To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wyprawa Kraków i okolice

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

cydorka
No winc tak
sob, nd w Kraku/Wieliczce termin 16-17 maja
sob: przyjazd pociągiem do Kraka koło 12:00, bagaż zostaje w przechowalni, a wycieczkowicze w wieku 5-35 icon_smile.gif idą, jadą w miasto, posilić się a potem pozwiedzać
dzieć koniecznie chce zobaczyć "smoka" i Wawel, starszeństwo powłóczyć sie po Rynku z okolicami
nd: na 11 do Wieliczki na wyprawÄ™ do Solilandii

i teraz pytania:
jak, czym dotrzeć z dworca do pożądanych atrakcji?
gdzie coś zjeść ( tu sie podpieram wątkiem mamajul)?
jak zaplanować przemieszczanie się pomiędzy atrakcjami?

wizję miałam taką cały dzień w Kraku i wieczorowa porą desant do Wieliczki, tam nocleg i kopalnia, potem obiad, desant do Kraka i powrót
więc następne pytanie:
czy to dobry pomysł?
czy dobrze wyczytałam, że dotrę z Kraka do Wieliczki bez kłopotu pociągiem?
czy możecie polecić jakiś nocleg w Wieliczce żeby było blisko do kopalni?


się uśmiecham o wskazówki i inspiracje

cyd
Agnieszka AZJ
Cyd,
ja nie z Krakowa, ale mogę polecić bardzo dobry przewodnik po Krakowie dla dzieci.

A z dworca na Rynek to najlepiej chyba na piechotÄ™. Blisko.
ulcik
Cyd załapujecie się na XI Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego, na które serdecznie zapraszam tez i do Krzeszowic ale i w Krakowie będzie kilka rzeczy do zobaczenia icon_smile.gif

o Wieliczce nic Ci nie powiem bo sto lat nie była, ale sądzę że noclegi tam będą tańsze, a dojazd faktycznie PKP bez kłopotu

Do Rynku z Dworca jest 5 minut pieszo, a potem to już zwiedzanie i przemieszczanie się tylko pieszo, bo inaczej chyba jednak nie ma sensu .

u.
e_Ena
cydorko, w Wieliczce najbliżej kopalni jest chyba hotel Górksko (mogłabym dopytać znajomej, która tam pracowała niedawno icon_wink.gif). Co do przejazdu pociągiem - upewnij się jeszcze na 100 % (popytam znajomych z Wieliczki), ale pamiętam że kiedyś to wcale nie było takie łatwe, nie dość ze rzadko jechały to nie dojeżdżały do samego centrum, tylko kawałek trzeba było iść (ale ja pociągiem nie jeżdzę już z 15 lat icon_wink.gif więc pewnie się to zmieniło). Na pewno busów jest w brud (chociaż w weekend pewnie trochę rzadziej jeżdżą), z Rynku nawet bliżej by Wam było dojść pod Pocztę Główną na busa niż wracać na dworzec (chociaż to też nie daleko).
ulcik
wg PKP jeżdżą do Wieliczki icon_wink.gif

https://rozklad-pkp.pl/query.php/pn?q=pl/no...afasScrollDir=1
anax
z dworca pkp jest też autobus do wieliczki który zatrzymuje się co 3 przystanek chyba 304
tissaia
Do centrum Wieliczki co kilka minut jeżdżą też busy - spod Poczty Głównej np. w ciągu dnia jeżdżą co jakieś 10 minut, wieczorem rzadziej.
ruda_kasia
Potwierdzam, z dworca to "nogami" na rynek, szybciej się nie da. Z rynku pod Wawel wolnym krokiem zwiedzając ulice Kanoniczą - koniecznie, piękna jest (ulubiona papieża icon_biggrin.gif ) może 20, bo biegiem w 10 się przemieścisz (biegałam, to wiem icon_smile.gif ).
wieliczka - też rekomendowałabym bus, podejrzewam, że jeżdżą nie tylko spod poczty głównej (no ale z wawelu bliżej do poczty niż dworca), no ale bagaże...

W Wieliczce polecam tez zamek żupny.



cydorka
No własnie się miotam co robić
Mam namiary na fajny nocleg w Krakowie, a wieczorny spacer kusi
czy jednak z dworca do miejsca noclegu, zostawić bagaże, do oporu Kraków, przenocować i z samego rańca do Wieliczki?
Wycieczka po Solilandii zaczyna sie o 11 trzeba być chwilę wcześniej, jak z komunikacją będzie w niedziele rano do Wieliczki? W mijescu gdzie mam polecony ten nocleg jest możliwość przechowania bagażu więc rano się wymeldujemy, zostawimy bagaż, pojedziemy do Wieliczki, wrócimy po bagaże, coś zjemy i do pociągu.

Tylko własnie mam obiekcje jak bedzie z poranną przeprawą do Wieliczki. Dlatego się zastanawiałam, nad przeprawą do Wieliczki wieczorową porą i tam noclegiem ten hotel Górsko czy jaos tak mam polecony własnie 150 m od kopalni. Wtedy rano można pozwłóczyć troche i sie nie spieszyć.

No miotam sie trochę bo jednak kusi mnie nocleg w Kraku, kusi też zameldowanie się po przyjeździe i posiadanie jakiejś tam bazy w sytuacji, gdy bzrydka pogoda, zmęczenie i nie wiem co tam jeszcze. A tak bagaże na dworcu a człek sie tuła.



hmmmmmmmmmmmm
no i zagwozdkÄ™ mam

P.S.
szukam w necie, ale nie jestem pewna, czy któraś z Was może mi pomóc sprawdzić czy w niedzielę rano dostanę się z Krakowa do Wieliczki i ile na to potrzebuje czasu zakładając, że powinnam być +/- 10.30 w okolicach kopalni
cyd
ulcik
tu masz link do jednych z busów i nr informacji tel https://www.travelbus.pl/rozklady.htm
a tu następni https://www.angelfire.com/jazz/mlawa/busy/krakow.htm

aleeee .. zobacz tu : https://www.gornik.wieliczka.com.pl/site.ph...p;id_language=1 tu jest zeszłoroczna data .. ale może jak napiszesz do nich to ci odpiszą czy to dalej działa icon_wink.gif

i jeszcze jedno https://www.wieliczka.eu/pl/12559/0/Punkt_I...rystycznej.html majÄ… gg jakby co nawet icon_smile.gif

u
cydorka
CYTAT(ulcik @ Fri, 24 Apr 2009 - 10:51) *
tu masz link do jednych z busów i nr informacji tel https://www.travelbus.pl/rozklady.htm
a tu następni https://www.angelfire.com/jazz/mlawa/busy/krakow.htm

aleeee .. zobacz tu : https://www.gornik.wieliczka.com.pl/site.ph...p;id_language=1 tu jest zeszłoroczna data .. ale może jak napiszesz do nich to ci odpiszą czy to dalej działa icon_wink.gif

u


no właśnie przed chwila to tez znalazłam 9.40 jestem w Wieliczce, jak będę dzwonić żeby się zapisać na Solilandie to się zapytam o ten bus co pod Wawelem ma przystanek
no kusi mnie ten wieczór w Krakowie .......tylko wcześnie trzeba będzie wstać rano, żeby zjeść śniadanie, wymeldować się, zostawic bagaż i pognac na 9:00 na busik


ale Wam tu smęcę
osiołkowi w żłobie dano w jednym.....

cyd
milly
musisz przedłużyc pobyt o jakieś 2-3 dni:)
cydorka
CYTAT(milly @ Fri, 24 Apr 2009 - 12:16) *
musisz przedłużyc pobyt o jakieś 2-3 dni:)

ale ja z długościa pobytu kofana problemu nie mam
nie wiem tylko gdzie nocować
cyd
Graz
Cyd, jestes wspaniałą organizatorką. icon_smile.gif
cydorka
CYTAT(Graz @ Fri, 24 Apr 2009 - 14:01) *
Cyd, jestes wspaniałą organizatorką. icon_smile.gif


nic z tych rzeczy ja zwyczajnie na spontan nadaje siÄ™ tylko w wypadach bezdzieciowych icon_wink.gif
z dziećmi muszę mieć wszystko poukładane i moja chęć doprecyzowania szczegółów wynika z chorobliwej potrzeby posiadania wszystkiego co się da pod kontrolą
cyd
maminka43
Cydorko-najlepiej tak jak radziła Anax,304 z ul Pawiej do Wieliczki,taki miły,żółciutki,czysciutki,punktualny autobusik.Wsiadasz o rzut kamieniem od rynku,wysiadasz na miejscu,kursuje bardzo często icon_smile.gif
maminka43
https://www.mpk.krakow.pl/default.aspx?docId=154
sammy
Cydorko droga, a czy Ty do tego Krakowa nie możesz wcześniej?? Bo jakbyś miała ochotę na dłuuugi łykend przyjechać, to mogłabyś rozgościć się u nas w mieszkaniu. Wtedy od 1 do 6 maja możesz w spokoju zwiedzić wszystko, poganiać po nocnym i dziennym Krakowie i okolicach. Masz do dyspozycji wówczas dwupokojowe mieszkanie, bo my wyjeżdżamy. Tylko uprzedzam - na stanie pozostają dwa koty. Więc jak nie macie uczulenia, a macie czas, to jak najbardziej zapraszam icon_smile.gif

pozdrawiam
s.
cydorka
sammy bardzo Ci dziękuję za propozycje ale nijak nie dam rady przyjechać na przysłowiową majówkę
15-16 to pierwszy wolny termin, w którym ja mogę sie wyrwać ze starszym bo małżon może zostać z młodszym
cyd
ulla
CYTAT(cydorka @ Fri, 24 Apr 2009 - 14:39) *
ale ja z długościa pobytu kofana problemu nie mam
nie wiem tylko gdzie nocować
cyd


W razie czego nocleg mogę zaoferować. Co prawda, ja się nigdzie nie wybieram, więc jestem. Ale dwuosobowe łóżko + łóżka dla dzieci (znaczy jedno turystyczne) jak najbardziej w pakiecie, bo jak znam życie męża nie będzie, a Weronika wtedy śpi ze mną, więc jej pokój wolny.
beata1104
PodciÄ…gne temat icon_smile.gif

Znacie jakiś nocleg w Wieliczce, ewentualnie w Krakowie, no jakiś nie bardzo drogi ale z łazienką i choćby z czajnikiem w pokoju
wybieramy sie na weekend ( jakiś ) i potrzebujemy noclegów z piątku na sobote i z soboty na niedziele
cydorka
wyciÄ…gam,
będę w Krakowie w nd 15.07 i pon 16.07
nocleg chyba mam, ale nie wiem gdzie
pomóżcie mi ułożyć plan "zwiedzania"
plan obejmuje niedzielę (planuje przyjechać rano pociągiem z Wawy muszę tylko sprawdzić o której)
no i poniedziałek do popołudnia
plan obejmuje 10 latka i 4 latka i brak samochodu


a i jeszcze potrzebuje wyszukać czy istnieje bezpośrednie połączenie autobusowe z krakowa do zubrzycy górnej

cyd
anita b.
cyd, nie wiem jakie zainteresowania mają Twoje dzieci i komunikacyjnie nie pomogę, bo byłam samochodem, ale chcę tylko napisać, ze moje dziecko było zachwycone Muzeum Lotnictwa. Może Twoim chłopcom też by się spodobało?

https://www.muzeumlotnictwa.pl/

cydorka
halo jest tam kto, jakieÅ› organizacyjne podopowiedzi?
anax
Napisz na jakiej ulicy będziesz mieszkać.Można zwiedzić kazimierz,W rynku głównym ,,muzeum podziemia rynku głównego"
Dla zabawy jest fajny Park Jordana wielki i dużo placów zabaw.Albo park wodny dla rodziny.
https://www.parkwodny.pl/
kopalnia soli wieliczka lub bochnia.https://www.kopalnia.pl/
rtonka
CYTAT(anax @ Sun, 08 Jul 2012 - 12:17) *


Bylam z moimi chlopakami w tym parku wodnym wejscie drogie jest, stracilismy kase tylko a nie skorzystalismy, zjezdzalnie sa od 7, 12 roku zycia wiec niemoglismy wejsc, bez rewelacji, ja nie polecam.
anax
CYTAT(rtonka @ Sun, 08 Jul 2012 - 15:43) *
Bylam z moimi chlopakami w tym parku wodnym wejscie drogie jest, stracilismy kase tylko a nie skorzystalismy, zjezdzalnie sa od 7, 12 roku zycia wiec niemoglismy wejsc, bez rewelacji, ja nie polecam.

wejście drogie jest to fakt.Ale przecież są baseny,rwąca rzeka,przecież nie tylko korzystasz ze zjeżdżalni .
bb
Dokladnie, poza tym sa mini zjezdalnie w pirackim basenie (smok i inne). Ja tez nie korzystam z rur 06.gif mimo iz z racji wieku jestem uprawniona. Mnie w aquaparku dobijaja te labirynty szafek i przebieralni- kupa czasu stracona zanim sie dojdzie z jednego konca (np kasa) do drugiego (hala basenowa).
Agnieszka AZJ
Byłyśmy z Julką w Krakowie przelotem w tym tygodniu icon_wink.gif Nasze odkrycia - fontanna na placu Szczepańskim (świetna na ten upał) i fakt, że gołębie na Rynku nie chcą jeśc bajgli, za to bardzo lubią croissanty 21.gif
bb
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Mon, 09 Jul 2012 - 00:14) *
Byłyśmy z Julką w Krakowie przelotem w tym tygodniu icon_wink.gif Nasze odkrycia - fontanna na placu Szczepańskim (świetna na ten upał) i fakt, że gołębie na Rynku nie chcą jeśc bajgli, za to bardzo lubią croissanty 21.gif


Bo w Krakowie sa obwarzanki, ktore czasami podrozuja PKP do Warszawy i docieraja jako bajgle. 06.gif

A golebie faktycznie z roku na rok coraz mniej jedza....
ruda_kasia
nie zaleca się kąpieli w fonatnnie na placu szczepańskim (brak filtrów, więc odchody prtaków rozpuszczone w wodzie krążą w obiegu zamkniętym) - ale popatrzeć warto.
a może spacer po okolicach zakrzówka? jak nasze dziecko było zwiedzione klifami w Międzyzdrojach, to N. stwierdził, że w takim razie Zakrzówek? - to sumie prawie ścisłe centrum krakowa. Nota bene czy tam teraz kąpiel jest legalna, wie ktoś?
kalarepa78
Co prawda na własne oczy nie widziałam, ale dzieciaci znajomi polecają:

Podziemia Rynku

Ogród Doświadczeń

FabrykÄ™ Schindlera

Agnieszka AZJ
CYTAT(ruda_kasia @ Mon, 09 Jul 2012 - 11:37) *
nie zaleca się kąpieli w fonatnnie na placu szczepańskim (brak filtrów, więc odchody prtaków rozpuszczone w wodzie krążą w obiegu zamkniętym) - ale popatrzeć warto.


Kąpiel w fontannie w wykonaiu Julki polegała na bieganiu między strumieniami wody tryskającymi z ziemi i ew. na moczeniu w nich rąk.

Ale były tam dzieci, które wychodziły zlane od stó do głów 37.gif
rtonka
akurat jest promocna na wejscie do parku wodnego, moze ktoras skorzysta

https://www.parkwodny.pl/pl-aktualnosci,akt...wa-13-na-lipiec
cydorka
już wiem
będę mieszkać na ulicy Radzikowskiego
czyli potrzebuje opcje komunikacji
- dworzec główny na ulicę Radzikowskiego
- Radzikowskiego - Starówka

wydrukowałam sobie jakies propozycje spacerów
tylko ta komunikacja
no i jedzenie
gdzie mogę się stołować z chłopcami, podpowiecie coś?
cydorka
pomocy
wg wyszukiwarki jedyny autobus na radzikowskiego to nocny
to chyba nie jest możliwe
czy ktoś może mi jakos pomóc
malinowa i Malina
A gdzie będziesz na Radzikowskiego? Bo to długa ulica? A co do jedzenia - jeżeli chodzi Ci o obiady to w okolicach Rynku masz tego ile i jak chcesz.
cydorka
CYTAT(malinowa i Malina @ Fri, 13 Jul 2012 - 21:50) *
A gdzie będziesz na Radzikowskiego? Bo to długa ulica? A co do jedzenia - jeżeli chodzi Ci o obiady to w okolicach Rynku masz tego ile i jak chcesz.

dokładnie Radzikowskiego 109
jakiÅ› wypasiony hotel Crown Piast czy cos takiego
mam tam nocleg za darmo, warunki super więc utrudnienia dojazdowe przetrzymam
znalazłam cos takiego:
"
Dojazd do Hotelu Piast z Dworca Głównego PKP i PKS: Autobus 130 do pętli na osiedlu "Azory", następnie autobus 173 - wysiąść na 2 przystanku przy Rondzie Ofiar Katynia. Tramwaj 4, 13 wysiąść na przystanku Balicka Wiadukt - kierować się w stronę Makro i Ronda Ofiar Katynia."


która wersja lepsza?




malinowa i Malina
Zdecydowanie tramwaj. Nie wiem ile będziesz miała bagażu, ale skontaktuj się ze mną w sprawie przyjazdu to z dworca was dowiozę bo z bagażami to trochę niewygodnie będzie.
I tymi tramwajami dojedziesz bezpośrednio na Stare Miasto i Rynek
cydorka
CYTAT(malinowa i Malina @ Fri, 13 Jul 2012 - 23:10) *
Zdecydowanie tramwaj. Nie wiem ile będziesz miała bagażu, ale skontaktuj się ze mną w sprawie przyjazdu to z dworca was dowiozę bo z bagażami to trochę niewygodnie będzie.
I tymi tramwajami dojedziesz bezpośrednio na Stare Miasto i Rynek

Dzięki Ci Danka, ale pojedziemy tramwajem, mam tylko 1 mała walizkę bo cały bagaż dojeżdża następnego dnia samochodem i ruszamy dalej. Więcej zachodu zajmie skompletowanie fotelików niż mi z tą jedną walizką jazda tramwajem. Jak się będę gubić to będę dzwonić. icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
Cyd, co do żywienia, to nam z Julką w tym roku smakowało w "Chimerze" na św. Anny. Tam wpodwórku maja taki bar szybkiej obsługi - mozna zobaczyć, co się bedzie jadło icon_wink.gif

A jak byłam sama, to nawiedziłam gruzińską knajpę nan Szerokiej (oni chyba ze 4 restauracje na Starym Mieście mają).
anax
dni otwarte w klubie żeglarskim horn
W dniach 14 - 15 lipca odbędą się na Bagrach organizowane przez nasz klub Dni Otwarte z Katamaranami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bo to wyjątkowa okazja, aby obejrzeć katamarany. Każdy chętny będzie nawet mógł się na nich przepłynąć. W godzinach 10.00 - 13.00 i 14.00 - 17.00 okazja do przejażdżki będzie co ...

Byłam dziś popływałam ale miałam słaby wiatr.dzieci tylko od 1o lat mogą płynąć.
cydorka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sat, 14 Jul 2012 - 13:14) *
Cyd, co do żywienia, to nam z Julką w tym roku smakowało w "Chimerze" na św. Anny. Tam wpodwórku maja taki bar szybkiej obsługi - mozna zobaczyć, co się bedzie jadło icon_wink.gif

A jak byłam sama, to nawiedziłam gruzińską knajpę nan Szerokiej (oni chyba ze 4 restauracje na Starym Mieście mają).

Dzięki
Chimera zapamiętana
ruda_kasia
no ul. Tomasza 8 Stara Kuchnia byłam tam na kolacji proszonej u właściciela, ale relacja ceny do jakości była taka, że w niedzielę zawlokłam tam rodzinę icon_wink.gif polecam, napradę dobrze karmią i jak na ścisłe centrum - niedrogo.
Gosia z edziecka
CYTAT(ruda_kasia @ Sun, 15 Jul 2012 - 16:38) *
no ul. Tomasza 8 Stara Kuchnia

https://www.wstarejkuchni.pl/menu/index.html
adelinka83
Jako mama na wycieczki po Krakowie i okolicach z dziećmi polecam fajną stronę https://trasadlabobasa.pl/ są tam opisane trasy turystyczne jury krakowsko - częstochowskiej, które mozna pokonać z wózkiem, mapy przewijaków, opisy muzeów pod kątem zwiedzania z dziećmi, przewodniki po muzeach dostosowane poziomem do najmłodszych turystów i wiele praktycznych informacji dla rodziców!
MarikaD
adelinka83 dzięki za link. Razem z mężem i naszym rocznym bobasem skorzystaliśmy z niego w 100% ... Do tego znaleźliśmy fantastyczne miejsce do spania na [edit: moderacja] Wygodnie i cicho... Dziecko czuło się jak w domu...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.