To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

przeziebienie a ciaza

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

michalenka
Witam jestem w 9 tygodniu ciazy i dopadlo mnie przeziebienie gardlo boli stan podgoraczkowy 37,5 i tak bardzo boje sie o moje malenstwo 41.gif nie chce brac lekow choc w tym kraju i tak nic by mi nie dali oprocz talyenolu ( tzw. panadol polski) Lecze sie domowymi sposobami (czosnek cebula miod mleko...) ale to za duzo nie pomaga 32.gif a do tego wszystkiego przypalental mi sie katar i kaszel z wydzielina 32.gif prosze podpowiedzcie mi co ja mam robic aby sobie pomoc i nie zaszkodzic malenstwu A moze ktos byl w podobnej sytuacji i wszystko zakonczylo sie dobrze 41.gif 41.gif Tak bardzo sie boje 41.gif 41.gif 41.gif
Adriannna
Odnosnie przeziebienia wiele tu pisano, poczytaj ponizsze watki...to pierwsze cztery jakie znalazlam, choc jak poszukasz znajdziesz wiele wiecej.

https://www.maluchy.pl/forum/pech-t60875.html
https://www.maluchy.pl/forum/POMozCIE-WYSOK...URA-t60629.html
https://www.maluchy.pl/forum/co-moge-na-kaszel-t50736.html
https://www.maluchy.pl/forum/Przeziebienie-...azy-t48589.html
michalenka
Dzieki adrianna78 przytul.gif
Alex87
michalenka masz racje z eu nas taylenol na pierwszy miejscu i nie wazne na co......
sprobuj isc do lekarza rodzinnego i niech Cie oslucha....czasami daja antybiotyk oczywiscie bezpieczny dla ciezarnej ...... mija kolezanka tak mial braka go na poczadku ciazy i nalemu nie zaszkodzil bo teraz ma juz 4 lata........

Serdecznie ci gratuluje malenstwa.....
michalenka
dziekuje Alex87 troszke mnie uspokoilas I tobie oczywiscie takze gratuluje malutkiej dziecinki brawo_bis.gif
ionka
Witaj,
Więc z tych naturalnych i bezpiecznych a skutecznych to polecam na kaszel pić trzy razy dziennie zaparzony majeranek. U nas jest do kupienia normalna przyprawa i wtedy zaparzam: 1 łyżkę zalewam gprącą wodą. Bardziej skuteczny jest majeranek jeśli np. zagotujesz go na mleku kilka minutek i po przestygnięciu i przecedszeniu przez sitko dosłodzisz miodem. Ja tak właśnie wyleczyłam uporczywy kaszel będąc w 5 mieś. ciąży. Na gardło polecam częste płukanie gardła szałwią lub wodą z solą, powinno zlikwidować ewentualny stan zapalny. U nas były też dostępne homeopatyczne leki na gardło: homeovox firmi Bioron, bardzo mi pomagały, są bezpieczne dla Maluszka.
Zdrówka życzę!!
Ionka
michalenka
dzieki ionka o majeranku nie slyszalam musze dzis zaparzyc a poza tym dzis jest lepiej przynajmniej goraczki nie ma bol gardla w dzien do zniesienia w nocy nie za bardzo ale jest juz troszke lepiej mam nadziej ze niedlugo odpusci mi ta choroba i juz nie wroci blagam.gif
mamajuzwkrotce
Hej dziewczyny. Mam pytanie, bo widzę, że wspominacie talyenol. Czy to jest jakiś specjalny antybiotyk dla ciężarnych ? Jeszcze nie mam takiego problemu, bo nie jestem przeziębiona ani chora, ale warto znać nazwy leków w razie czego (mam nadzieję, ze nie będą mi potrzebne). Dopiero się wgryzam w te tematy.

Michalenko. Dużo zdrówka życzę !!! Ja nigdy nie lubiłam antybiotyków, i sama zawsze leczyłam się domowymi sposobami, ale czasami domowe sposoby nie wystarczają. Teraz jak jestem w ciąży, to ze wszystkim będę biegać do lekarza i tak myślę, że dobrze gdyby Cie jednak lekarz osłuchał.
michalenka
mamajuzwkrotce Talyenol to lek w Kanadzie taki sam jak panadol w Polsce, Jest to lek typowo przeciwbolowy przeciwgoraczkowy I u mnie domowe sposoby nie zawiodly wiec tak na przyszlosc polecam wszystkim mleko z miodem z czosnkiem i maslem ten ostatni skladnik idealnie natluszczal mi gardzielko i pozwalal usnac a uwierzcie mi bol gardla milam nie do zniesienia szczegolnie w nocy przy wysuszonych sluzowkach icon_twisted.gif nastepnie herbatka goraca z cytrynka i miodem, syropek z cebuli to byly moje lekarstewka ktore mnie postawily na nogi icon_razz.gif
Ma.
a z tego co ja wiem to dla dziecka o wiele bezpieczniejsze jest branie lekow niz goraczka. oczywiscie lekow dla kobiet w ciazy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.