To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

łóżko dla 2 latka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamuśka81
witam,
szukam łóżka dla synka. Musi być szerokie (ponad 100 cm). zupełnie nie mam pojecia co wybrać, czy rozkładany tapczanik czy może zwykłą dorosłą wersalkę ? Może coś polecicie?
Młody śpi w turystycznym i mam wrażenie że jest mu ciasno (jak śpi z nami na materacach to przesypia całą noc - oczywiście zajmując prawie cały icon_wink.gif ).
dankin-82
nasza Kulka bardzo szybko zaczęła spac w dorosłym łóżku, które stoi w jej pokoju (łóżeczko było za małe 37.gif ) a my dokupiliśmy do niego składaną barierkę i jest ok, mała ma duuuużo miejsca a i czasami można z nią spac jak jest taka potrzeba icon_wink.gif U nas takie rozwiązanie wyniknęło z faktu że skończyliśmy remont i zaraz pojawiły się dwie kreseczki wię nie było sensu zmieniac nowiutkie meble i tak zostało

a barierkę mamy taką : https://sklep.babyboom.pl/page,produkt,id,5...ieczny-sen.html


edit: masza miała niecałe 18 miesięcy jak spała w dorosłym łóżku icon_wink.gif
tissaia
Maks ma takie, by IKEA:



rozkłada się do spania i spokojnie może się tam zmieścić jeszcze osoba dorosła jakby co, jest niskie, więc kwestia upadku z niego nie jest straszna a po złożeniu zajmuje mało miejsca. No i kosztowało niedużo.
Kupione, gdy miał 14 miesięcy i od razu użytkowane;)
izoldciemnowlosa
Patti my też przed remontem i dla Miki z całą pewnością zakupimy dorosłe łóżko. Później zobaczę jak sobie radzi i czy będą potrzebne ewentualne zabezpieczenia typu barierki o jakich pisała Dankin
mamuśka81
dankin a mogłabyś przybliżyc jakie ma łóżko? Wersalkę ? Czy jakieś inne?
Tissaia pamiętasz może jak nazywa się ta sofa? szukam na stronce ikei i nie mogę znaleść. Ile mniej więcej ma szerokości powierzchnia spania? I jeszcze pytanie - jak się rozłoży to łóżko to czy wygodne jest że tak to powiem podłoże ? jej wiesz o co mi chodzi..?
boję się że we fragmentach gdzie łączą się poduchy jest niewygodnie (mam takie nieprzyjemne doświadczenia ze spania na takim tylko że dorosłym dużym łóżku. Miałam wrażenie że każda część mojego ciała leży na innym poziomie.
no zamotałam trochę ale mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi.
dankin-82
Kulka ma składaną kanapę icon_wink.gif a z tą barierką musiałam troszkę kombinowac bo łóżko nie ma grubego materaca by przycisnąc ale da się zainstalowac i super spełnia swoją rolę. Ja osobiście z takiego rozwiązania jestem zadowolona
mamuśka81
dankin a mogłabyś jakąś fotkę strzelić icon_smile.gif?? I co wymyśliłaś z tą barierką? bo właśnie nie mam pojęcia jak ją zainstalować np w takiej sofie jak ma Tissaia.
Kocisława zwana Warkotem
Moja Młoda ma najbezpieczniejszy rodzaj łóżka dla dziecka-materac o grubości 20 cm(120/200 cm).Łóżko jest jednocześnie trampoliną i miejscem na "ćwiczenia gimnastyczne"-ostatnio ulubionym zajęciem Marty jest robienie fikołków.Polecam
dankin-82
CYTAT(patti81 @ Tue, 16 Jun 2009 - 09:39) *
dankin a mogłabyś jakąś fotkę strzelić icon_smile.gif?? I co wymyśliłaś z tą barierką? bo właśnie nie mam pojęcia jak ją zainstalować np w takiej sofie jak ma Tissaia.



my mamy składaną kanapę ale w inny sposób niż to które pokazała Tis, takie typowe dorosłe a po prostu przedłużyłam pasy barierki i całość przykryłam dwoma dziecinnymi materacami z łóżeczka i jest całkiem wygodnie, wiem bo często z młodą śpię icon_wink.gif a do tego łóżka Tis to raczej barierka nie potrzebna bo po bokach ma zabezpieczenie icon_wink.gif
dankin-82
Julka ma łóżko coś w tym typie, tzn tak składane, bez materaca ... itd, duże dorosłe




odynka
a my mamy nie skladane sosnowe - stelaz plus materac i sprawdza sie super:D mam jeden stelaz na zbyciu tez jak chcesz np pomiedzy turystycznym a zakupem odpowiedniego;)
klekotka
Podbijam temat, bo własnie tez się zastanawiam, czy Nadie zacząć przyzwyczajać do "normalnej" kanapy w związku z przyjściem na świat rodzeństwa...? M. wspomniał coś o drugim łóżeczku, ale obawiam się, ze chyba jednak nie warto icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
mamuśka81
Kupiliśmy coś takiego icon_smile.gif

https://www.mebleagata.pl/product/0b375aa8-...55fcdab8cc.aspx

niestety czeka się ok 7 tyg więc jeszcze niewypróbowane icon_smile.gif
na żywo prezentowało się fajnie i mam nadzieję , że młodemu też przypadnie do gustu !
Mrówa
Ja przymierzam się do kupna łóżka piętrowego z możliwością rozkręcenia na dwa oddzielne łóżka (to tak na wypadek gdyby chłopaki nie mogli się dogadać). Póki co starszy będzie spał na dolnym a młodszy w łóżeczku.

Łóżka w TAKIM stylu albo TAKIM ... Generalnie jest w czym wybierać muszę się tylko zdecydować.
jaAga*
Mrówa ja kupiłam TAKIE łóżko w Ikei, na dole podpatrując w ich inspiracjach położyłam gruby materac. W ten sposób nie martwię się, że jak młoda spadnie to się potłucze, bo to raptem dwadzieścia pare cm materaca, i o starszą się nie martwię, bo łóżko wysokie nie jest, więc nawet skakanie z niego nie jest jakoś niebezpieczne.
Tak wygląda nasze łóżko:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.