To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

co potrafi moje dziecko

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
moze istnieje juz taki temat czy dzial, tylko ja slepota jestem? fajnie byloby moc wejsc np w temat 1miesieczniaka, 2....3...4 itd. mnie bardzo ciekawilo czy to, co moj mlody robi jest naturalne w jego wieku i co w ogole powinien. nadal mnie to ciekawi
Ma.
gosiu, byle nie wyszedl z tego ranking czyje dziecko jest zdolniejsze etc. bo czesto jest tak wsrod mam...ze przechwalaja sie ze moj to juz u nie to a moj to tamto...pamietaj ze kazde dziecko ma swoj, bardzo indywidualny tryb rozwoju psychicznego i ruchowego. prosty przyklad...moj synek wsrod dzieci z okolicy w swoim wieku rozwijal sie chyba najszybciej....pierwszy podnosil glowke, pierwszy przekrecal sie z boku na plecki,etc. pierwszy usiadl...ale...chyba ostatni zacznie chodzic bo praktycznie wszystkie maluchy smigaja a moj ksiaze nie....
Pronto
Od razu mi się przypomniało TO.
icon_lol.gif
Ma.
heh...no swietne...czy ktos z doroslych umialby wymyslec taka odpowiedz? 03.gif
gosiagosia
mi raczej chodzi o takie podstawowe sprawy, bo wiadomo ze nie kazda mama napisze, ze jej brzdac w wieku 2 miesiecy trzyma samo glowke, ale zdarzyc sie moze. mnie interesuje co moj szymek powinien potrafic a czemu mam sie dziwic. w necie ciezko cos znalezc na ten temat, bo jest lekki chaos w tym temacie.
jestem poczatkujaca mama, jesli tak mozna to nazwac i pamietam, ze od poczatku podobnego tematu szukalam na tym forum, zarowno na etapie ciazy jak juz po pojawieniu sie smyka na swiecie
niewidzialna
gosiagosiaa może zobacz na np. pampers.pl czy nestle i tego typu strony firm produkujących produkty dla dzieci, tam zazwyczaj są podawane te etapy rozwoju albo po prostu wystarczy przesunąć stronę w górę i tam jest dużo odnośników, albo po prostu kliknij tu
Mam nadzieję że to rozwieje Twoje wątpliwości;)
życzę powodzenia
Ma.
Gosiu, ja polecam ksiazke poradnik mlodych rodzicow...tam sa dosc szczegolowo opisane etapy rozwoju i czego mozna sie po swoim dziecku w danym m-cu jego zycia spodziewac.
ale pamietaj ze dziecko to bardzo indywidualna istota rozwijajaca sie swoim i tempem i nic na sile.
powodzenia
cilla
Gosiu, ja mogę polecić książkę "Pierwszy rok zycia dziecka" (jest też jej kontynuacja). Tam na początku każdego rozdziału (czyli miesiąca) napisane jest co po ukończeniu danego miesiąca dziecko: 1. Powinno umieć, 2. Prawdopodobnie będzie umiało, 3. Może nawet umieć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.