To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Do osób biorących euthyrox

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

CrazyMary
Euthyrox zaczęłam brać brać w drugiej ciąży z powodu niewielkiej niedoczynności tarczycy. Po ciąży zmniejszono mi dawkę na pół tabletki. Czułam się bardzo dobrze. Mimo zarywanych nocy, całkiem dobrze funkcjonowałam, nawet wieczorami miałam jeszcze siły (o dziwo), żeby posiedzieć czy coś zrobić. Ostatnio lekarz po kontroli badań krwi, podniósł mi dawkę na całą tabletkę. Od tej pory ciągle jestem śpiąca, wieczorem, nawet po przespanej nocy (kiedy mąż bierze dyżur z młodym), zasypiam snem kamiennym na kanapie w połowie filmu jeszcze przed 22. 37.gif

I teraz mam pytanie - jak to jest możliwe? Przecież euthyrox powinien dodawać energii a nie ją zabierać. Czy jest możliwe działanie odwrotne czy też moja senność jest po prostu związana z czymś innym i to zbieg okoliczności? Może ktoś wie? Bo wizytę mam dopiero w czerwcu...
lena.
Kiedyś brałam euthyrox, teraz biorę letrox ale to niby to samo. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek po zastosowaniu tego leku miała podobne objawy do Twoich, a właściwie objawy takie miałam, ale napewno nie były one skutkiem ubocznym leczenia icon_biggrin.gif
Z tego, co mi wiadomo ogólnie niedoczynność tarczycy może wywoływać u chorego uczucie zmęczenia, ospałość lub wręcz odwrotnie: pobudzenie i nerwowość. Wszystko zależy od pacjenta. Podobnie jest z działaniem leków: u jednej osoby nie wywołują skutków ubocznych, u drugiej wywołują pewne objawy, a u jeszcze innych wywołują zupełnie inne.
Jeżeli masz taką możliwość to wykonaj badanie hormonu tarczycy TSH i porównaj z poprzednim. Jesli wynik będzie znacząco różnił się od poprzedniego lub jeśli będzie od niego wyższy to radziłabym udać się do endokrynologa.
Mam nadzieję, ze pomogłam icon_biggrin.gif Najlepiej to nie przejmuj się i wypoczywaj tyle, ile potrzebujesz, a wizyta u lekarza rozwieje zapewne wszystkie Twoje wątpliwości.
Życzę dużo zdrówka!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.