To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rowerek 16" jaki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ewelinek
Dziewczyny,

potrzebuję pomocy w wyborze rowerka dla Antka. Wiem tyle, że przy wyborze ważna jest wielkość ramy, wielkość kółek, hamulec w pedałach i... no właśnie, więcej nie wiem icon_wink.gif

Antek jest wysoki (ma już 100cm, może i więcej icon_wink.gif ), pedałować nie potrafi - woli się odpychać, bardzo podobają mu się rowery i chciałby mieć swój. My coprawda chcieliśmy rower zakupić w przyszłym roku ale skoro Młodemu zależy to niech będzie icon_razz.gif

Jak do tej pory mierzyłam go do 12" i jest zdecydowanie za mały i 16" jest ciut za duży ale Młody dosięga bez problemu do pedałów, kierownicy itp. ma tylko niewielkie problemy z wgramoleniem się na siodełko - no ale radzi sobie. 14" nigdzie nie widziałam - oprócz netu.

Na rowerek chciałabym wydać max.300-350zł. Czy za tę kwotę można kupić coś co będzie bezpieczne, trwałe itp.? Może znacie, wypróbowałyście konkretne firmy, modele i możecie doradzić?

Bardzo proszÄ™ o odpowiedzi icon_biggrin.gif
blaire
Ewelinek, my mamy BMX. Niestety jest za ciężki dla Kornela, Kuba z niego oczywiście dawno wyrósł.
Tak więc BMX odradzam, dopóki dziecko jeździ z bocznymi kółkami jest znośnie, ale już nauka jazdy na 2 to koszmar.
pirania
im wiekszy tym lzejszy.

Ja mialam gianta 16
Ewelinek
Magda, dzięki icon_smile.gif bardzo mi pomogłaś bo właśnie te oglądałam - jest ich w sumie najwięcej i pewnie dlatego głównie na te trafiam icon_wink.gif

Pirania, Giant fajny jest tyle, że cenowo dosyć drogi. Oglądam używany ale jakoś mnie nie przekonuje rower używany...

Zastanawiam siÄ™ jeszcze nad takim: https://cw-p.pl/rower-mbike-sport-silver-p-835.html

grzałka
Antek ma 16-calowy polski rowerek o wdzięcznej nazwie Urwis- szukałam na allegro żeby pokazać, ale nie znalazłam. Jest jego czwartym użytkownikiem i rower jest absolutnie pancerny, a przy tym lekki i bardzop prosty w konstrukcji
katiek
My mamy (właśnie, sprzedać go czas bo Kinga wyrosła i ma nowy większy) jakiś zwykły rowerek 16 ''. Kupiony gdy miała 4 lata, najpierw uczyła się na nim jeździć na 4 kółkach, w tamtym roku nauczyła się na 2. Uważam, że do nauki jazdy jest świetny-tani był (ok. 200 zł), z gatunku gniotsja nie łamiotsja, ciężki też nie był.
Ogólnie uważam, że do nauki jazdy takie rowerki są najlepsze-na droższe przyjdzie czas jak już dziecko się nauczy jeździć, szczególnie że za 2-3 lata max. i tak będziesz musiała kupić Antkowi większy rower.
Acha ten nasz miał podwójny hamulec-nożny i ręczny. Kinga najpierw opanowała nożny, potem zaczęła uczyc się hamować ręcznym-teraz jak znalazł, bo nowy rower ma tylko ręczny (jest z przerzutkami).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.