To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co to za kwiatek?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tissaia
Niespodziewanie mi zakwitł. Nigdy dotąd mu się to nie zdarzyło - od 8 lat nie kwitł. Wygląda niepozornie,ale kwiatuszki ma śliczne - wyrosły na takim dłuuugim, łysym badylu, na takiej odnodze jakby - i ładnie pachną.
Co to za jeden, nie wiecie może?







uulka
hoja woskownica


uulka
hoja woskownica


Hoja nie lubi przestawiania, kwitnie wówczas słabiej. Po przekwitnięciu nie usuwamy szypułek kwiatowych, gdyż w ich miejsce wyrastają nowe kwiaty.

Miejsce uprawy powinno być jasne, jednak nie bezpoÅ›rednio nasÅ‚onecznione ( odmiana H. bella preferuje lekki półcieÅ„ ). Hoja lubi ciepÅ‚o, zimÄ… zaÅ› bardziej umiarkowane temperatury ok. 12 – 14 st. C. Odmiana H. carnosa dobrze roÅ›nie w temperaturze w pokojowej caÅ‚y rok. PielÄ™gnacja: Podlewamy umiarkowanie, latem 1 – 2razy tygodniowe, zimÄ… raz na dwa tygodnie – nadmiar wody jest bardzo szkodliwy dla roÅ›liny. Hoja lubi zraszanie. Naważmy jedynie w okresie wzrostu i kwitnienia raz na dwa tygodnie, stopniowo zmniejszajÄ…c dawkÄ™. Hoja nie lubi przesadzanie, gdyż źle wpÅ‚ywa to na tworzenie pÄ…ków1) kwiatowych. Czynność wiÄ™c wykonujemy niezmiernie rzadko, raz na kilka lat, dbajÄ…c o zapewnienie dobrego drenażu. Rozmnażamy z sadzonek pÄ™dowych pobieranych w okresie maj – lipiec i ukorzeniamy w temperaturze ok. 23 st., zapewniajÄ…c wysokÄ… wilgotność powietrza. Drugim sposobem na rozmnażanie sÄ… odkÅ‚ady – przyginamy pÄ™dy do podÅ‚oża, po wypuszczeniu korzeni sadzimy roÅ›linÄ™ do doniczek.
zajka
Tiss ale dziwna ta Twoja hoja icon_smile.gif zazwyczaj pędy zwisają, a tu proszę, pnie się w górę. A tak z mojej wiedzy akademickiej i doświadczenia dopiszę do tego co napisała uulka: podlewać miękką wodą (najlepiej przegotowaną), nie stawiać w przeciągu.
tissaia
Dziękuję!

Nie wiedziałam, ze ten kwiatek w ogóle kwitnie... Zawsze tak jakoś po macoszemu go traktowałam, a tu taka niespodzianka! W drugiej doniczce taka bardziej ulistniona wypuściła 4 takie pędy i na każdym są już koszyczki z pączkami icon_smile.gif
Åšlicznie to wyglÄ…da!
anuÅ›
Ja wcinałam nektar z Hoi icon_smile.gif Tzn na palec i do buzi 06.gif Słooodziutki jest icon_smile.gif i lepiący - może zafajdać więc nie kładź pod kwiatkami nic ważnego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.