To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Miejscowość Rowy - wiecie jak tam jest?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lena.
wybieramy się z mężem i synkiem na tydzień nad morze. Szukaliśmy, szukaliśmy i w końcu znaleźliśmy kwaterę w Rowach. Musimy dość szybko podjąć decyzję czy rezerwujemy termin, bo jak nie to ktoś może nas uprzedzić. Nikt z moich znajomych nie był w tej miejscowości dlatego pytam tutaj, może ktoś doradzi czy warto tam jechać z rodziną czy nie bardzo
jaAga*
Ja byłam, całkiem przyjemna, niewielka miejscowość, nie tak oblegana przez turystów jak większe miejscowości.
Agnieszka AZJ
W Rowach na wakacjach byłam 7 lat temu, potem jeżdziliśmy do Poddąbia (kawałek dalej w stronę Ustki) i w Rowach tylko bywalismy na rowerach.

Mała miejscowość, szeroka plaża, mały port rybacki, rzeczka i jezioro niedaleko (mozna popłynąć kajakiem), lasy. Fajne trasy rowerowe dookoła, niedaleko skansen w Klukach, góra Rowokół, Słowiński Park Narodowy.
lena.
Czyli Waszym zdaniem raczej na plus...?
magic
chyba lepiej wybrać taką mniej uczęszczaną okolicę, żeby się nei musieć przebijać przez tłumy icon_smile.gif mi sie podoba, też polecam
Katarzyna_1979
ja kocham Rowy - fakt, jest oblegana ale plaża jest cudna... można troszkę dalej podejść i masz plażę tylko dla siebie, ja w tym roku jadę po raz kolejny i to na trzykrotność Twojego pobytu. Plusem jest bliskość do Ustki, gdzie masz full ludzi i więcej atrakcji icon_wink.gif
lena.
No to jedziemy do Rowów 06.gif Termin "zaklepany" więc można spokojne zacząć się przygotowywać.

Kasiu zazdroszczę ale z tego naszego tygodnia też się cieszę, my niestety na więcej pozwolić sobie nie możemy
naples
Fajnie, zazdroszcze wyjazdu icon_smile.gif
Gdy tam bylam w ubieglym roku, bylam zadowolona, podobalo mi sie i jak sie uda to moze za rok znow sie tam wybiore.
Niemniej jednak udanego wypoczynku !
lena.
chadalusia dziękuję icon_smile.gif

dziewczyny utwierdzacie mnie w przekonaniu, że te Rowy to był trafny wybór i dobre miejsce na wypoczynek dla nas 06.gif
Katarzyna_1979
perła, dwa dni nad morzem, to już jest powód do świętowania icon_wink.gif Was jedzie czwórka, a ja jadę tylko z moją dzieciną, także to też się liczy finansowo. Dodatkowo Was pewnie jeszcze trzymają terminy urlopów, mnie w obecnej pracy nie...

Cały rok odkładam na wyjazd, sumiennie każdą resztę z zakupów, każdy prezent pieniężny ładuję do skarbonki, której nie da się tak łatwo otworzyć i o dziwo co roku gdzieś jeżdżę.
ani75
Ja zawsze jestem zdania że nawet na 3 dni warto gdzieś pojechać,oderwać się od codzienności odetchnąć innym powietrzem.Nasz kraj jest taki piękny,że każdy znajdzie coś dla siebie,uważam też że nadal można poszukać nie drogi nocleg,nie wszędzie są ceny powyżej 100 zł z wyżywieniem,można na prawdę nie raz wypocząć za rozsądne pieniądze.W dobie int wszystko jest o wiele prostsze popieram sposób ze składaniem pieniędzy na wyjazd przez cały rok-jaka to potem frajda jechać za takie uskładane pieniądze. icon_rolleyes.gif
lena.
CYTAT(Katarzyna_1979 @ Tue, 09 Jun 2009 - 10:20) *
perła, dwa dni nad morzem, to już jest powód do świętowania icon_wink.gif Was jedzie czwórka, a ja jadę tylko z moją dzieciną, także to też się liczy finansowo. Dodatkowo Was pewnie jeszcze trzymają terminy urlopów, mnie w obecnej pracy nie...

Cały rok odkładam na wyjazd, sumiennie każdą resztę z zakupów, każdy prezent pieniężny ładuję do skarbonki, której nie da się tak łatwo otworzyć i o dziwo co roku gdzieś jeżdżę.

Kasiu jedziemy w trójkę: ja, mąż i nasz synek icon_smile.gif
Z terminem urlopu u mnie też nie ma problemu - mam go całe dwa m-ce wakacji 06.gif tylko u męża jest taka rotacja, że musi się dostosować do innych, a tak własciwie to termin urlopu ma narzucony niemalże z góry.
Jesli chodzi o finanse na ten wypad to robię podobnie, jak Ty: odkładam każdy grosz... a u mnie jest to o tyle trudniejsze, że jestesmy w trakcie budowy - teraz to już w zasadzie wykańczania - domu i każdy grosz jest dla nas ważny więc na zbyt wiele pozwolic sobie nie możemy.

Cieszę się na ten wyjazd jak głupia 03.gif ostatnio nad morzem byłam kilka lat temu - ot taki szkolny obóz - więc teraz już doczekac sie nie moge. Troszkę się niepokoję o podróż, a dokładnie to o to, jak zniesie ją mały. Nad morze mamy mniej więcej 400 km, jedziemy samochodem (nie ma klimy więc może być ciekawie 37.gif ). Dla nas to nie problem, ale mały może w pewnym momencie mieć dość 37.gif
green
A mozecie polecic jakąś fajną kwaterę w Rowach? Szukam czegos wlasnie w spokojnej okolicy na wypad 2 tygodniowy z dziecmi.
Katarzyna_1979
perła wybacz, nie wiem jak mi to wyszło (3 zamieniona na 4) - chyba kłania się czytanie ze zrozumieniem icon_wink.gif
Co do kilometrów - u nas jest to ok. 500, także wiem o czym mówisz, jednak my jeździmy zazwyczaj ok. 3 - 4 w nocy, Kamila na śpiąco pakuję do samochodu, kocykiem przykrywam i pół drogi z głowy icon_wink.gif

green ja jadę tu https://www.pokoje-rowy.pl/ pierwszy raz i nie wiem jak jest icon_smile.gif
lena.
Kasiu na podróż nocą, tzn. jak mały będzie spał nie wpadłam, ale może pomysł całkiem niezły, zobaczymy jak u nas się sprawdzi - oby tak, jak u Was icon_biggrin.gif

green my jedziemy tutaj:
https://www.przymorzu.pl/kwateryprywatnewrowach-p-366.html
Pani, która wynajmuje te kwatery zapewniała, że nie będziemy żałować...

edit: chyba coś mi nie wyszło przy wklejaniu tego linku bo nie działa icon_sad.gif ale kwatery nazywają się "Przy morzu" na ulicy Zacisze 6
MamaJulki
podbijam temat, gdyż wybieram się w tym roku i m.in. ich biorę pod uwagę icon_wink.gif
chętnie poznam aktualne opinie icon_wink.gif
oliweczkas
My w tym roku do Rowów jedziemy-pensjonat REDA.
Byłam tam w latach 90-tych jako dziecko na koloniach, pamiętam że była to malutka miejscowość, bliziutko do morza, zresztą na każdych koloniach było super. Ciekawa jestem jak teraz zmieniły się Rowy.
MamaJulki
no my dalej szukamy ale chyba w końcu stanie na Jastrzębiej
ile płacicie za noclegi ?
anulek72
Witam!
W Rowach byłam w zeszłym roku w Ośrodku Saturn.
Moje wrażenia:
na plus: ładna miejscowość, nie ma specjalnych tłumów ludzi, dużo lokali z wyżywieniem i tu najbardziej polecam Smerfetkę - rewelacyjne nalesniki i porcje dla dzieci oraz Kaszubkę, która dla mnie była hitem jeśli chodzi o obiad; pyszne ryby np. w RowRybie albo na statku w porcie, dobre też były w samym porcie ale czekaliśmy ponad 40 minut więc strasznie długo. W Rowach jest gdzie pospacerować, jest wesołe miasteczko, można poływać kajakiem i rowerem wodnym , można się wybrać na wycieczke statkiem po morzu albo wycieczkę pieszą do Słowińskiego Parku Narodowego. Warto też pojechać do Rąbki przez Łebę i tam iść na ruchome wydmy, niesamowita atrakcja dla dzieci a jak któraś z mam ma chłopców to po drodze jest stanowisko wyrzutni rakiet, gdzie każdą broń można dotknąć, usiąść na motorze z czasów II wojny światowej i zobaczyć np. prawdziwe granaty.
na minus: jeden bankomat i to dość często pusty wieć warto się zaopatrzyć w gotówkę, choć jest wiele sklepów gdzie można płacić kartą. Dla mnie na minus była też plaża i wejście do morza po licznych kamieniach co skutecznie uniemożliwało np. spacery brzegiem bosymi stopami. Nie podobały mi się też liczne patyki, kamyki i niestety poza główna plażą sterty śmieci ale nie jest tak źle; główna plaża zawsze jest czysta.
MamaJulki
dzięki wielkie za szczegółową relację !
oliweczkas
Anulek czy kojarzysz może jak daleko jest do plaży z ośrodka Reda na Bałtyckiej ulicy on jest?
anulek72
Oliweczka30
Po nazwie nie kojarzyłam ale sprawdziłam i ten obiekt jest spory kawałek od plaży za to blisko do wesołego miasteczka. na stronie jest napisane 10 minut i myślę, że tak będzie.
Będziecie mieć do wyboru plażę po jednej lub drugiej stronie kanału, lepsza jest ta bliżej Słowińskiego Parku Narodowego czyli skręt w prawą stronę na rozwidleniu dróg i też kawałek przez most na plażę. W drugą stronę bedzie bliżej ale plaża w centrum jest dość wąska więc może być tłoczno.
Reasunując najlepiej iść na plażę: Nadmorską (w prawą stronę) i Rybacką (plaża wschodnia) albo znajdziecie skróty np. z Kościelnej koło RowRyba lub w drugą stronę: Nadmorską w lewą stronę i do końca (plaża zachodnia).
oliweczkas
anulek super, dziękuję za rady.
oliweczkas
Wróciliśmy z Rowów. Było super, polecam pensjonat REDA-przytulnie, czyściutko, plac zabaw dla dzieci, blisko do plaży. Miejscowość fajna, choć masa ludzi-ale mnie to nie przeszkadzało. Polecam.
eveke
My również byliśmy w Rowach z tym że w drugiej połowie czerwca icon_smile.gif więc nie znam bólu tłumu ludzi icon_smile.gif
Kacper123
Spędziłem w lipcu 2014 roku wakacje w Rowach. Już na wstępie Rowy to szczególna miejscowość ze względu na wyjątkową naturę wodną. Rowy leżą na pięknym, bałtyckim wybrzeżu. Do morza wpływa rzeka, 3 km za Rowami znajduje się Jezioro Gardno. Jadąc rowerem obok Milkshake Bar, skręcając w ulicę Parkową do wierzy widokowej nad Jeziorem Gardno można dojechać w niecałe 10-15 minut. Trasa jest bezpieczna, kontrolowana przez straż leśną, nie ma górek i wzniesień. W wielu miejscach można wypożyczyć dobrej jakości rowery holenderskie( najlepsza wypożyczalnia rowerów i gokartów jest na ul. Wczasowej 1) Godzina jazdy to zaledwie 5 zł, a jakie udogodnienie dla naszego zdrowia i zdrowia dzieci:). Ulice w Rowach są pełne sympatycznych, wypoczywających ludzi. Rowskie ścieżki są szerokie, często są patrole policji ze Słupska- więc jest naprawdę bezpiecznie..... Po Rowach jeżdżą dwie bajkowe ciuchcie z dziecięcą muzyką dla rodziców i ich pociech:) Polecam też spacer po rowskim porcie i rejs JAGĄ, dużo małych dzieci z rodzicami wypływa w 40 minutowy rejs w głąb morza tak zwaną "stalową jagą". Statek jest bezpieczny, prowadzi go doświadczony z 30-letnią praktyką patentowany sternik statków. W razie czego pod siedzeniami są kapoki, także w rozmiarze dla 3-5 latków:) Dla większych dzieci i dorosłych można popływać w głąb morza szybką łodzią motorową. Każdy śmiałek otrzymuje kapok i jest zapinany do siedzenia, bo na falach jest adrenalinka:). W Rowach jest wiele przyjemnych punktów gastronomicznych z udogodnieniami dla dzieci. Polecam Cafe Bar/Pepsi Bar z kącikiem i źródełkiem dla dzieci na ul. Wczasowej naprzeciwko przystanku ciuchci obok sceny:) Restauracja chłopska serwuje zdrowe, nisko tłuszczowe, grillowane potrawy: boczek, golonkę, schab, kurczak, dorsza, halibuta. Na ul. Wczasowej znajduje się scena, gdzie są organizowane zabawy i kabarety dla dzieci spragnionych zabawy, a dla większych dzieci i rodziców organizowane są 3 razy w tygodniu kulturalne, spokojne dyskoteki z muzyką disco polo. W Rowach panuje w trosce o dzieci, jak i dorosłych wyjątkowy mikroklimat, dlatego widywałem na urlopie masę dzieciaków, i to świeżo po urodzeniu zawiniętych w ręcznikach... sweet:) Na końcu ul.Wczasowej znajduje się park linowy, ze specjalnymi niskimi trasami dla dzieci od lat 4, dalsze trasy są przeznaczone dla nieco starszych. Jest wiele miejsc do gry na dziecięcych, nie hazardowych automatach np. w salonie zabaw przy chłopskiej. Ok. godz. 11:00 do portu przypływają kutry ze świeżą rybą, ryba jest nieco za droga, ale na kawałeczek każdy sobie może pozwolić. Plaże są wygodne, czyste i piaszczyste. Jest wypożyczalnia leżaków, kojców, parawanów i leżaczków dla dzieci:) Woda w Rowach jest najczęściej lekko wzburzona, ale nad bezpieczeństwem każdego czuwają naprawdę nadopiekuńczy ratownicy, którzy nie pozwolą nikomu przekroczyc wyznaczonego kąpieliska. W Rowach za mostem mozna łowic za darmo ryby, wynając rower wodny, starą łodź, kajak. Rowy mają w sobie coś wyjątkowego, są kurcze jak magnes....icon_smile.gif Polecam rodzinom z dziecmi większymi jak i mniejszymi pensjonat Wrzos na ul. Wczasowej 1c- komfortowe, czyściutkie pokoje. Kanapa, dwa hotelowe łóżka, telewizor z gamą programów rozrywkowych i muzycznych:) Pod wrzosem znajduje się cicha knajpka z cudownymi naleśnikami i bułeczkami dla malców i nie tylko. Zapraszam i serdecznie polecam Rowy, młodym, małym jak i starym:) Rowy to miejsce wypoczynku Adasia Zdrójkowskiego z rodzinki.pl albo Państwa Damięckich, albo Fidryka. W ciągu tygodnia tłum w Rowach jest naprawdę nie duży, tylko w weekend się nasila, ale to właśnie jest klimat wspólnych zabaw i zawierania znajomości:)
MamaJulki
Witam !

Mam pytanie do tych, którzy byli w Rowach - czy przy plaży jest parking, żeby podjechać samochodem ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.