w doz.pl. Mają czyste masło shea, różne olejki, hydrolaty. Cuda można zrobić z nich: https://www.doz.pl/apteka/k3378-Botame
michaska
Kilka razy zrobiłam takie domowe kosmetyki, ale chyba nie do końca mi one odpowiadały, bo miałam po nich bardzo suchą i szorstką skórę. A odkąd zaczęłam mieć problemy z reakcjami alergicznymi na różne składniki, to przestałam się bawić w takie własne laboratorium i zaufałam specjalistom. Ale jeśli ktoś nie ma problemów z cerą, to uważam, że to całkiem fajna zabawa icon_smile.gif
Leonia
A czy próbowała któraś z Was zlecać zrobienie kremu w aptece, zgodnie z jakąś konkretną recepturą? Wiem, że niektóre apteki mają takie zaplecze i ofertę. Działa to?
chibiusa
Kilka razy miałam od dermatologa receptę na krem na rogowacenie naskórka, najlepiej działał na moją dolegliwość, wiem że na pewno apteki Doz realizują takie recepty
monkowa
Nie robiłam jeszcze nigdy żadnych bardzo złożonych kosmetyków. Tylko ewentualnie jakiś peeling kawowy albo albo cukrowy. Ewentualnie jakaś prosta płukanka na włosy. Ale nie miałam odwag, żeby zrobić np. krem do twarzy czy jakiś balsam do ciała. Ale może warto spróbować swoich sił icon_biggrin.gif
Alutka990
Ja robie glownie maseczki do twarzy, tak szkoda mi czasu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.