To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Położna ze szpitala na Chałubińskiego

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Izzy
Witam mamusie z Wrocławia! Poszukuję opinii na temat porodówki na tzw. Klinikach na Chałubińskiego oraz ewentualnych namiarów na dobrą położną pracującą w tamtejszym szpitalu. Będę wdzięczna za każdą opinię.
kachaaa
no właśnie ja przekopałam całe forum i nic nie znalazłam a też tam "musze" rodzić więc ja tez czekam na jakieś opinie co do CC
Izzy
Ja mam termin na październik ale chciałam już się z jakąś położną umówić. Znalazłam sporo namiarów na położne z Kamieńskiego, ale ze wzgędu na przepełnienie w tamtym szpitalu wolę Kliniki. Kachaaaa widzę ,że Ty masz temin już wkrótce, więc będę czekać na wieści od Ciebie jak wyglądają tam warunki, opieka poporodowa, itd... Może uda Ci się zapamiętać nazwiska jakiś "przyjaznych" położnych.
karoleenka
ja też lada chwila będe tam rodziła. Niestety nie ma tam mozliwości wynajęcia oficjalnie położnej. dam znać po . Trochę sie stresuje ale przyjaciołka rodziła i była zadowolona z pomocy przy porodzie . I mój lekarz , który tam pracuje tez mnie mocno uspokaja.

Izzy- obłożenie jest wszędzie niestety 21.gif
kachaaa
karoleenka a jakiego masz lekarza i co u Ciebie nadal w dwupaku ??
karoleenka
Kachaaa- noż kurka nadal w dwupaku icon_sad.gif i nic nie zapowiada by się miało cos zmienić. Jutro ide na wizytę ale nie spodziewam się żadnych rewelacji
nazwisko gina wrzuciłam na priva
Izzy
karoleenka trzymam kciuki za szybki i bezbolesny poród
karoleenka
Dzięki Izzy !!!! icon_smile.gif

już faktycznie moge czekać nawet do 42 tygodnia byleby było tak jak mi życzysz 03.gif
kachaaa
Karolenka gratulacje. impreza.gif
Jak będziesz miała chwile opisz co i jak z porodem i pobytem w szpitalu.
Izzy
Karoleenka ogromne gratulacje! balety.gif

Jak będziesz miała chwilkę napisz jak rodzi się na Klinikach. Ciągle nie zdecydowałam się, czy właśnie tam będę rodzić. Mam kompletny mentlik w głowie.
karoleenka
Dziękuje Wam dziewczyny ! icon_smile.gif

Już wam wszystko opisuje - nastawiałam sie na poród w wodzie nieststy wanna była zepsuta icon_sad.gif i z tego co wiem często tak jest- także jak któraś z was koniecznie chce to lepiej jechać na Kamieńskiego( mogę dać namiar na extra położną) no ja nie miałam wyjścia ale prawie cały poród siedziałam na piłce pod prysznicem icon_smile.gif nieststy nie udało mi sie urodzić naturalnie bo już na samej końcówce przy skurczach zaczynało zanikać tętno Iwusia bo pchał się twarzą w kanał icon_sad.gifi błyskiem zrobiono cc.

opieka, lekarze , położne , studentki na Klinikach rewelacja!!! mam porównanie z Kamieńskiego- tam beznadzieja tu świetnie pod każdym względem- wszyscy mili, uczynni i o dziwo jak na warunki polskie i służbę zdrowia użmiechnięci icon_smile.gif
słyszałyście, żeby wchodzono co jakis czas do sali i pytano was czy coś nam nie trzeba ? tam właśnie tak jest
świetne Panie z poradni laktacyjcnej na każde zawołanie - naprawdę jestem pod wrażeniem i polecam ten szpital.

moja przyjaciółka rodziła tam dwa lata temu miała takie same wrażenia

a i co jeszcze mogę od siebie poradzić - po porodzie poproście o środki przeciwbólowe- mało kto wie, że można brać a tam też raczej się z tym nie wychylają ale chętnie dają icon_smile.gif

powodzenia - teraz ja trzymam za was kcuiki!!

kachaaa
dzięki kochana ja właśnie spakowana liczę skurcze i zastanawiam się czy już jechać czy może przejdą, podniosłaś mnie na duchu tym postem
karoleenka
kacha- pewnie jestes juz po icon_smile.gif
trzymaj sie !!! icon_smile.gif
Izzy
Karoleenka na czerwcówkach widziałam zdjęcie Twojego synusia. Słodziak niesamowity!!! Ciekawe jaki będzie mój synuś. Tymczasem mam mentlik w głowie dotyczący wyboru szpitala. Przyznam szczerze, że boję się szpitali i tych wszystkich procedur medycznych 41.gif . Dlatego szukam miejsca, gdzie moglibyśmy "urodzić po ludzku"

Z tego co napisałaś wydaje się, że na Klinikach można liczyć chociaż na odrobinę dobrego serca i wsparcia. Z drugiej strony czułabym się bezpieczniej gdybym miała umówioną położną. Czy możesz przesłać mi na priv namiary na tą położną z Kamieńskiego? Czytam też sporo o porodach w wodzie i tak chciałabym urodzić.

Kachaa kciuki mocno zaciśnięte! Szybkiego i lekkiego życzę!
Izzy
Kachaaa spieszę z gratulacjami! brawo_bis.gif Na czerwcówkach przeczytałam dobre wieści.

Jak będziesz miała chwilkę podziel się swoimi wrażeniami ze szpitala.

We Wrocławiu rodzą się chyba sami chłopcy? 08.gif Ja też czekam na synusia.
karoleenka
Kasia- serdeczne gratulacje !!!!!!!!!:)

Izzy, wrzucam Ci priva
kachaaa
poszło gładko i szybko

Jeśli chodzi o szpital i samą porodówkę to nie mam żadnych zastrzeżeń mimo że rodziłam w nocy położna co chwila przychodziła pytała, podpowiadała jak już się rozkręciło na maxa wzięła krzesło i już cały czas przy mnie siedziała, na samej końcówce pokazywała, dopingowała - naprawdę super. Potem była tak kochana ze nie odcięła od razu pępowiny i zabrała malucha tylko położyła na brzuchu na dobre 5 min.
Siostry z laktacyjnej 24 h na dobę do dyspozycji, cierpliwe wszystko wytłumaczą , podpowiedzą . Dzięki nim udało się rozruszać moją pierś po operacji i karmie na dwa "baloniki " 04.gif
Co do położnych z noworodków to już trochę gorzej no ale one to tam młyn mają , mimo to jak się do nich człek pofatyguje to wytłumaczą i pokażą, pediatrzy też fajni na wizytach na wszystkie nawet wydawałoby sie głupie i proste pytania odpowiadają cierpliwie.

warunki sanitarne i na sali to wiadomo już gorzej ale w końcu nie do hotelu na wczasy jedziemy , najważniejsi ludzie.
Jakbym miała jeszcze raz wybierać to tylko tam. Choć teraz jest tam masakra i dziewczyny na korytarzu leżą bo takie obłożenie.
karoleenka
Kacha- jeszcze raz serdeczne gratulacje:) i bardzo się cieszę, że masz podobnie jak ja miłe wrażenia z tego szpitala.
i zazdroszczę porodu naturalnego icon_smile.gif ja mojego Iwa zobaczyłam dopiero jak mnie pozszywali i wywieźli z operacyjnej icon_sad.gif eh
ale co tam najważniejsze , ze mamy nasze zdrowe skarby już przy sobie w domu:)

wszystkiego dobrego
kachaaa
karoleenka dokładnie tak jak piszesz teraz tylko walka z bolącym brzuszkiem(niestety u nas wystąpiła w pierwszej dobie mechaniczna niedrożność jelit i teraz borykamy się z brzuszkowymi sensacjami )i chęcią zjedzenia zakazanych rzeczy
maania
Dziewczyny gratuluje pociech! Mnie czeka poród na Chałubińskiego we wrześniu 06.gif Miałam już okazję leżeć w tym szpitalu i naprawde bylo w porządku. mam nadzieję że poród będzie równie ok 06.gif

mam do Was jeszcze pytanie: czy trzeba zabierac ubranka dla malucha na pobyt? bo niestety nie pamietam.
karoleenka
nie ma takiej potrzeby, ale jesli bedziesz miała zawsze wszystko wraca z kąpieli i nie ginie.
powodzenia we wrześniu icon_smile.gif
kachaaa
nawet ubrania szpitalne wracały i musiałam oddawać 06.gif
jedyne co trzeba mieć to pieluszki, wilgotne chusteczki i do smarowania pupy , warto też wziąć podkład lub pieluchy tetrowe żeby rozłożyć na przewijaku
maania
karoleenka, kachaaa dziekuję dziewczyny przytul.gif jako że mam cukrzycę to w szpitalu będe już leżeć od połowy sierpnia (termian mam na sam początek września) i czekać na swoją kolej. to mój pierwszy poród zatem stres trochę mam już na samą myśl 37.gif
kachaaa
aniaem dasz radę a na patologii tez leżałam i naprawdę bardzo fajne są tam położne czego nie można do końca o lekarzach powiedzieć
maania
kachaaa zgadza się położne są tam super- ja trafiłam jeszcze jak były studentki i się na nas uczyły 06.gif zdam oczywiście relacje we wrześniu-na pewno się komuś przyda.
majeczka88
Witam wszystkie Panie!! mam pytanko, ponieważ jestem przed porodem własciwie do terminu jeszcze 11 dni, ale w zasadzie mogę rodzić w każdej chwili
Chciałabym rodzić na Chałubińskiego we Wro.. powiedzcie mi proszę drogie mamusie które już rodziły i które rodziły własnie tam jaka jest Wasza opinia na temat tego szpitala i personelu, chciałabym się też dowiedzieć jak to wyglada jeśli chodzi o poród rodzinny, wiem, ze się płaci ale ile i czy dają jakies papiery do podpisania, czy wystawiają rachunek, czy kazdy moze z tego skorzystac? czytam również, że podczas porodu tam, turlałyscie się na piłce chodziłyscie pod prysznic rodziłyscie w róznych pozycjach, napiszcie mi prosze czy takie "lepsze" traktowanie uwarunkowane jest wczesniejsza oplata??
z góry dziękuję za odpowiedzi!! icon_smile.gif
karoleenka
majeczka - za poród rodzinny sie płaci 150 zł i jest on sali o gorszym standardzie, natomiast za 250 zł poród rodzinny jest w sali z łazienką - ja w trakcie swojego mogłam robic co chiałam- czyli siedziałam prawie 5 godzin pod prysznicem na piłce. Nieststy nie udało mi sie rodzić w wannie ani tez nie udało mi sie urodzic naturalnie w ogóle ale z tego co mi położna wcześniej mówiła rodzisz jak ci wygodnie icon_smile.gif
majeczka88
karoleenka dziękuję za odpowiedź a powiedz mi jeszcze proszę, czy płacąc Ty bądź mąż czy bliska Ci osoba podpisywaliscie jakies dokumenty i czy dostaliscie rachunek??
z góry dziękuję icon_smile.gif)
eedytka
Witam
też jestem ciekawa w tym temacie bo będę rodziła najpewniej w tym szpitalu, czy te opłaty to się wcześniej załatwia czy jak już zaczyna się akcja poród itp? Zresztą idę w tym tygodniu do gin który tam pracuje i spytam się to może coś mi więcej naświetli to wam napiszęicon_smile.gif ale Kobietki piszcie co już wiecie:)
karoleenka
my płaciliśmy na drugi dzień 06.gif płaci sie po porodzie a że nasz skończył sie ok 23 nie było problemu , żebyśmy zapłacili kolejnego dnia. Płaci sie położnym i dostaje potwierdzenie.
eedytka
witam ponownie
ja od swojego gina na temat porodu nic się nie wypytałam bo była jakaś studentka jeszcze i mnie wybiła z tropu ale cóż co ma być to będzie mam przecież jeszcze czas, no i Was a z tego co widzę to od Was więcej można się dowiedzieć niż od speców 06.gif
maania
eedytko a czy Twój lekarz pracuje na chałubińskiego?
moniszer
hej dziewczyny:)
ja tez jestem bardzo zainteresowana opiniami na temat chałubinskiego....termin mam za 2 mies.zastanawialam sie nad wykupieniem usług poloznej ale kolezanka mi odradzila.powiedziala ze jezeli zamierzam rodzic z mezem to polozna nie jest mi potrzebna -chyba ze bedziemy grac w brydza.natomiast jestem ciekawa jak wyglada sprawa porodu rodzinnego
czekam na wiadomosci:)
dzieki
karoleenka
moniszer, jak juz napisałam wcześniej na Chałbińskiego nie ma mozliwości wykupienia usług położnej- na Kamińskiego możesz bo jest tam fundacja przez ktorą to robisz. Poczytaj od początku wątek- wszystko juz napisałyśmy :)powodzenia za 2 miesiące
moniszer
karoleenka wielkie dzieki za info.....bylam wczoraj na klinikach i niestetey niczego sie nie dowiedzialam bo jest dezynfekcja czy cos..otwieraja dopiero po 10 sierpnia
maania
moniszer teraz każdy z wrocławskich szpitali będzie zamykany na okres 3 tygodni. chałubinskiego otarte będzie właśnie 10 sierpnia.
moniszer
kochane dziewczynki:)
mam pytanko co trzeba zabrac ze soba do szpitala na chalubinskiego....co ma byc w tej wyprawce bo juz nie wiem??ratujcie
GRATULUJE DZIECIATEK..I NIECH ZDROWO ROSNA...
Gabrysia585
Kamińskiego nie poleca okropne pielęgniarki po porodzie człowieka traktują jak sz..... dziewczyny kurę leżał w tym szamy czasie co my każda narzekała i dobrego słowa nie powiedziała odradzam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.