To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tulla
23 marca złożyłam wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy (jako pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego). Mamy 6 kwietnia (wg wniosku od dzisiaj miałabym pracować krócej), a odpowiedzi od pracodawcy nie ma. Próbowałam skontaktować się z kadrową, ale otrzymałam informację, że ona nie ma czasu na rozmowę ze mną, a decyzja dotycząca mojego wniosku nie została podjęta. Nie dostałam również odpowiedzi na pytanie, czy mogę dzisiaj wyjść z pracy o godzinie, która miałaby mnie obowiązywać, czy wg wcześniejszego wymiaru.
Co z tym fantem zrobić? Nie mogę dodzwonić się do PIPu, nie mam kogo poprosić o poradę.
jaAga*
Tulla może nie jestem ekspertem, ale wg mojej wiedzy wniosek o obniżenie wymiaru podobnie jak ten o urlop wychowawczy nie może być rozpatrzony negatywnie. Skoro wniosek złożyłaś, to pracodawca musi go uwzględnić, pozostaje tylko kwestia w jakich godzinach i za jakim wynagrodzeniem co uzgodnienia.
tulla
no właśnie - wiem, że wniosek musi zostać rozpatrzony. Wnioskowałam o obniżenie wymiaru czasu pracy od 6.04, czyli od dzisiaj, wniosek złożyłam 2 tygodnie wcześniej, a na odpowiedź czekam i czekam. Kadrowa wyraźnie unika rozmowy ze mną, więc napisałam maila z pytaniem do której mam być dzisiaj w pracy. W odpowiedzi dostałam informację, że jeszcze nie rozpatrzyła wniosku icon_eek.gif zgłupiałam...
moko.
Tulla w takiej sytuacji pracujesz juz w obniżonym wymiarze, mimo iż nie masz tego na piśmie. Generalnie jeżeli chodzi o wniosek o obniżenie etatu to tu nie ma jako takiego rozpatrzenia - poinformowałaś pracodawcę - pracodawca musi się do tego ustosunkować- czyli ZGODZIĆ - to wynika z przepisów kodeksowych - jest to uprawnienie rodzica, nie moze odmówić(szef), jedynie rozpatrywac może opcję innego stanowiska pracy! ale to już inna kwestia.
Tulla uważam, ze uderzyć powinnas nie do kadrowej lecz do szefa.
tulla
dzięki moko. za odpowiedź! szef jest cudzoziemcem i wścieka się, jak mu zawracamy głowę. Kadrowa to jego kochanka, więc sytuacja się komplikuje 21.gif
moko.
Tulla więc uważam, ze sprawa jest jasna. Napisz emaila do kadrowej, ze w ziązku ze złożonym wnioskiem o obniżenie wymiaru czasu pracy od dnia 06.04 pracujesz do godziny XX, jeśli jednak pracodawca ma inna propozycję godzin pracy to czekasz na wiadomość i tyle.
Powodzenia
p.s
też znałam takiego szefa :/
tulla
dzięki icon_smile.gif
w piątek w końcu dostałam odpowiedź. Chyba się w końcu szanowna pani DYREKTOR dogrzebała do odpowiednich przepisów...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.