To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

CILEST

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

emilka231
czesc

od kilku miesiecy przyjmuje jako srodek antykoncepcyjny Cilest.niestety w tym miesiacu zdarzylo mi sie tak ze zabraklo mi kasy na wykupienie pigulek.okres skonczyl mi sie we czwartek i powinnam tabletke zarzyc w piatek.dzis jest sobota a tabletek nie mam nadal.
moje pytanko:Czy jesli wykupie jutro i wezme (oczywiscie razem z pomineta dawka)to nic nie bedzie czy mam czekac az do nastepnej miesiaczki i brac tak jak sie przyjmuje po raz pierwszy??

.uzytkownik.usuniety.
Z tego co pamiętam - pominiętych dawek się nie łyka. Traktujesz ten dzień jako 'zapomniany' i zjadasz tabletki dalej, tak jakby to był drugi dzień brania. No i skuteczność spada...

K
MagduÅ›
Zapomnianą tabletkę się łyka. Jeśli nie minęło 12 godzin od czasu kiedy powinnaś wziąć tabletkę - skuteczność nie obniża się drastycznie.
Wszystko napisane jest dokładnie na ulotce każdego środka anty icon_wink.gif . Jeśli bardzo się boisz to przez 7 dni należy stosować dodatkową antykoncepcję.
fafura
Jestem w identycznej sytuacji- miałam w domu puste pudełko z zostawioną ulotką (zostawiam sobie zawsze tak "do wglądu"). Wczoraj wieczorem powinnam, po 7-dniowej przerwie, zażyć tabletkę i przeżyłam mały stres znajdując puste pudełko. A dałbym sobie uciąć rękę, że mam jeszcze w domu tabletki na ten cykl!
Ulotka powiedziała mi, że w sytuacji zapomnienia tabletki w 1 tygodniu należy dodatkowo przez 7 dni stosować inną antykoncepcję, a jeśli w tygodniu poprzedzającym zapomnienie był stosunek należy skonsultować się z lekarzem, gdyż istnieje możliwość zajścia w ciążę.
Bardzo mnie ta informacja ucieszyła, bardzo... 37.gif
Mój ginekolog przyjmuje dziś od 15-tej i mam nadzieję jak najszybciej się do niego dostać.
Jeszcze taka uwaga, że ja przyjmuję Logest, nie Cilest, ale to chyba (??) nie ma aż takiego znaczenia.
aronka
Tyle, że podobno najważniejsze są właśnie te tabletki z pierwszego tygodnia, więc nie wiem, czy nie lepiej przeczekać miesiąc. Kilka dni to raczej za duże opóźnienie. Najlepiej zapytaj lekarza.
naples
Jezeli w czasie przerwy byl stosunek, to jest on niezabezpieczony i istnieje ryzyko zajscia w ciaze.
Nie zaleca sie krotszych przerw niz 3-miesieczne, aby nie namieszac sobie w organizmie...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.