To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Flixotide a apetyt

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ania f.
Witam mam dośc nietypowe watpliwości. Mój 4-letni synek, od kilku miesięcy jest na wziewach Flixotide najpierw 2#2 wziewy obecnie 2#1. Od czasu stosowania tego leku zaczął duzo więcej jeść. Wcześniej był niejadkiem najwiekszy problem był z obiadami i kolacjami, owoców tez nie chciał jeść> Teraz te problemy sie skończyły i odżywia sie według mnie b. zdrowo. Jednak zauważyłam że zaczął przybierać na wadze. Czy ten zwiekszony apetyt moze miec jakiś związek z przyjmowaniem leków, czy cos sobie wymysliłam. Dzieki
Ma.
Z doswiadczenia nie wiem, ale mojej siosty syn jako maluch(nie caly rok) mial astme i alergie...tzn jakies pocztkowe satdium, na szczescie wyleczone i tez mial leki wziewne...bardzo tyl, byl jak paczek...lekarz powiedzial ze to wlasnie od lekow wziewnych...z jednej strony to dobrze ze dziecku wrocil apetyt ale z drugiej trzeba pilnowac bo chociaz grubasek jest sliczny to wieksze szanase na jakiws przypadlosci...no i meczy sie szybciej...zdrowka zycze
ania f.
Dzieki Magdalenko. Mój synus jest bardzo ruchliwy. Teraz wiosna to zaczęła sie jazda na rowerze, piłka i bieganie, więc mam nadzieje ze troszke tych kilogramów "wybiega". Tylko z dugiej strony pamietam doskonale jego wcześniejszy wstręt do jedzenia wielu wartościowych rzeczy, no i teraz ciesze sie że dobrze sie odżywia. Zreszta idziemy niebawem na bilans to może poediatra cos doradzi
Ciocia Magda
U nas było odwrotnie. Podczas podawania sterydów apetyt był taki sobie (właściwie bez zmian po poprzednim niejadkowstwie), natomiast po odstawieniu leków icon_rolleyes.gif . Ewelina miała odstawiane leki jako pierwsza - i nagle zmieniła się w kuleczkę, ważyła 4kg więcej niż Zosia (wcześniej różnica wynosiła 1kg) i wyrosła też dobrych parę centymetrów w górę ponad siostrę. To był taki jednorazowy skok. Po odstawieniu leków Zosi efekt nie był taki spektakularny, ale apetyt zdecydowanie się poprawił.
ania f.
Witam ponownie. Po konsultacjach z pediatrą, odstawiałam synkowi Flixotide, a tydzień później Singulair (zapomniałam napisać w pierwszym poście że również to bierze). Jak ręką odjął ta cała "opuchlizna" jak ją nazwałam zeszła. Jego buźka nie przypomina już "księżyca w pełni" i wogóle całe ciałko zeszczuplało. Pediatra stwierdził ze leki, które przyjmował mały według niego były dane przez alergologa zbyt pochopnie. Nie ma żadnych objawów tzn. duszności, kaszlu, kataru. Mam nadzieję, że będzie ok. Pozdrawiam
Mika
moi synowie biorą oba te leki i fakt-Jasiek zaczął jeś jak smok icon_wink.gif ale on ma taką przemianę materii,że jest przy tym suchy jak szczur icon_lol.gif
Anton je minimalnie więcej i wilczy apetyt lapie go zaraz po wzięciu Singulair`u
bardziej mnie martwi spowolniony wzrost -obaj są dużo niżsi od rówieśników icon_neutral.gif
leków odstawić nie mogę- wszystko co uczula chlopaków rośnie w koło nas
*Blue*
A wiesz, Mika, trafne spostrzeżenie z tym wzrostem. Misiek też niższy od rówieśników.. icon_rolleyes.gif
Leków też nie mogę mu odstawić, bo ostatnim razem po miesiącu miał takie napady kaszlu, że zaraz musiałam dawki zwiekszać. icon_sad.gif
Co do apetytu, to ma średni. Jeżeli chodzi o masę ciała to waży 17,5 kg i sterydy " w uda" mu poszły jedynie. Bez zmian od ponad 2 lat Serevent i Flixotide.
pyska2000
Nie przejmuj się mój syn od 7 lat bierze Flixotaid na począśtku bardzo przytył ale pózniej jego waga wróciła do normy.
ania f.
Dziękuje za odpowiedzi. Po odstawieniu leków nie dzieje się nic niepokojącego. Teraz mały ma katarek, ale u nas w rodzinie wszyscy przeziębieni. Ostatnio pediatra stwierdził, że jak zacznie się coś dziać, to wrócimy do leków. Jakby co, leki czekają w apteczce, ale mam nadzieje, że nie będą nam już potrzebne.
amania
Matylda chyba tez ma większy apetyt po Flixo (albo singularze), choć jakoś szczególnie nie przytyła (wagę ma w normie).
Za to nie pamiętam, żeby Marysia tak reagowała - raczej nie zmieniał jej się apetyt w żadną stronę.
angelab777
Witam serdecznie.

Jestem tutaj po raz pierwszy i nie bardzo wiem do kogo i gdzie się zwrócić.
Mój problem to chrypka przy podawaniu Flxotide. Moja pięcioletnia córeczka od prawie trzech tygodni przyjmuje ten lek. Do tej pory było wszystko ok, kaszel, katar się uspokoiły. Od trzech dni ma natomiast pogłębiającą się chrypkę. Nie wiem co mam robić. Tyle naczytałam się o skutkach ubocznych. Bardzo proszę o poradę co mam robić. Dodam że oprócz Flixotide nie przyjmuje innych leków.

Pozdrawiam:)
Pestka23
Na wszelki wypadek idz do lekarza prowadzÄ…cego....

Moj syn dostaje flixsotide od stycznia teraz ma 9 miesiecy.. były tygodnie ze dostawala dwa razy dziennie po poł ampułki.. i do tego berodual... i tez mial chrypke ale po jakies godzienie mineło
Byłam z tym nawet u lekarza i stwierdzil ze to jest normalne ale trzeba obserwowac by sie nie przedłuzyło..
ania f.
No i klapa. Po dwóch miesiącach (dodam spokojnych) po odstawieniu leków znowu sie zaczął kaszel. Najpierw infekcja wirusowa, która przeszła w ostry kaszel. leczenie, niby wszytsko ok. A po trzech dniach kaszel pojawił sie na nowo, zwłaszcza rano zaraz po przebudzeniu. No i znowu zaczynamy podawanie Flixotide. I pewnie znowu przytyje, a tak fajnie teraz zeszczuplał. Ale najwazniejsze zeby kaszelek sie uspokoił. Ech ta alergia...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.