To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nagroda-czy zaliczy się do zasiłku macierzyńskiego

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

beata1983
Witam!
Może ktoś z forumowiczów wie jak oblicza się wysokość zasiłku macierzyńskiego. A dokładnie chodzi mi o to czy do średniej branej pod uwagę do ustalenia wysokości zasiłku, zaliczy mi się nagroda wypłacona w dniu 03.06.2009 roku koło 2500zł, a termin porodu mam na 14.06.2009 roku. dodam ze nie jesetm na chorobowym. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
moko.
nie pomyliłas się w datach ?
jesli nagroda zostanie wypłacona w VI i macierzyński zacznie się w VI ( dodam, że do ostatniego dnia pracujesz) to podstawa do obliczenia macierzyńskiego będzie brana do m-ca przed chorobą. Czyli podstawa z 12 m-cy* to podstawa za okres od VI.2008 - V.2009. Więc to wszystko co będziesz mieć wypłacone w VI nie wejdzie do podstawy macierzyńskiego.

*nie zawsze
beata1983
Dziękuję bardzo za odpowiedz. Ale i mi też tak się wydawało. Na szczęście są szance że nagroda ta zostanie wypłacona 31.05.2009 roku. Wtedy zaliczy mi się to do podstawy wyliczenia zasiłku macierzyńskiego. Jeśli mogę jeszcze zapytać, to tak w ogóle kto płaci ten zasiłek zakład pracy czy ZUS?
jaAga*
Wypłaca w zależności od ilości zatrudnionych osób: zus bądź zakład pracy, ale zawsze z pieniędzy ZUS icon_wink.gif.
beata1983
Dzięki za odpowiedz. U mnie jest zatrudnionych ok. 200 osób, także zakład pracy będzie wypłacał świadczenie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.