To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy to normalne?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

asik71
Witam wszystkich!!!
Jestem tu po raz pierwszy,mam nadziejÄ™ nie ostatni bo to bardzo fajny portal.
Mam problem i potrzebuję porady i zerknięcia na to wszystko może bardziej obiektywnie niż ja.
Młodsza córa, czteroletni Małgosia uczęszcza do przedszkola państwowego.
Co miesiąc płacimy 20 zł na komitet rodzicielski.
Mimo to wszystkie wycieczki,wypady do teatru są dodatkowo przez nas opłacane.
1 czerwca w Dniu Dziecka nasze dzieciaki nie dostały nawet po lizaku.Na moje pytanie czemu pani dyrektor odpowiedziała,że z okazji dnia dziecka dzieci jadą 4.06 na wycieczkę(płatną przez rodziców 30 zł).
Takich sytuacji jest więcej.W naszym przedszkolu nie ma wigilii(są organizowane dla rady rodzicielskiej i kadry).
Dzień mamy jest połączony z dniem taty i zakończeniem roku-17.06(prawie miesiąc po faktycznym święcie mamy).
Jestem taką sytuacją rozgoryczona tym bardziej,że pamiętam jak starsza córka(Alicja,lat 12) chodziła do przedszkola i wyglądało to zupełnie inaczej.
A może tak to teraz wygląda wszędzie?
32.gif
pcola
Asik,
u nas to tak nie wygląda. Za niektóre rzeczy płacimy dodatkowo, ale
za wycieczki, imprezy typu balik, jasełka, dzień babci - nie.
Potwora
To co płacicie na radę rodziców jest jak nazwa wskazuje kontrolowana i dysponowana właśnie przez radę rodziców. Zwróć się do niej z prośbą o przedstawienie wyliczenia na co konkretnie poszły wpłacane przez Was pieniądze. Jeżeli chcesz mieć wpływ na rozdział tych funduszy to najlepiej zgłosić się do rady i aktywnie w niej działać.
justapl
My co miesiąc płacimy 15 zł z tego raz w miesiącu do dzieci przyjeżdża teatrzyk i maja spotkanie z muzyka za wycieczki płacimy osobno
Ewcia!
jak napisala Ola Fisia, mozesz poprosic RR o rozliczenie wydatków.
A rytmikę opłacacie osobno?
U nas co roku jest wigilia, za paczki płacimy dodatkowo
wycieczka i teatrzyki w ramach oplat na RR
dzien dziecka zaznaczony lepszym podwieczorkiem icon_wink.gif
Wystepy na Dzien Matki, Ojca i zakonczenie roku zawsze 3 w1 i bardzo dobrze
wczesniej zwykle dzien Babci
Kitka*
Nie wiem, Asik, czy to normalne. W każdym razie u nas jest inaczej. Jeśli już coś dopłacamy (składka na RR jest pobierana w dwóch ratach na początku roku), to są to groszowe sprawy 2-3 złote na teatrzyk czy wyjazd do mini zoo, basen za darmo kilka razy w roku, więc 30 zł na wycieczkę, to dla mnie spora kwota, ale ja znam tylko swoje podwórko, może to wcale nie dużo.
A taka wielka kumulacja świąt ma też swoje dobre strony. Mój syn chodzi pierwszy rok do przedszkola, więc z chęcią chodzę na różnego rodzaju występy z okazji różnych świąt, ale mój entuzjazm pewnie mocno osłabnie w kolejnym roku i nie będzie go w ogóle prawdopodobnie za 2 lata icon_wink.gif Takie zjawisko obserwuję wśród mam starszych dzieci i mnie to penie nie minie.
justapl
jak dla mnie 30 zl za wycieczkę to dużo , u nas 15 zł nie przekracza
Edytkax
Hmm to my chyba z innej bajki jesteśmy. Mój syn ma 5 lat i też uczęszcza do przedszkola samorządowego. U nas nie ma wpłat na RR tylko opłata za przedszkole w wys. 100 zł plus posiłki. Na Mikołaja była składka po 15 zł na paczki, do teatru chodzą raz w miesiącu to też płacimy 15 zł, rytmika jest też opłacana osobno, dzień babci, matki i ojca nie płacimy ale każdy z rodziców przynosi coś do jedzenia jako poczęstunek. Ostatnio miała być wycieczka do Bałtowa (każde dziecko z opiekunem) - kosztowała 80 zł. Opłaty jak dla mnie całkiem bez sensu to: po 2 zł na znaczek do szafki na buty i ubranie i 2 zł za kokardkę, którą syn miał zawiązaną pod szyją na występach śpiewu i tańca 37.gif
mikolaj
U nas na Radę Rodziców wpłacamy 50 zł na semestr - za to organizowane są wyjazdy do kina, teatrzyki, Dzień Babci, Mamy, Taty, Dziecka, Wigilia. Natomiast składamy się na mikołaja. Zawsze na koniec roku organizowana jest wycieczka całodniowa, która w tym roku kosztuje 45 zł.
Natomiast ciekawi mnie czy Wy też przynosicie do przedszkola papier toaletowy, ręczki papierowe, chusteczki higieniczne - w tym roku już chyba 4 raz zanosiłam, a z tego co wiem to przedszkole dostaje na te środki pieniądze.
Kitka*
CYTAT(mikolaj @ Thu, 04 Jun 2009 - 14:50) *
Natomiast ciekawi mnie czy Wy też przynosicie do przedszkola papier toaletowy, ręczki papierowe, chusteczki higieniczne - w tym roku już chyba 4 raz zanosiłam, a z tego co wiem to przedszkole dostaje na te środki pieniądze.

U nas przynosi się chusteczki higieniczne w pudełku przynajmniej raz w ciągu roku (przynajmniej ja zaniosłam raz).
aluc
ponieważ akurat wiem, ile pieniędzy przedszkole dostaje na środki higieny (i na inne rzeczy też) - przynoszę bez gadania, ta kołdra jest po prostu za krótka

ze składek na RR są finansowane teatrzyki, koncerty, imprezy i pikniki oraz wycieczka na dzień dziecka, jak również prezenty na Mikołajki i prezenty dla starszaków na koniec przedszkola - warunkiem powodzenia są jednak regularne wpłaty od wszystkich rodziców, ta składka nie jest obowiązkowa, u nas w przedszkolu płaci ją zdecydowana większość, ale może być inaczej

zapytaj u siebie, w jaki sposób RR dysponuje waszymi składkami, jakie sumy są w ten sposób uzyskiwanie etc., być może się okaże, że nie za bardzo jest co dzielić


justapl
u nas chusteczki higieniczne też i każdy po ryzie papieru ksero białego i kolorowego
Edytkax
My przynosimy do przedszkola wszystko. Na początek roku jest lista rzeczy i są tam artykuły papiernicze: kredki, plastelina, bibuła, bloki, papier kolorowy, klej itp, są też papier toaletowy kilka sztuk, ręczniki papierowe i mydło w płynie.
Mika
CYTAT(aluc @ Thu, 04 Jun 2009 - 13:15) *
ze składek na RR są finansowane teatrzyki, koncerty, imprezy i pikniki oraz wycieczka na dzień dziecka, jak również prezenty na Mikołajki i prezenty dla starszaków na koniec przedszkola - warunkiem powodzenia są jednak regularne wpłaty od wszystkich rodziców, ta składka nie jest obowiązkowa, u nas w przedszkolu płaci ją zdecydowana większość, ale może być inaczej


żeby się nie powtarzać to się podpiszę icon_wink.gif
tylko u nas tę składkę zrobili obowiązkową żeby wszystkie atrakcje byly zapewnione dla wszystkich dzieci -mniejsze wpływy=mniejsze atrakcje,za to do niczego się nie dokładamy
anita b.
CYTAT(Mika @ Fri, 05 Jun 2009 - 18:19) *
żeby się nie powtarzać to się podpiszę icon_wink.gif
tylko u nas tę składkę zrobili obowiązkową żeby wszystkie atrakcje byly zapewnione dla wszystkich dzieci -mniejsze wpływy=mniejsze atrakcje,za to do niczego się nie dokładamy


u nas tak samo i składka obowiązkowa
40 zł za jedno dziecko
(60 za 2)

+ przynosimy chusteczki w pudełku (ja 2 razy w ciągu tego roku, ale maluchy trochę buczały na początku icon_wink.gif )
i płaciliśmy za materiały plastyczne (chyba 35 zł), bo przegłosowaliśmy, że tak łatwiej, a nie latać po sklepach i kupować

aluc
icon_biggrin.gif składka na RR nie może być obowiązkowa icon_biggrin.gif
ewela
Opłata za Radę Rodziców nie może być obowiązkowa. Nawet jeśli sobie dyr z członakmi RR tak zapisali w regulaminie to jest to NIEZGODNE Z PRAWEM!!!

Obowiązkiem przewodniczącego RR jest przedstawić pełne rozliczenie -przynajmniej 1x w roku!!!!!!

Pozdrawiam
Ewelka
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.