To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Książka o muzyce

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Truśka
Nie za bardzo wiem gdzie umieścić ten post więc tu, ale jakby było odpowiedniejsze miejsce to proszę przenieść.
Szukam jakiejś książki/publikacji o muzyce dla laika. Chciałabym aby zawierała podstawowe rzeczy typu układ dźwięków na pięciolinie (jak coś nie fachowo piszę to przepraszam icon_redface.gif) , jakie są nuty i takie podstawy. Czy jest coś takiego istnieje?
Agnieszka AZJ
Ale bardziej dla dziecka czy dla dorosłego ?

Bo jak dla dziecka to fajne są książki Lidii Bajkowskiej np. "Porwanie królewny Nutki". Niestety już nie do dostania.
Truśka
dla takiego większego dziecka i dla dorosłego, który jest w tym temacie totalnym laikiem (czyli mnie) chodzi mi coś takiego jak Wesołe instrumenty. Aby czasami można by było się zawartą w niej wiedzą podeprzeć np. w odrabianiu pracy domowej, wyjaśnianiu prostych zagadnień. Ale namotałam 29.gif
Agnieszka AZJ
Nie namotałaś - rozumiem, o co Ci chodzi, ale nie znam nic takiego. Jak znajdziesz - daj znać icon_wink.gif
myszka
A może "Wiolinek i Nutka" z serii PUS? Ogólnie polecam, chociaż nie wiem, czy o to właśnie biega. W każdym razie jest o pięciolinie i nutach. icon_smile.gif
Truśka
CYTAT
A może "Wiolinek i Nutka" z serii PUS? Ogólnie polecam, chociaż nie wiem, czy o to właśnie biega. W każdym razie jest o pięciolinie i nutach.

he he PUS-y niedawno sprzedałam bo myślałam, że mi dzieci trochę wyrosły. Tak naprawdę szukam czegoś podobnego do tablic matematycznych. Otwieram i mam same formułki wyjaśniające. icon_wink.gif
justin
to może Słownik muzyczny.
Truśka
CYTAT
to może Słownik muzyczny.

Dzięki. icon_biggrin.gif To jest myśl idę szukać w księgarniach
justin
powodzenia, kiedyś, chodząc do szkoły muzycznej miałam taki, mały, ale wszystko co potrzebowałam w nim znajdowałam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.