To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak wybrać przedszkole?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mrs.dalloway
Dzień dobry! icon_smile.gif

Większość z Was wybór przedszkola ma już - na szczęście icon_wink.gif - za sobą... Chciałabym wiedzieć, jakimi kryteriami kierowaliście się wybierając przedszkole. Co było dla Was najważniejsze? Wszystko wydaje się takie istotne: odległość placówki od domu, zajęcia edukacyjne, gry i zabawy, wyposażenie sal, możliwość wyboru atrakcyjnych zajęć dodatkowych, nauka języka, opieka medyczna...

Co dla Was było najważniejsze? Co uznaliście za priorytet?
Aśtek
Hej
U nas nie można na dobrą sprawe wybrać przedszkola - państwowe mają rejonizacje ;-( A prywatnych jak narazie jest tylko dwa ;-/
Nabór do państwowych jest na przełomie marca i kwietnia dla dzieci 3letnich
A jeśli chodzi o prywatne to kto pierwszy ten lepszy i nawet roczniaki zapisuja na rok wcześniej
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(mrs.dalloway @ Fri, 05 Jun 2009 - 09:43) *
Dzień dobry! icon_smile.gif

Większość z Was wybór przedszkola ma już - na szczęście icon_wink.gif - za sobą... Chciałabym wiedzieć, jakimi kryteriami kierowaliście się wybierając przedszkole. Co było dla Was najważniejsze? Wszystko wydaje się takie istotne: odległość placówki od domu, zajęcia edukacyjne, gry i zabawy, wyposażenie sal, możliwość wyboru atrakcyjnych zajęć dodatkowych, nauka języka, opieka medyczna...

Co dla Was było najważniejsze? Co uznaliście za priorytet?


Priorytetem dla nas byli wychowawcy.
kuskus
mnie trapi inny problem: prywatne przedszkole czy może niepubliczna placówka (prywatna)?

wydaje się ze przedszkola prywatne oferują więcej, wiadomo że są droższe, ale to co dają w zamian jest w moim mniemaniu warte większych kosztów.

gdzieś któraś mama liczyła koszty w prywatnym i publicznym. różnica rzeczywistej ceny była około 100-200zł.
etyla
niektorzy rodzice sa zmuszeni poslac swoje dzieci do Prywatnych przedszkoli, a cena rzeczywiscie rozni o ok 200zl, moim zdaniem to nie duzo.
Wydaje mi sie ze dzieci w takich przedszkolach lepiej nawiazuja kontakty interpresonalne, chyba jedak warto w to zainwestowac, co o tym sadzicie ?
kuskus
gdzieś czytałam że mniej chorują bo przebywają w mniejszych grupach.

dziś tak rano mi przyszło na myśl z tą dostępnością miejsc że niedługo trzeba będzie składać CV i list motywacyjny jak do pracy icon_razz.gif
etyla
jeszcze pewnie rozmowa kwalifikacyjna, a najlepiej by bylo jakby rodzice zapisywali swoje dzieci jeszcze przed urodzeniem. Przedszkola nie sa obowiazkowe ale dobrze by bylo miec jakis wybor
makler
wybór to jest ale między niepublicznymi bo dostać miejsce w publicznym graniczy z cudem
etyla
jesli mozecie sobie pozwolic na wyslanie dziecka do prywatnego to ja nawet bym sie nie zastanawiala.
kuskus
CYTAT(etyla @ Sun, 21 Jun 2009 - 14:48) *
jesli mozecie sobie pozwolic na wyslanie dziecka do prywatnego to ja nawet bym sie nie zastanawiala


aż tak dużej różnicy cenowej nie ma
etyla
no wlasnie, a teraz prywatne przedszkola staraja sie zapewnic jak najlepszy komfort dla dzieci, w wiekszoci sa lepij wyposazone niz publiczne
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.