To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kiedy odstawić pigułki przed ciążą?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Villi
Wstępnie na maj/czerwiec planujemy zaciążenie icon_smile.gif
Od 2,5 roku biorę Femoden i nie wiem kiedy najlepiej odstawić. Czy już, czy jeszcze poczekać?
Bo w poniedziałek kolejne opakowanie powinnam zacząć i nie wiem co robić... a ginekolog szanowny dopiero po nowym roku mnie przyjmie icon_evil.gif

Czekam pilnie na odpowiedzi icon_smile.gif
Pozdrawiam
Villi
Beata Białystok
Trzeba odstawić co najmniej 3 miesiące przed planowaną ciążą, ale więcej też nie zaszkodzi icon_smile.gif
aluc
podobno teraz najbardziej konserwatywni lekarze zalecajÄ… odczekanie trzech normalnych cykli po tabletkach icon_biggrin.gif
i.
Również twierdzę, że 3 m-ce wink.gif
Można oczywiście zrobiś sobie dłuższą przerwę, a czasem wychodzi krótsza i też jest OK wink.gif
feroMonik
Po prostu zajście wcześniej (przed upływem minimum trzech cykli) grozi ciążą mnogą lub pozamaciczną.

Mam nadzieję, że nie poczujecie się zniesmaczone, gdy opowiem historię mojej koleżanki. Która zaszła zaraz po odstawieniu tabletek (tak od razu) i jedno jajeczko miała zagnieżdżone prawidłowo a drugie w jajowodzie! Zoperowano jej tę ciążę pozamaciczną i na szczęście udało się tę drugą utrzymać. Dzidzia urodziła się zdrowa, ale co przeżyła, to jej. No i teraz nie ma jednego jajowodu icon_cry.gif

A ja odstawiłam 6 mies. przed planowaną ciążą. Ale zaszłam dopiero w 3 cyklu, co dało w sumie 9 mies. po odstawieniu pigułek icon_smile.gif
i.
A ja brałam pigułki i zaszłam w ciążę - to było 10 lat temu icon_wink.gif I urodziłam zdrowe dziecię.
Natomiast przed drugą ciążą tabletki odstawiłam 9 m-cy przed zajściem w ciążę i urodziłam nie całkiem zdrowe icon_confused.gif
feroMonik
Ilka, no pewnie, że to o niczym nie przesądza, ale po prostu istnieje pewne ryzyko i jeśli można, to dlaczego by go nie uniknąć?
i.
Oczywiście, że ryzyka trzeba unikać. Napisałam to tylko jako ciekawostkę wink.gif

Chodziło mi o to, że jak się zajdzie wcześniej niż po upłynięciu 3 m-cy nie musi to oznaczać tragedii wink.gif
amania
CYTAT(ilka)
A ja braÅ‚am piguÅ‚ki i zaszÅ‚am w ciążę - to byÅ‚o 10 lat temu  :wink: I urodziÅ‚am zdrowe dzieciÄ™.
Natomiast przed drugÄ… ciążą tabletki odstawiÅ‚am 9 m-cy przed zajÅ›ciem w ciążę i urodziÅ‚am nie caÅ‚kiem zdrowe  :?


Ilka u mnie to samo. W ciążę z Maryśką zaszłam, jak zrobiłam sobie zaleconą przerwę tabletkową. Od razu i wszystko bylo o.k.
W ciążę z Alicją zaszłam 9 miesięcy po odstawieniu tabletek....

Co oczywiście nie zmienia faktu, że przerwa powinna wynosić conajmniej 3 miesiące!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.