To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czy konieczny antybiotyk po usunięciu ósemki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anita
wczoraj miałam usuwaną dolną ósemkę, chirurgicznie ale bez jakichś specjalnych komplikacji.
Lekarz nie zapisał antybiotyku bo powiedził, że jakoś specjaknie mocno mi kości nie nacinał, szwu nie trzeba było.
Po powrocie do domu zaczęło mną telepać, gorączka 38-38,5. Potem zaczęłam wymiotowac ale to chyba od krwi ktora mi sciekała do gardła.
Dzisiaj dobę po, biorę ketonal setkę więc szczęka prawie mnie nie boli ale gorączka wciąż mnie trzyma. Lekarz powiedział, że mam przyjechać jednak po antybiotyk a ja taka anty antybiotykowa jestem icon_rolleyes.gif W zeszły weekend Julia miała gorączkę bez objawów, dzisiaj katar. Może mnie też dopadł ten wirus, może antybiotyk niepotrrzebny?
Do Tego Zlot, mamy jechać w czwartke, wolałabym dojśc do siebie.
Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Edi Zet :)
Anita, weź antybiotyk. ja zwolenniczką nie jestem, ale jak wirus był plus rwanie zęba to moze się jedno nałoży na drugie. Ja bym wzięła osłonowo.
simonav
Ja z tym antybiotykiem to nie doradzę Ci.Ale mogę Ci polecić na ból po wyrwanej dolnej ósemce Tantum verde.Ja miałam kiedyś takie pastylki do ssania,pomogło rewelacyjnie!Nie wiem czy ten lek nie jest nawet homeopatyczny ale ręki obciąć za to nie dam....Trzymaj się przytul.gif
aluc
stary brał, osłonowo

my też jesteśmy antybiotykowi, ale wszelkie zarazy okołozębowe potrafią być groźne dla całego organizmu

EDIT: antyantybiotykowi miało być oczywiście icon_smile.gif
Abotak
Po pierwsze dentysta ci pewnie poinstruowal jak dbac o to miejsce (plukac, dezynfekowac) bo to b wazne zeby sie nie wdal stanz apalny (bakterie beztlenowe tam sie lubia rozwijac)

Z antybiotykiem nie wiem bo z jednej strony rzeczywiscie moze byc zbieg okolicznosci i wirus. Z drugiej goraczka tez moze chyba oznaczac jakis stan zapalny okolozebowy ( acz nie wiem czy akurat az tak szybko by sie rozwinelo icon_rolleyes.gif )

Tez nie wiem co bym zrobila. Ja po usunieciu osemek zostalam oddelegowana z antybiotykiem oraz ulotka w ktorej wszystko bylo rozpisane odnosnie pielegnacji dziasla i objawami przy ktorych powinnam po ten antybiotyk siegnac (czyli tylko gdyby sie cos konkretnego dzialo). W razie watpliwosci kontaktowac sie z ich infolinia.

Mysle ze w Twoim przypadku to wlasnie te watpliwosci i moze lepiej sie skonsultowac ponownie.

anita
dzwoniłam do niego i kazał jednak atybiotyk jak usłyszał o gorączce. juz mam 39 i czuje sie marnie. 3 tygodnie temu mialam zlamanie otwarte reki i operacje i tez mi dali antybiotyk dlatego chcialam sobie teraz podarowac. Ale on mowi tak jak Edi. Tak kiepsko sie czuje ze wezme. icon_sad.gif
dzięki za odpowiedzi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.