To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Sokowirówkę...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Edi Zet :)
....chcę zakupić. Taką na potrzeby 5-cio osobowej rodziny. Co polecacie? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Dziękuję icon_smile.gif
Maadzik
Dla mnie najważniejsze, żeby owoców nie trzeba było kroić na zbyt małe kawałeczki, bo wtedy robienie soków może obrzydnąć po drugim razie. No i łatwość mycia - im więcej zakamarków tym gorzej. Modelu konkretnego raczej nie polece bo dowiedziałam się o tych rzeczach dopiero po zakupie 21.gif
trylinka
Ja się wychowałam na starej chyba ruskiej sokowirówce, w której wytłoki wirowały w bębnie po starciu. Gdy kupowałam dla siebie takiej już nie było. Zawsze wiruje tylko tarcza, przez co połowa soku zostaje w wytłokach. Może będziesz miała więcej szczęścia i znajdziesz taką jak nasza stara.
monte
Edi, duża moc, duży otwór na owoce/warzywa, żeby wszystkie części ruchome dało się myć w zmywarce, żeby sok nie chlapał ściekając, niekoniecznie biała bo może się brudzić od np. marchewki - to wszystko co teraz przychodzi mi do głowy, a dla mnie było ważne.

Trylinka, kiedy przed zakupem przeglądałam opinie konsumenckie o różnych typach i modelach sokowirówek na różnych forach, co jakiś czas powtarzała się jedna opinia: miałem/miałam sokowirówkę radziecką/NRDowską i tamte to dopiero sok wyciskały. Wszystko wskazuje jednak na to, że "to se ne wrati" icon_lol.gif bo takich modeli się już nie produkuje. Natomiast są sposoby na wykorzystanie nie całkiem odciśniętych wiórów.
Edi Zet :)
Powiem szczerze że spodziewałam się odpowiedzi jaki model, jaka firma. Pomożecie? icon_smile.gif
Maadzik
Szwagierka ma, bardzo jest zadowolona ale nie wiem, jaki model. Pojade jutro na święta to zerkne u niej i napisze, jaka to dokładnie
Edi Zet :)
dzięks icon_smile.gif
yellow
Edi ja mam taka https://www.agito.pl/sokowirowki-wyciskarki...1130.38620.html i jestem zadowolona ( z tym ze nie mam porównania z innymi) ma duzy otwor na owoce, owoce wyciska na suchy wiór niemalże, łatwo sie myje . Z czystym sumieniem moge polecić icon_smile.gif

edit. ... i robi duuuzo soku za jednym podejściem - we czwórke mamy problemy zeby wszystko wypic;)
trylinka
CYTAT(monte @ Wed, 08 Apr 2009 - 00:32) *
Natomiast są sposoby na wykorzystanie nie całkiem odciśniętych wiórów.



Oooo, to ja bardzo poproszÄ™!
Myślałam, że takie bezsmakowe odpady to tylko do kosza...
monte
CYTAT(Edi Zet :) @ Wed, 08 Apr 2009 - 13:16) *
Powiem szczerze że spodziewałam się odpowiedzi jaki model, jaka firma. Pomożecie? icon_smile.gif

A to proszę - mamy dokładnie taką.

Trylinko, muszę znaleźć instrukcję on-line, tam jest wiele zastosowań, od maseczek po ciasta. icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.